Eesti uudised

Politsei ei hakka varesepoja surnuks hammustanud koera juhtumit uurima

Siim Randla, 5. august 2016 04:00

81 KOMMENTAARI

m
Mõistus/ 8. august 2016 18:51
Kui loomakaitsjatel on olemas olnud mõistus, siis, palun, kutsugu see koju! NII napakat probleemi ei oskaks kohe üldse ettegi kujutada. Aga huvitav, mis keskkonnainspektsioon siis arvaks, kui tõesti see avaldus sinna jõuaks? Ja kes vastutab puuridest loomakaitsjate poolt lahti lastud karusloomade eest - need ju paraku ei saa ise looduses reeglina hakkama?
s
Sellise artikli peale peaks/ 6. august 2016 17:21
vist varjama hakkame,et mu kass toob iga päev paar hiirt või lindu?Kas me oma kaitsmishulluses liiale ei lähe.Muutes kunstlikult looduse toitumisahelat,paneme või üksteist vangi
K
!!!/ 6. august 2016 18:40
Kuriteo varjamine, sellest vaikimine on karistatav!
j
Jõin just klaasi / 5. august 2016 18:20
keefiri, hävitades sellega myriaadi ilmsyyta piimhappebaktereid. Palun kergemat karistust, kui Adolf Eichmann.
n
5. august 2016 15:57
noh , krdi loomakaitsjad - käisin hommikul kalal , konksu otsa ajasin vihmausse , kärbsetõuke , sääsevastseid ning üraskeid . Ikka kümneid ja kümneid , sest kala näkkas hästi !
M
!/ 5. august 2016 16:20
Mitmekordne sadistlik mõrvar! Algul süütud vihmaussid ning tõugud elusalt konksu otsa aetud. Seejärel aga mõrvatud kalad. Kusjuures piinarikkalt, lämbumise teel! Kus on politsei ning prokuratuuri silmad?
u
6. august 2016 22:05
unustasin lisada , et püügil olles oli aega hukata ka paar parve sääski-kihulasi , mõningad parmud ja kiinid ka , ning mis eriti lahe - puugi leidsin ja pigistasin katki !
h
hahahaa/ 5. august 2016 15:45
"...koer jooksis linnu juurde ja võttis tollel rinnust kõvasti kinni."
rebis pintsakul nööbi eest?
M
!/ 5. august 2016 16:22
Muidugi! Ja pidanuks küsima, et miks sa, parasiit varastad siin minu toitu? Ning kutsuma politsei
k
Kull/ 5. august 2016 15:38
Igakevadine tegevus varese ja kajakajaht.Elada ei lase raisad kui neil rahulikult paljuneda lased.Vahel saab õues prügikast täis,siis peab pausi tegema ... Hahahaa
n
no/ 5. august 2016 14:35
minu akna all lõi vares nokaga väikese linnu surnuks - toksis ja toksis, jube!
Kas nüüd vaja avaldus politseile teha?
v
viljandlane/ 5. august 2016 13:35
Mul on juba ammu tunne,et loomakaitsjad on nõdrameelsed!
M
!/ 5. august 2016 16:23
Mitte aimdus või tunne, vaid fakt!

p
Pipi/ 5. august 2016 12:19
Kohapeal avanes pilt ,et naabrinaine karjus koera peale.Koeral suu sulgi täis, vandus,et tema ei tea midagi .Mina usun koera.
j
jüri/ 5. august 2016 11:39
Kõigil peaks ju teada olema , millega lõppes üritus loodust ümber kujundada , näiteks Venemaa soov panna jõed teistpidi voolama.Inimene võib ju olla looduse kroonimata kuningas , kuid temaga vastuollu minna ei saa.
Ning kõigele lisaks tuleks kaitsta loomi loomakaitsjate eest !
a
Appi!/ 5. august 2016 11:20
Mis nüüd küll saab? Minu koer kaevas muti välja, nüüd istub uhke ja õnnelik nägu peas selle laiba juures, kui häbi on mul oma koera pärast, lausa maa alla tahaks pugeda.
A
!/ 5. august 2016 11:40
Aga ühe mu tuttava kass ajas vaest hiireema taga, püüdis ta kinni, mängis temaga (s.o.et piinas sadistlikult) ning murdis seejärel maha! Ja vaesed hiirebeebid jäidki emata, nälga surema! Eriti tuleb rõhutada, et tuttav nägi küll seda hiire püüdmist, piinamist ning maha murdmist pealt, kuid ei teinud mitte midagi selle tõkestamisest. Vastupidi hoopiski muigas heakskiitvalt ning julgustavalt ja lausus, et tubli oled, mini Miisu!
siin on selged kriminaalasja tunnused! Paluks algatada uurimine.
n
5. august 2016 14:48
No näed, keegi miinused juba ladunud, aga sinu kirjeldus on tõesti verdtarretav, soovitav nõrganärvilistel mitte lugeda, aga mina pean vaatama kuidas ma selle vaese muti koera käest kätte saan, et õnnetukene kombekohaselt maha matta.
p
Pluss Sassa Melder/ 5. august 2016 11:14
Ja mida mõtleb ütleb varese "omanik", amatiühisus, kompartei, reformarid ning majavalitsus. Ja kus on MUPO silmad?
m
Mr Cool/ 5. august 2016 11:12
Koerale kilo sardelle - omanik peaks ise välja käristama. Pole viisakas politseilt raha kerjata. Tegelikult tuleb koeri õpetada murjaneid, pisi bolshevikke, libe, toleraste ning soo-voli-nikku hammustama. Kõige karjaga ja kogu aeg!
a
Alar1/ 5. august 2016 10:53
Varestega võitlus on enamuste Linnavalitsuste probleem. Kas ei peaks koer hoopis autasu saama kahjurite hävitamise ja vareste populatsiooni vähendamise eest?
9
9mm/ 5. august 2016 10:42
PÄRISELT KA?
Raisatakse politseiressurssi sellistei.iootsustega tegelemise peale?
Ma ei imesta enam, et loomakaitsjad kodus elukaaslast peksavad.
a
Abu Naba Nöör/ 5. august 2016 10:27
ISIS võttis vastutuse varesepoja surma eest
s
5. august 2016 10:36
e
5. august 2016 10:49
ei! antud koer oli vaimuhaige, kannatas koolikiusamise all, sõi sealiha ja jõi õlut ja oli üldse üksikjuhtum, millel pole kiskjatega mitte mingit seost. kiskjad on ju teadupoolest nektarist ja päikesekiirtest toituvad rahumeelse religiooni esindajad.

i
irw/ 5. august 2016 10:25
Igasuguste lollide arvukus on meil jewroliidu toel ikka väga suureks paisunud.
k
Kannatanu./ 5. august 2016 10:03
Tahaks esitada varalise kahju nõude oma naabrile,kelle oranž kass terve suve käib minu kurgipeenardes hädal ning kraapimise ja sirtsutamisega on minu kurgisaaki oluliselt vähendanud.
p
5. august 2016 10:29
pane paar korralikku rotilõksu peenarde vahele.kui kass ühe korra käppapidi vahele on jäänud,siis teist korda enam ei tule.
s
5. august 2016 10:37
siis ju saad kriminaalkaristust kaela
g
GS/ 5. august 2016 09:53
Koer tuleks ikkagi kuulata üla.
Las annab selgitused.
Loodame, et veenvad.
k
Kaebaja/ 5. august 2016 09:49
Meie kortermaja räästa alla on omale pesa teinud mitu pääsukeseperet. Milline au meile, rahvuslinnud ise! Mõne aasta eest kukkus üks pääsukesepoeg pesast alla. Kahjuks ei saanud me ise teda sinna tagasi panna - meil pole nii pikka redelit, ikkagi korrusmaja. Tahtsin helistada päästeametisse, et tulgu appi rahvuslinnu poega päästma. Aga naabri kassid panid vahepeal süütu linnupoja nahka! Milline õudne kuritegu! Muuseas, kassiomanik on üldse üks kahtlane tegelane. Tema vanaisa olevat olnud nii punarmeelane, komsorg kui ka hiljem kolhoosi esimees. Paluks asja uurida ning võtta tarvitusele ranged meetmed.
s
5. august 2016 10:43
suitsupääsukesed ei tee räästa alla pesa.
L
???/ 5. august 2016 11:47
Linnainimene vist? Mine siis maale ning vaata järgi. Kui palju savist ja mudast ehitatud pääsupesi räästate alt leida võib. Kes need siis sinu arvates on, kas varblased, tuvid või veel ei tea kes?
Kus need suitsupääsukesed siis sinu arust pesitsevad? Kui sa ise maale vaatama ei viitsi minna, siis vähemasti googelda ja saad nii lugeda kui ka pääsukese pesast fotosid näha.
k
katkend teaduslikust artiklist suitsupääsukeste kohta/ 5. august 2016 11:56
Suitsupääsuke eelistab pesapaiga valikul kultuurmaastikke. Ta ehitab mudast, savist ja rohukõrtest pesa hoone räästa alla, vähese inimasustusega piirkondades ka kaljude külge.
P.S. Sea eimaksaks oma rumalusi avalikult pasundada. Kui maal pole käinud, raamatuid ei loe, siis vaata ähemasti internetistki järgi.
e
5. august 2016 12:00
Ei, ma olen maalaps ja tean, et "pesitsemiseks eelistatakse võimaluse korral siseruume. Pooliku kausi kujuline pesa tehakse märjast mudast ja savist ning ehitatakse loomalautadesse või kõrvalhoonetesse, aga ka sildade alla. "
Selle kopisin ka netist nagu sinagi.
Kus on tõde?
Minu lapsepõlves tegid suitsupääsukesed pesa lauta ja küüni, räästapääsukesed aga maja räästa alla.
k
5. august 2016 12:03
Kui suitsupääsuke üritab teha pesa räästa alla, siis kukub see tavaliselt maha. Tal on vaja toetuspunkti.
a
5. august 2016 12:05
Ah et Vikipeedia (eriti eestikeelne) on teadusartikkel? Kui viitsiksin, siis loeksid kohe, et tegelikult toitub suitsupääsuke "teaduslike" artiklite lugejatest, elab Antarktikas ja pesitseb herilasepesades.
m
maapoiss/ 5. august 2016 13:11
Pääsukeste laudalembust seletab toidulaua lähedalolek. Loomalautades või nende lähinaabruses on pääsukesel erilist lööki, sest seal on sõnniku peale kokku lennanud kärbseid, s.o. toitu kui murdu. Ainult et nüüdseks on loomapidamine maal praktiliselt välja surnud. Ei peeta maakodudes enam ei lehma ega siga. Nüüd on suurfarmide aeg ja neidki jääb järjest vähemaks. Ja vanad lehmalaudad ning heinaküünid on enamasti juba kah lagunenud. Ilmselt peavad pääsukesed nüüd muid pesakohti otsima. Võrreldes 30-40 aasta taguse ajaga on ka pääsukeste populatsioon oluliselt väiksemaks jäänud.
Meil küla keskuses kortermaja räästa all oli neid pesi mõne aasta eest üsna mitu tükki. Kevadel olid mõned alla kukkunud. Ma arvan, et ju ei jää selline savipesa kivimüüri külge kuigi hästi pidama. Suvel veel Aga kui niiskus talveks külmub, jääkristallid kinnitust murendavad ning seejärel kevadised päikesekiired taas jääd sulatavad. Kuid paar pesa on siiski püsima jäänud.
Tuleb märkida lindude leidlikkust materjali hankimisel. Toila alevis ma nägin ükskord, kuidas pääsukesed näppasid ehituselt betoonisegu, Hiljem ilutsesid töökoja betoontalade küljes pääsupesad, mis ise koosnesidki pooleldi betoonist. Kui selline aga kunagi lahti pudeneb ning pähe kukub, siis võib selliselt kõva matsu saada.
l
Loomakaitsjad/ 5. august 2016 09:33
on ületamas(ud) igasuguse mõistuse piiri! Mind sutsas eile herilane ja ma tapsin ta hirmsas viha hoos!! Tulge nüüd ja vormistage paberid kohtu jaoks...ja tehke seda jooksuga!!
õ
Õudne / 5. august 2016 20:26
Olen siis massim.rvar - eile kiusasid mind sääsed : osa neist tapsin ( eeldatavalt tükki sada ) füüsilise meetodiga , teise osa gaasitasin dihlakaga surnuks - neidki oli ikka kümnetes kui põrandalt neid laipu kokku pühkisin - ja laipu ei viinud väike maarjasse põletamisse
k
Kahetseva sadisti hala/ 5. august 2016 09:31
issakene, mis minust nüüd küll saab? Ma olen pannud hiirtele lõkse ning rotimürki. Ma olen hävitanud lutikaid ning prussakaid, kui naaberkorterisse sisse kolinud uued elanikud need armsad koduloomad omale vanast elukohast kaasa tõid. Ma olen tapnud kärbsepiitsaga tuhandeid kärbseid. Lömastanud sääski ning koiliblikaid! Ma olen nüüd ju lausa massimõrvar! Mis minust nüüd küll saab? Kas algatatakse kriminaalasi, kas mind antakse ka kohtu alla? Kas mind pannakse vangi! Inimesed, andke mulle andeks, ma kahetsen ning püüan ennast edaspidi parandada! Vahest pääseksin siiski tingimis?
j
jusss/ 5. august 2016 09:24
Ostas müüb keegi interneti teel elektrilisi püüniseid kärbeste ning sääskeda hävitamiseks. Selline tennisereketi laadne riistapuu, kaetud mitmekordse peene traavõrguga. käepidemes on AA patareid, Võrku lennanud sääsk, kärbes või koiliblikas saab võimsa elektrilöögi ning süttib, järgi jääb vaid veidi kärsahaisu! Sellega saavad sadistlikud putukavihkajad oma korterites vehkida ning vaeseid putukaid põletada.
Teen ettepaneku need seadmed kui eriti julma loomade piinamise ning tapmise vahendid ära keelata, seadmed konfiskeerida ja nende omajad aga kriminaalvastutusele võtta. Aga nende müüjad ning tootjad kui kuriteole kihutaja ning sadismi propageerijad peavad saama topeltkaristuse ning kindlasti reaalselt! Kõikidele teistele loomade ning putukate vihkajatee hoiatuseks!
V
!!!/ 5. august 2016 09:13
Vigased linnud ongi ju maapealsete kiskjate saak, see on juba looduse enda seadus. Kas nüüd tahavad mingid põrundpea-loomasõbrad äkki asutada ka vigaste lindude varjupaigad?
P.S Minul sai mõne aja eest hamster puurist jooksu, jooksis välja, mina jrgi, et teda kinni püüda. Aga naabri kõuts jõudis ette, rabas ta kinni ja murdis maha! Kass järgis oma iidset jahi-instinkti ja murdis hiirelaadse olendi lihtsalt maha. Vahest peaksin ma nüüd kah politseisse avalduse kirjutama? Naabrinaise kriminaalvastutusele võtmiseks. Pealegi, erinevalt vigases varesepojast on hamster ju ikkagi koduloom, minu omand.
n
noh ikka/ 5. august 2016 12:45
saaks aint raha liigutada.

o
oraakel/ 5. august 2016 09:13
varsti on aeg kui loeme ajalehest lugu, kuidas süütu hiireke langes muidu rahuliku kodukassi jõhkra rünnaku ohvriks ja tapeti kassi poolt eriti piinaval moel, laipa rüvetati kah veel ja ....siis kommenteerivad naabrid, et oi see kass oli nii malbe olekuga, poleks temast oodanud sellist, loomapsühholoogid arutlevad, kas kasvatamisel on tehtud mingi viga ja veganid karjuvad, et koduloomadele ei tohi liha sisaldavat toitu anda, vaadake ometi, mis juhtus.
h
huuh/ 5. august 2016 09:12
Kas loomakaitseliidul on ikka mõistusega kõik korras? Kas politsei poleks pidanud tegema avaldust loomakaitsjate psühhiaatrilise kontrolli puhuks?
p
Päris kindlasti ei ole korras/ 5. august 2016 10:06
Valdav enamus neist on vaimuhaiged, teine osa aga seksuaalsete kõrvalekalletega.
m
Mati./ 5. august 2016 09:10
Lisaks kõigele muule , tegutsevad sellised pseudokaitsjad maksumaksja, ehk meie raha eest.
n
5. august 2016 09:14
Näita siis konkreetselt, kes seda ühingut rahastab peale annetajate.
h
Herbert/ 5. august 2016 10:55
Tallinna linn ehitas 500 000 euro eest 120 kassile ja 20 koerale hoiukoha linlaste raha eest
m
Maakas/ 5. august 2016 09:06
Minu kass on end hiirtest ja lindudest paksuks söönud. Kuidas ta küll linnu oskab kinni püüda?! Nägin kord, kui ta hüppas ja tabas madalalt lendava tihase.
l
looma kaitsja/ 5. august 2016 09:13
Sa ei teagi missugune sarimõrvar sa oled nüüd!
k
5. august 2016 10:45
kassi õpetab väga lihtsalt linde mitte püüdma. natuke vägivaldne see välja küll näeb, aga selle eest on pärast linnud elus.
o
on/ 6. august 2016 01:19
kassile linnuliha mokkamööda ja püüab nii varblasi kui tihaseid jt, kelle aga kätte saab...eriti hea on noore linnu liha...no lääne prefektuur pääses naerualuse staatusest selle jutu valguses.
i
idiootsus/ 5. august 2016 09:04
kuubis , koer ju ei suuda ennast peale INTENSIIVSET ülekuulamist süüdi tunnistada , ta nimelt ei oska rääkida .
t
TK/ 5. august 2016 09:23
Küll kapos rääkima hakkab- kui ei hakka, siis proks kirjutab mingi süüdistuse ikka kokku.
a
Aeg/ 5. august 2016 09:00
oleks neid nn. linnu, looma jne lutikate kaitsjaid ravile saatma. Parim ravi oleks nad saata metsa, steppi, kõrbesse, üksikule saarele kuuks,kaheks elama. Ellujäämiseks kaasa anda niit, nõel ja üks nuga. Tervenemine on 99,9% karanteeritud.
k
Koerale 2 a tingimisi/ 5. august 2016 08:50
Koer väärib karistust aga arvestades koera puhtsüdamliku kahetsust ja koostöövalmidust organitega siis karistus tingimisi 3 aastase katseajaga.
p
Prokurör/ 5. august 2016 09:02
pakub kokkuleppe menetluse teel esialgu rahatrahvi. :)
a
5. august 2016 09:15
t
teadja/ 5. august 2016 09:16
koeral oli kutsikana rske lapsepõlv, naabrikoerad kiusasid ja ema ei hoolinud piisavalt, kuna ta pärines paljulapselisest pesakonnast ja pealegi koera isa ei osalenud üldse kasvaamisel.
e
EH/ 5. august 2016 08:35
lõuna-eesti hooldekodus ükskõiksuse tagajärjel surnud kliendi surmast ei tehta wäljagi,süüdistawad juba elukaaslast,kuigi tõõtajad ja elukaaslane oli mures,met.
töötaja ainult jutustas
5. august 2016 09:18
Hooldekodul ei ole kohustust kliente lõputult päästa, järjekord on ukse taga!
o
oh/ 5. august 2016 10:21
Eh läheb teeb hooldekodus mõned vabatahtlikud tööpäevad ja vaatab kas ja kui palju neis kodudes ükskõiksust on. Viige oma liikumatud vanurid koju ja püüdke olla palju hoolivamad.
t
teame teame/ 5. august 2016 12:48
tglt kutsute neid sitturiteks.
s
sittagi sa ei tea:)/ 5. august 2016 13:01
tegelikult ei kutsu neid kodu poolt hüljatud vanureid keegi nii, uskumatu kas pole.

t
Tea / 5. august 2016 08:33
Õige kah, kus loomakaitsjad siis on kui süütuid sigu ja põssasid tapetakse? ?????
p
Poes / 5. august 2016 18:23
grill liha ja vorsti ostmas.
r
Raivo/ 5. august 2016 08:09
Meil kajakad ründavad koera,tea kas peab politsei kutsuma.
v
Vmaamiis/ 5. august 2016 08:02
Idiootsuse tipp,mis näitab loomakaitsjate tõelist palet,ainult lollusi genereerida ja miks peab seda ÕL veel võimendama!!??
K
!/ 5. august 2016 09:34
Kuidagi peab ju endale tähelepanu tõmbama, kuulsaks saama! Ilmselt on siin tegu kroonilise tähelepanu vajadusega, leevendust vajava alaväärsuskompleksiga.
P
./ 5. august 2016 08:02
Politsei arvu peaks kiiresti viiekordistama, et korralikult uurida kõiki juhtumeid, kus hundid lambaid purevad, kus kullid ja rebased kanu varastavad, kuidas röövkajakad tiikide peal väikeseid pardipoegi jahivad,
Tegevust oleks .
p
5. august 2016 09:20
Politseil on piisavalt tööjõudu erapidude turvamiseks siis saavad niisamagi hakkama.
k
koer/ 5. august 2016 07:56
uskumatu,et politsei nii osavõtmatu on,ei saa ju midagi tähtsamat olla,kui meie fauna kaitsmine.
i
Insener/ 5. august 2016 07:49
Normaalne. Maainimesena ja koeraomanikuna tean milline nuhtlus on lähedal asuv varesekoloonia, söövad kõike, hommikusest koeratoidust maasikate ja kirssideni. Teinekord pole muud varianti kui nurga tagant tina anda aga vares on tark lind ja üldiselt tajub selle ohu ära.
Mis aga murtud tiivaga varesepoega puutub siis see on nagunii looduse poolt surmale määratud, antud juhul oli lõpp suht kiire ja valutu, loomakaitsjad võiks pigem tegeleda selliste juhtumitega kus valediagnoosi tõttu 4000 siga hukati, sh ka põrsad ja kesikud.
k
Kojamees/ 5. august 2016 07:47
Ajasin roti prügikonteinerit lükates alla, tulge ja laske mind maha
M
.../ 5. august 2016 07:43
Magage kaineks oma varesepoegadega.
e
ei tea midagi/ 5. august 2016 08:51
Vaadake milline ebaõiglus loomariigis käib!

<
5. august 2016 07:37
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
a
A.H./ 5. august 2016 07:59
Huvitav, kes aga kasvatas mõrvarvareseid. Kes röövivad pesadest näiteks teisi linnupoegi? ;) Mul pole midagi loomakaitsjate vastu, aga igas liikumises leidub alati üliaktiivseid idioote ja see on halb.
k
5. august 2016 09:13
Kui sulle sobivad kanapoegi ja kõike elusat kodus ründavad koerad siis pole see minu asi, aga kui lapsi ründama hakatakse siis ütled murdjaks treenitud koerale, et seda meie ei murra ja eeldad, et see töötab?
a
A.H./ 5. august 2016 22:10
Oled sa idioot kuubuis? Sinusugusele ajudeta jobujuurikale sobivad varesed kes ründavad koeri ja inimesi? Vares on metsalind, linnas on tya samasugune rämpsvõõrliik nagu Vahemere paadurid. Ja kui kutsa sellisele lõppu peale tegi siis tore.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee