Maailm

Soomes pussitas varjupaigataotleja saatusekaaslasi (11)

Toimetas Kristin Aasma, 5. august 2016 17:03
Foto on illustreeriv.Foto: Arno Saar
Soomes Kotkas asuvas Laajakoski varjupaigataotlejate vastuvõtukeskuses leidis eile aset pussitamine – iraaklane lõi noaga kaht teist keskuse asukat ning pani kolmandale noa kõrile.

Üks ohver sai noahaava kaela, kuid tal õnnestus pussitaja rünnakut osaliselt takistada ning pääses raskematest haavadest, kirjutas Iltalehti. Teine ohver sai käehaavu, kui püüdis pussitajat takistada. Iraaklane ründas veel ka kolmandat keskuse elanikku, kellel hoidis nuga kõril, kuid haavata too ei saanud.

Samal teemal

Politsei teatel on 1989. aastal sündinud iraaklasel, kes saabus Soome üksinda, olnud vastuvõtukeskuses probleeme varemgi, kuid nii tõsiseid mitte. Soome Punase Risti juht Arja Vainio rääkis Ylele, et mees kannatab psüühiliste häirete all ning probleeme on temaga olnud varemgi. Vainio sõnul on osa varjupaigataotlejaid üsna traumeeritud ning kannatavad mitmesuguste psüühiliste probleemide all. Probleeme lisab piiratud oludes elamine.

Miks mees nii raevu läks, ei ole praegu teada. Tema varjupaigataotlus on praegu menetlemisel. Politsei kasutas mehe kinnivõtmisel taserit ning kahtlustab teda tapmiskatses, vägivallatsemises ja ähvardamises.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee