Maailm

Amokijooks või terror? Londonis tappis pussitaja ühe ja haavas viit inimest (1)

Õhtuleht.ee, 5. august 2016, 04:00
TERRORIOHT: Londonis saadeti tänavatele korda valvama raskelt relvastatud politseinikud.Foto: AFP / Scanpix
Suurbritannia pealinn London on šokis. Kolmapäeva hilisõhtul sai politsei teate, et Russelli väljakul ründab hullunud noor mees inimesi noaga. Enne vahistamist jõudis pussitaja tappa ühe ja haavata viit inimest.

Russeli väljak on Londoni kesklinnas Briti muuseumi ja Londoni ülikooli peahoone lähedal. Politseinikud jõudsid sündmuskohale kuue minutiga ja kasutasid kurjategija vahistamisel taserit.

Tegemist on Suurbritannia, USA, Iisraeli ja Austraalia kodanikega. Viiest haavatust kolm, kaks naist ja üks mees, lubati juba eile lõunaks haiglast välja.

Kui ajaleht Daily Telegraph nimetas toimunut amokijooksuks, siis Daily Mail pani oma loole pealkirjaks "Terror Londonis".

Politsei andis eile teada, et pussitaja oli 19aastane Somaalia juurtega norralane, kes sai parajasti psühhiaatrilist ravi. Scotland Yardi erioperatsioonide asejuht Mark Rowley ütles hommikul, et loomulikult ei välistata võimalust, et pussitaja tegutsemismotiiv oli terrorism.

Hiljem, pärast kurjategija ülekuulamist, rõhutas politsei, et esialgu pole leitud ainsatki tõendit, mis viitaks pussitaja radikaliseerumisele.

Huvitaval kombel andsid Londoni võimud vaid mõni tund enne noarünnakut teada, et terrorirünnakute kartuses saadetakse linnatänavatele patrullima senisest rohkem politseinikke.

Kui tavaliselt ei kanna korravalvurid Londonis tulirelvi, siis nüüd otsustati tänavatele saata 600 relvastatud politseinikku. Kahe aasta pärast peaks relvakandjate arv tõusma 2800ni.

Londoni linnapea Sadiq Khan kutsus eile elanikke valvsusele ja rahu säilitamisele. Ta ütles, et politseid tuleks informeerida kõigest, mis äratab kahtlust.

Londoni elanikel seonduvad Russeli väljakuga kurvad mälestused: 7. juulil 2005 õhkisid terroristid Piccadilly liinil väljaku metroojaama ja King’s Crossi metroojaama vahel metroorongi pommi, mis tappis 28 inimest.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee