Maailm

Geidest pagulaste elu on Türgis ohus: süürlast peksti ja pussitati ning lõigati pea otsast (29)

Õhtuleht.ee, 5. august 2016 16:06
Politsei saabas vikerkaarelipul. 19. juunil 2016 ajas Türgi märulipolitsei Istanbulis kummikuulidega tulistades laiali samasooliste õiguste eest tänavale tulnud demonstrandid. Foto: AFP / Scanpix
Türgis tapeti Süüria pagulane, kelle segi pekstud peata surnukeha leiti kaks päeva pärast noormehe kadumist Istanbuli kesklinnas. Mees oli gei.

Muhammed Wisam Sankari jäi kadunuks 23. juulil, kui ta oma kodust lahkus, teatasid Türgi samasooliste õiguste rühmitised. 25. juulil leiti tema moonutatud ja segipekstud laip, vahendas Türgi väljaanne hurriyetdailynews.com. Surnukeha oli sedavõrd moonutatud, et tema isik õnnestus tuvastada üksnes pükste järgi.

Mees oli Süüria sõjapõgenikuna Istanbuli saabunud aasta tagasi, kuid tal oli plaan Türgist lahkuda, sest ta kartis oma elu pärast. Meestejõuk oli ähvardanud teda vägistada, rääkis kadunud sõber. Sankar oli langenud jõhkra rünnaku alla viis kuud tagasi – ta rööviti, sõidutati autoga metsa ja vägistati, rääkis ohvri naaber. Ta ütles, et nad on pidanud varem majast lahkuma, kuna nad on geid.

Sankari isikut tuvastamas käinud sõbra sõnul oli vaatepilt kohutav: segipekstud kehasse oli torgatud kaks nuga, tema siseorganid oli väljas ning pea otsast lõigatud.

Samal teemal

22.09.2016
VIDEO | Türklane lõi bussis naisele vastu nägu, sest ta kandis lühikesi pükse