Eesti uudised

TV3 VIDEO | Ossinovski: hambaravi eest peabki inimene ka ise maksma

Toimetas Piret Pappel, 4. august 2016 19:46

85 KOMMENTAARI

h
Hetk/ 6. august 2016 09:05
Väga õige, et inimene saab ise palju ära teha, et hambaravi ei tuleks vaja. Paraku minister unustas, et selle isetegemist ei võimalda majanduslik olukord. Kus on eestlaste õiged töötasud ja pensionid, ilmselt minister pole võimeline aru saama, mida on vaja, et vältida hambaravi vajadust.
Kuni 18 (kaasaarvatult) peaks saama tasuta hambaravi, sest avalik saladus on laste kehv toidusedel.
Igal juhul nõuka aeg oli selles osas parem. Paraku ministrtooli täidavad isikud, kellel puudub vastav haridus.
r
rästik/ 5. august 2016 23:39
mida veel hr,Ossinovski.Kas palganumbreid ikka tead maakonniti või kasutad Taavi exelitabelit,et nii l-lli juttu ajad.Kingin oma 30 eurtsi isiklikult sinule.
a
A5Anonymous/ 5. august 2016 17:27
OSS, ehk Ossinovski ei arvesta sellega, et kõhutunde alusel ja teovõime mõjutajana pole siin mitte mingit vahet, kas saada näiteks kuskil 4000 eurot palka ja siis ka ise enda hambaravi kulud kinni maksta või saada 400 eurot ning saada niiöelda "toetust". Seda lihtsalt selleks, et riigi loodud reeglites, asjaoludes, seadustes oleks ka mingi loogika näiteks, et sissetulekud oleks, kui mitte suuremad, siis vähemalt võrdsed väljaminekutega, sest nii saab ka täita oma kodanikukohust, milleks on ausalt ära teha väljaminekud. :)
Seetähendab, et ka OSS'l tuleks alandada palka. Kui OSS väidab, et ta teeb tööd keerdtool p*e all, siis miks peavad tegema tööd riigi kodanikud ja maksma riigi makse, kui riigil on raske isegi toetada? :)
Ja OSS, võta teadmiseks, et alati ei ole purunenud hambad tingitud oma enda lohakusest. Need probleemid võivad kaasas olla ka juba sünnist. Seega, "Are you some kind of moron or what?" :O
s
surnult sündinud abi/ 5. august 2016 15:47
kui inimesel on min palk ja pere toita ja lapsed koolitada, siis see 30 euri küll ei pane hambaarstile minema.Edasiseks raviks nagunii raha ei ole.Ja ei ole kõik laisad ja lohakad, lihtsalt kõigil ei ole korralik hambamaterjal. Meie pere nais tel on kõigil kehvad hambad, käime regulaarselt arsti juures ja hoolitseme korralikult hammaste eest, keskmise sissetulekuga ka, et ei loe igat senti, aga hammaste ravile kulub meie kolmel naisel ikka märkimisväärne summa.Lapsed peaksid küll saama kuni 19 aastani tasuta, aga paraku on juba poolest aastast hambaarstil haigekassa rahad läbi ja tuleb ise maksta. Kõik ei ela Tallinnas.
a
Ahto/ 5. august 2016 15:16
Onu Ossinovski elab pilvemaailmas , kus on paradiisiaiad , inglikesed ja peeretus . Onu ei tea essugi reaalsest elust väljaspool Tallnat , veelgi vähem sellest mis eluke on näiteks Lanksaares. See kuradima Töll on Valitsuses ??? Kui panna käima süsteem , kus mängib rahva populaarsus keskset rolli tema palgas , ei teeniks see jobu mitte miinimumigi välja !
r
Roland / 14. august 2016 14:32
Qlla Ahto,sellisel juhul peax ta ise weel kõwasti peale maxma.
M
!!!!/ 5. august 2016 10:51
Muidugipeab inimene ise ah maksma. Eriti kui tal on neljakordne keskmine Eesti palk pluss kuluhüvitised. Kuigi ma millegipärast arvan, et ka need hambaarstide arved pannakse äkki kuluhüvitistesse. Seda annab ka põhjendada. Ikkagi poliitiku kaubandusliku välimuse säilitamine. Majoneesipurgid, sünnipäevapeod ning abikaaa autodki makstakse ju kuluhüvitisena välja, kui vaja.
k
küsimus ministrile/ 5. august 2016 09:38
hea meelega maksan ise,aga kuidas maksta,kuu lõpuks ei jäägi midagi palgast üle.Vähendage enda tasusuid ja igasugu hüvitisi ja hakake inimesi inimesteks pidama.Egas inimene niisama virise.Kui matemaatikat oskate arvutage ise,mis selle orjapalgaga kuu lõpuks arvele jääb ja mitu hammast selle
eest parandab....Ja lõpetage oma lolli mula ajamine,saate väga hästi aru,kui raske inimestel on.
K
??/ 5. august 2016 08:55
Kas nõukogude aja kvaliteedist enam kirjutada ei tohi, et kommentaar ei ilmu?

o
osisinski/ 5. august 2016 08:47
Ei saa hambaravi saate hoopis hamba peale
v
veneaegne/ 5. august 2016 08:46
Kas Ossinovski ei ole ajalugu uurinud ega tea, missugune oli nõukogudeaegne ravi ja selle kvaliteet ning et oli aeg,. mil ei olnud isegi hambapastat saada, hambaharjade valikust rääkimata. Või ei ole need faktorid tähtsad? Ja see nõukogfudeaegne kontingent vajab abi, ainult proteesirahast ei piisa, millest pealegi ei jätku neile, kes vajavad kahte proteesi. Proteesi vajadus tekib aga sellest, et hambaravi toetust ei ole, naeruväärne paarkümmend euri läheb ainult hammaste kontrolliks või ühe juure väljatõmbamiseks, millest pealegi ei jätku.
Pensionärid on ka kõige vaesem kontingent. Muidugi ka nende lapsed, sest kui oli toidu-, vitamiinide ja ravimite probleem, siis ei ole see ime, kui toime oli ka hammastele.
Miljonäridel muidugi probleemid puuduvad.
k
Kortermaja elanik/ 5. august 2016 09:12
Pensionärid on ka kõige vaesem kontingent.
Nii et vanake jõuab maja ja autot ülapidada ,mõni elab ülisuures korteris üksinda ja seda nimetatakse vaesuseks.Tõelisi vaeseid on meil ikka väga vähe.Nõukogude aegsetel vanakestel on kinnisvara mida ära müüa et hambad korda saada.
m
mister X/ 5. august 2016 09:39
Kust tuleb arvamus, et Eesti pensionär on rikkur? Võib-olla mõnel on auto ja maja, kuid enamus (eriti üksikud) elavad suht peost suhu. Ei ole need Eesti pensionärid, kes kruiisireisidel käivad. Eesti pensionärid on need, kes lootusetust tajudes vabasurma lähevad - loomulikult ka mitte enamus, kuid on selliseid juhtumeid.
o
Oled sotsiaaltöötaja?/ 5. august 2016 09:58
Ajad sama paska, mis valdade sotstöötajad! Pensionäri või töötu pere nimel on 30+ aastat vana sõiduk, mis pole tuld mootorisse juba 5 aastat saanud, sest pole bensiiniraha, ülevaatuseks ka kordategemise võimalus puudub jne, lagunenud majakökats mõnetuhande ruudu maaga, kus endale talveks kartulit, moosimaterjale ja õunu kasvatatakse.
Ja NÜÜD räägib see kuldehteid täis sotsiaaltöötaja, kuidas ikka rikas ollakse, maja, auto- jube rikas ju!
Müüge maha- tulge alevisse elama, korterid siin ju odavad!
OK, müüvad- ja siis?
Maja eest ei saa midagi maakohas, müües jäädakse ilma ka talvekartulitest ja moosidest/mahladest, auto ostab romula 50 EUR eest.
Alevis pole ammu keskkütet, köetakse hirmkalli elektriga ja tegelikult maksavad inimesed veel rohkem!
Sotsiraipeid huvitab registrivara, mitte tegelikkus!
See on GENOTSIID!
k
Kortermaja elanik/ 5. august 2016 11:53
Maja eest ei saa midagi maakohas,
kus on sellised majad mille eest mitte midagi ei saa.Enne kui kirjutad sellise mõtle ikka.
k
kortermaja ? elanikule/ 5. august 2016 13:38
Kus see vanake elama hakkab, kui korteri või majakese maha müüb. Enamasti on need renoveerimata ja odavad.
Peale selle. Nõukogudeaegsete vanakeste töö ja maksudega ehitati need majad, kus tänapäeval elatakse. Ärge ikka oma emasid-isasid, vanaemasid-vanaisasid nii väga halvustage.
Muide, alles oli kirjutis, et maakohas müüakse korter 100 €-ga. Kui selle müüb vanur, kui palju sealt hambaraviks jääb?
Kui selle ostab vanur, siis selgus, et tohutu kommunaalvajaduste võrgustik (sh vesi, kanalisatsioon, küte) tuleb üles ehitada. Arvutage, kui palju see maksab.
Ise kortermaja elanikuna ei näe pensionäridel jõukust kuskil, mõnel, kel rikkamad lapsed, on kergem ä'raelamine, teised maksavad maksud, siis vaatavad ravimeid ja siis toitu, hädaga rõivaid.
j
Juhan./ 5. august 2016 08:41
Elagu riigikogulased---- elagu riigikogulased--- Elagu riigikogulased miinimumpalgaga!
e
ettepanek võrdõigusvolinikule/ 5. august 2016 08:20
Ka pagulasseadus tuleb viia kooskõlla püsielaniku tingimustega - ka pagulasele 30-eurone hambaravitoetus aastas, mitte rohkem.
m
mari/ 5. august 2016 07:55
Kui nüüd võtta iga töötava inimese tunni aja töö, siis on vahekorrad ikka väga paigast ära. Hambaarst arvestab kuskil pool tundi inimese peale. Arve on keskmiselt 70 eur. Seega 1 tund 140 eur, seega 8 tundi tööd on 1120- päevaga keskmine kuupalk... Olgu, võtame sellest maha maksud ja amortisatsiooni, rendi, näiteks 2/3. Tuleb 373 eur päevase töö eest. Kui palju on eestis inimesi, kes oma töö eest sellise summa saavad. Ja ma ei räägi lihttöölistest, ikka ülikooli haridusega sellistest.
k
Kui palju/ 5. august 2016 08:12
maksavad materjalid, aparatuur, abipersonal õde-koristaja-majahoidja....? Seda me tavaliselt ei kipu nägema, aga jah see ON kallis teenus
ä
5. august 2016 08:26
Ära valeta, vanad seadmed on juba välja ostetud esimese 5 aastaga, aga kasutatakse kui kaua? See tuleks siis ramatupidamises kasumiks arvutada, amortisatsioon sihilikult hinna tõstmiseks kõrgeks määratakse.
t
To kui palju/ 5. august 2016 08:56
Mida õigustad? See hambaravi teenus on üle mõistuse kallis. Ja 30 eurorubla toetus?! Kui ainult hamba väljatõmbamine maksab mingi 60 eur.. parandamisest ei räägigi. Need valitsuse parasiidid sõitku "visiitidele" oma raha eest, samuti korteri või maja üürimise eest maksku ise!
Külamees./ 5. august 2016 06:52
Kui TÖÖ eest makstaks Eestis õiglast palka, maksaksin ma meelsasti kinni nii hamba-, kui ka muud ravid, nõudmata sealjuures mingisuguseid KULUHÜVITISI. Praeguste sandiseeklite eest ei saa pere normaalselt söönukski, rääkimata muudest, inimväärse elu juurde kuuluvatest asjadest. Tundub, et palju kirutud Nõukogude valitsus oli siiski sootuks TARGEM, kuna siis sai TÖÖinimene ostujõudu arvestades vähemalt poole suuremat palka ja arstiabi oli riigi kulul.
k
Karin/ 5. august 2016 01:27
No on ikka Ossinovski, sõnu ei ole.
Aga " pagulastele " maksab riik kogu hambaravi kinni.
h
hambutud streigivad/ 5. august 2016 00:43
a
A5Anonymous/ 6. august 2016 19:19
Sina ei ole kindlasti ka kõige paremas seisus. :) Mina olen hammastega võrdlemisi lohakas, kuid kurdan nendega vähem tõenäoliselt isegi sinust... Mul isegi kindlalt kihvad oma kohal. Siiski tean ka seda, et on neid, kes on korralikud ja teevad kõik nii nagu kirjutatud normaalseks, ent näe hambad üha rohkem purunevad ainult. Aga just see ongi see ju, mis tõendab, et nii OSS'i öeldul, kui ka sinu kommentaaril pole mitte mingit alust. :)

t
5. august 2016 00:17
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
o
5. august 2016 08:31
Oss promob endale kõrge palga maksmist ja see on kõik, sinu hambad on su isiklik probleem! Said aru? Sellel kogu see parasiitlik süsteem seisabki, sind mnitatakse ja raha võetakse käest, et ise hästi elada. Obama juba räägib, et USA Riigi TEENE on General Motors ja veel mõned suured edukad erafirmad! Päikese tõus on ka taavide juhitud riigi teene, et te millestki valesti aru ei saaks!
v
vahem sooge magusad ja hoolitsege oma l6usta eest nagu vaja/ 5. august 2016 00:17
Noh hambutud paistate veel jubedamad venelased ei julgegi runnata ja mida sa hambututega peale hakkad
n
No jah/ 4. august 2016 23:37
Mis sellest "sisserändaja" pojast ikka tahta .
m
Marko/ 4. august 2016 23:17
Ossinovski mine p....e Miks pean ma sellele valitsuses olevale valitsusele makse maksma.
n
no miks ja miks ara maksa istu kodus hambutu/ 5. august 2016 00:21
k
kui keegi on kohustatud maksma ravi eest ,iga liigutuse eest/ 4. august 2016 23:01
oleks meeldiv ,kui sel keegil oleks TÖÖTASU,mitte sandikopikad.
e
erilist mõtet ma sellisel riigil ei näe/ 4. august 2016 22:36
Mina maksingi ise ja ca 12 000 EUR läks terve suutäis kokku. Loomulikult ei maksnud ma selle summa pealt riigile mitte mingeid makse, kõik oli "must raha" kui vargamäelaste terminit kasutada.
Tegelikult on see minu enda tööga teenitud raha ja otsustan edaspidigi ise kas seon end Eesti tervishoiusüsteemiga ja maksen osa haigekassasse või kulutan kõik oma parema äranägemise järgi.
e
Ei usalda ka enam sotse!/ 4. august 2016 22:06
Kui riigis oleksid normaalsed palgad ja pensionid, siis saaksid inimesed isegi oma hambad parandatud. Järmistel valimistel näeme! Kõik lubadused jäetakse täitmata. Uued valed ei lähe neil enam läbi!
h
Hmm/ 4. august 2016 22:01
Et siis kõik Riigikogujad saavad ka selle 30 euri hambaravikuludesse kanda? :D

e
Eedi./ 4. august 2016 21:58
Juba pikemat aega on käimas oma rahva vastu vaimne kodusõda!
s
sel on ilusam nimi/ 4. august 2016 23:02
t
terminid selgeks! / 4. august 2016 23:16
Genotsiid on ainult siis kui keegi juudaid ähvardab. Teiste rahvaste hävitamine on fašismivastane sõda.
o
on/ 4. august 2016 23:59
näha see hammastest... kui juba kivi eemalduse eest maksin 44 eurot, siis kui palju tuleb parandamise eest maksta?
k
kui riik toetab on hea/ 4. august 2016 21:49
aga iseendaga peab ikka ise hakkama saama
m
a/ 4. august 2016 22:00
miks siis riik iseendaga hakkama ei taha saada, vaid maksumaksja kukil ratsutab?
j
jah/ 4. august 2016 21:44
pagulastele kõik hambad tasuta,eestlane köhigu verd.
a
Allu/ 4. august 2016 21:42
Kontrollisin ja tõesti lubati miinimumpalga tõus 800 euroni, keskmine pension 560 euroni ning hambaravi toetus täiskasvanutele 200 eurot 3 aasta kohta.Kui kedagi huvitab, mida sotsid veel lubasid, siis nende valimisprogramm on internetist kergesti leitav.
a
Allu/ 4. august 2016 21:31
Kui mu mälu mind ei peta, siis sotside üks valimiseelseid lubadusi oli miinimumpalga tõus 800 euroni, millegipärast pärast valitsusse jõudmist sellest aga ei räägita.
m
mimm29/ 4. august 2016 21:30
Mille pagana pärast ma seda sotsiaalmaksu üldse maksan? kui tahan arsti juurde pääseda normaalsel ajal, pean ikkagi valima tasulise arsti ja kõik ise maksma!! Sest "tasuta" aegadele jagatakse aegu 1x kuus 2 numbrit!? Millest siin rääkida, ma võtaks kogu palga ümbrikus, kui oleks selleks võimalus!
A
Ma esiti mõtli, et sa nigu teistest vähe asjalikum mees/ 4. august 2016 21:24
e
Ehh/ 5. august 2016 06:53
Ka mina arvasin algul nii, et haritud noor mees ja konnatiigist väljastpoolt elu näinud küllap paneb siingi elu euroopalike tavade kohaselt käima.
Pettumus oli suur, kui Oss ei suutnud selga sirgu hoida ja võimu/töökoha nimel ikka kolmikliitu edasi jäi oma parteiga.
o
5. august 2016 08:37
Oss on kõrgelt koolitatud globalist! Sile näolapp ja sootunnused on ainus tema argument valijate silmis, edasi mängitakse sama mängu mida kõik need padupunased ja sina oled ohvrilammas selles mängus.
v
valdur/ 4. august 2016 21:21
Tema ju ei maksa temale maksame meie kuluhüvitist.

3
4. august 2016 21:07
30 euro eest vaatab arst sulle vaid korraks suhu.ära mõnita inimesi,oss!
t
tulevane hambutu/ 4. august 2016 21:30
Ega need lagunenud hammastega vaesurid tema silmis inimesed pole, need pole tema rahvas. Ma olen sel aastal kolm korda arsti juures hambaid lappimas käinud ja jälle on vaja minna, sest imminsüsteem ise on asunud liigeseid ja ilmselt kõike muud ka ründama.
Toimub elusalt lagunemine, kui nii lihtsalt asja sisu väljendada. Saadan oma haiguse Ossile rõõmustamiseks koos osalise töövõimega, tema tervise võtan omale!
t
Toetaja/ 4. august 2016 22:43
Et sul lihtsam oleks ma võin tange laenata tervise võtmise puhuks-ja kui sinna minna siis juba teha 10 kaupa
t
4. august 2016 23:11
Tangide puudust mul ei ole, aga esialgu on mul hambad seedetrakti oluline osa, ilma milleta toitainete kättesaadavus muutub hoopis olematuks. See oleks sama mõistlik otsus kui kohe söömine üldse õpetada. Tange paku ossile, kui tema hambad suust jooksu panema hakkavad.
n
NOHHH/ 4. august 2016 21:05
30 euri eest ei saa tõesti midagi. Tulge maa peale härra Ossinovski!
Teiseks tahaks öelda seda, et näiteks minul on looduse poolt antud nõrgad, kiiresti lagunevad ja tumedama tooniga hambad. Juba 10 aastase lapsena olin hambaarsti juures sage külaline ja küsisin siis ükskord hambaarstilt, et miks minul tumedamad hambad on kui teistel. Miks minul palju auke tekib, vaatamata sellele, et ma korralikult hambaid pesen... Arst seletas mulle asja pikalt ja laialt ja kokkuvõtteks tuli välja see, et mulle lihtsalt on looduse poolt kehvad hambad antud, olgu siis hügieen nii korralik kui tahes. Nii, et ei maksa hüpata, et hammaste seisukord on inimese enda teha.
m
4. august 2016 21:32
Mida sa vaidled ignorandiga, sellised ei saa aru ja ei taha ka saada.
o
Oksendaja/ 4. august 2016 21:04
Mida oodata reformikommunistide partei filiaalilt
o
4. august 2016 21:23
Ossinovski on Sots mitte Reform
Y
Sedaet/ 4. august 2016 21:50
e
4. august 2016 20:58
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
t
4. august 2016 21:33
Tänamatu on see parasiit, kes inimesi mõnitab, ise nendelt röövitud rahade peal laiates.
h
Harri Kingo/ 4. august 2016 20:49
Ossinobvski ilmselgelt pole aru saanud riigi toimimisest. Nimelt kõik rahad tulevad riigile inimeste käest läbi ära makstud maksude. Me maksame ise kõik need riigi toietused ja abid ja "heateod" kinni niigi. Ja pärast seda seletab Ossinovski, et me peaksime ka ise midagi maksma? Ta vist ei tea, et me maksamegi juba.
a
Andrus (andrus2000@gmail.com)/ 4. august 2016 20:47
vaking punane sibul, kes sulle makse maksab?
h
4. august 2016 20:42
Hah, mul tuli hambast mingi väike kild ära ja selle parandamise eest võeti juba 50 eurot..
30 euro eest ei saa üldse midagi vist.
i
Insener/ 4. august 2016 20:47
30€ eest eemaldab Vasja Koplist ka ülejäänud hamba, võimalik et ka rohkem.
a
Arvuta siis/ 4. august 2016 22:48
50 - 30 , oleks enda maksta ainult 20, vähem kui pool, kas see on ka palju?
k
kõige lollim minister/ 4. august 2016 20:40
täiesti oma nime,oss, väärt. Tema ütleb- "Suutervise eest saab inimene ise palju ära teha!?" Kas ministrikese aju suudab mõelda,et hammaste tervis ei piirdu vaid nende harjamisega? Küsiksin vastu-mik speab meditsiin aitama tänaval väänlevat narkarit, vormistama invaliidsuse kroonilisele alkohoolikule,et sel jätkuks ikka raha uut pudelit muretseda Miks see kontingent saab kiiravivilkurite välkudes vältimatut abi,kuigi paljudel pole kindlustustki?! Antud juhul saab siin ju inimene hoopis rohkem ise ära teha! Miks pagulased,kes pole riigile midagi andnud,saavad hüvesid kuhjaga,kuigi nad tungivad neid abistavatele inimestele kallale ja tapavad rahulikke riigi kodanikke?! Kas 30 eurot aastas on siis nii röögatu summa?! Mik sriik maksab kinni kõik ravimid,kuigi hulk kodanikke eirab ravirežiimi ja kui häda käes,siis andke kohe praegu ja kiirewt vältimatut abi,tehke taastusravi,vormistage invaliidus ,puue,et saada veel lisaraha Ja arstid on ikka lollid ja ahned! Küündimatu ja sarkastiline minister pole oma kohta väärt Igasugune inimene tänavalt ei sobi kaasa rääkima teemadel,milledeni ta ei ulatu, tal puudub vastav haridus ja ka empaatiavõime . Liigutada metalli,raha pole sama,mis tegelda inimeste elude ja tervisega See on hoopiski peenem kunst ja vähestele võimetekohane tegevus. Tõmbugu tagasi oma miljonärist papakese selja taga .Inimene,kes supleb rahas ,ei tohiks vaeseid riigikodanikke solvata.

k
kus on need/ 4. august 2016 20:37
elamisväärsed palgad ja pensionid? sinu kohus on kindlustada inimväärne elu ja mingeid toetusi polekski vaja. Inimesed muudetakse kerjusteks. 30 euri eest saab pool hammast välja tõmmata, ja edasi? kas arstid ikka oskavad sedasi? Tead poju, ei suple sa midagi eluaeg rahas, küll sinugi tund tuleb.
n
njaa/ 4. august 2016 20:37
juba aastaid oleks vaja hambaid parandada, aga krt, ainuüksi ühe augu parandamine võtab juba varanduse. samas, kui seda teed juba alustada, tahaks kõik korda teha. :(
p
4. august 2016 20:31
Papa, kupi mne Narvu!
Aga Papa ostis hoopis SD.
t
tolerast/ 4. august 2016 20:25
See on mõnitamine. Palju parem kui seda alandavat väikest summat ei olekski välja käidud, sest üks peamisi asju, selle raha eest otseselt ei saa midagi. Mina seda 30e kasutama ei hakka.
Kui juba toetada, siis võiks selle toetuse eest saada reaalse teenuse. Näiteks hammastelt katlakivi eemaldus ja soodapuhastus on Eesti kodanikele TASUTA 1x aastas. Siin saaks aru, et tegemist on TOETUSEGA inimestele. Leppige hambaarstidega kokku, mis hinna eest nad on nõus seda tegema. Kindlasti odavamalt kui praegu inimesed maksavad. See tagab kindlalt selle, et inimeste hambad on üleüldiselt tervemad, kulub inimesel endal vähem raha hammaste ravimisele, kulub vähem ajaraiskamist hammastega jamamise peale, elu saab rohkem nautida kuna inimeste seas ei esine nii palju meeletuid hambavalu juhtumeid, turistid ja kõik väljamaalased vaatavad suure ilusa imestusega kui puhtad on eestlaste hambad.
t
tolerast/ 4. august 2016 21:29
Krt, sa ei saanud mõhkugi aru, mida ma öelda tahtsin. Nagu liberaal.
Üks põhjus, miks sa aru ei saanud - sa ei küsiks hihihi, mis katlakivi. Vaid saaksid loogilise mõtlemise olemasolul aru, et ma mõtlesin hambakivi.
s
Siis/ 4. august 2016 22:22
Nii kirjutagi, et hambakivi. Katlakivi eemaldajat saab poest kodukeemia riiulitelt mitte hambaarstilt.
p
Pärnakas/ 4. august 2016 21:07
30 Euri ei ole alandav summa, see on peaaegu võrdne 500 krooniga.
a
Alandavaks / 4. august 2016 22:31
peavad 30.- need kes annavad sellise summa lapsele päevaseks taskurahaks, vaat sellega võrreldes on see tõesti olematu summa.
Minule kulub 30 hüvitis vägagi ära, ootan pikisilmi!
s
5. august 2016 08:41
Selle raha eest ei saa ravi, see on ainult hammaste seisukorra hindamise raha. Nimetada seda "hambaravi rahaks", on MÕNITAMINE.
m
man/ 4. august 2016 22:04
Hammastel pole katlakivi, vaid ikka hambakivi, natuke nalja teeb head "tolerast"!
h
Häbi olgu./ 4. august 2016 20:24
Härra, vaadake oma palka ja lihtinimese palka, kui tegelik keskmine on kusagil 600 eur ja maal üldse miinium. Sealt tasu elamine, et katus on peakohal, lastele koolivarustus, riided jalatsid, ja ka inimene tahab süüa. Häbi Teil olgu suurepalgaline ja mõnitate lihtrahvast, kes oma pisku palga eest teid kõiki seal ülal peab. Häbi olgu ja selline on minister? Kus küll sellised ülbikud on üles kasvanud?
s
see eestlase vaenulik sots/ 4. august 2016 20:18
tuleb kiiremas korras maha karjuda
s
Selle mehe/ 4. august 2016 21:53
selja taga on ihnsad hambaarstid.
e
Ei/ 4. august 2016 20:14
tea kelle raha eest siin riigis riigiisad elavad ja maksavad?
s
siis ka/ 4. august 2016 20:11

i
Insener/ 4. august 2016 20:00
Pärast sellist juttu peaks sm Ossinovski oma hambad ja ka sihverplaadi ära kindlustama, tõsi, ilmselt kaasneb sellesama väljaütlemisega ka kindlustustasu oluline tõus kui keegi üldse julgeb...
p
Pistke see / 4. august 2016 19:55
30 euri omale taguotsa ja ärge enam inimestelt haigekassa 13% ka küsige. Nõgid tuuakse siia ,pole lillegi liigutanud ega sentigi makse maksnud aga saavad täieliku tasuta arstiabi. Te olete seal toompeal vist kõik ajukääbikud.
t
tuleb ikka hakata sigatsema/ 4. august 2016 20:08
türmis pidada kõik haigused ravitama päris muidu - mis muud üle jääb - hakkan mõtlema millist tempu korda saata.
r
Rumalust/ 4. august 2016 22:37
ei ravita , ka tasuta mitte
s
süsimust iroonia/ 4. august 2016 20:41
/Ossinovski: hambaravi eest peabki inimene ka ise maksma/
Ja seejuures pagulane järelikult ei ole inimene. Ossu õhutab rahvustevahelist vaenu ka veel, hass, võta! :D

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee