Eesti uudised

Kas 12eurone piletihind jätab ERMi tühjaks?

Arvo Uustalu, 4. august 2016 04:00

124 KOMMENTAARI

n
naljatilgad ikka/ 5. august 2016 22:42
ise läheks ainult siis, kui jääb mingi muu asjaajamise käigus teele ja sedagi ainult juhul, kui keegi hüvitaks rahaliselt mulle ajakulu loe: maksaks peale. olen kallis mees, 12 euroga ei hakka ma isegi peeru laskma! nii 100 eurot 10 min. pikkuse külastuse eest tahan.
a
alf/ 5. august 2016 17:47
Nii nagu eestis tavaks on saanud tehti poliitiline projekt nimega ERM , et teha Lukasele ametikoht. Maksumaksja raha ei osatud efektiivselt kasutada ja kedagi see ei huvitagi , kas mingile sambale (Aaviksoo) või mittevajalik ERM , kus ilmselt peab külastajaid sunnuviisiliselt viima. Aga eesti valitsuse ämbreid on veelgi-Jordaania projekt , Estonian Air, Kreeka laenud.
m
mari/ 5. august 2016 08:25
Ei pea probleemiks. Sest palju siis aastas sinna satutakse. Vaadates näiteks selle suve ürituste hulka ja palju nendel inimesi käib, siis iga viimane kui kontsert maksab rohkem. Antud muuseum on nii palju kindlasti väärt, et korra aastas 12 eur ära anda.
k
küsimus/ 5. august 2016 13:27
Mida seal korra aastas vaadata on? Muuseumi ei saa kontserdiga võrrelda-täna on esineja minu kodulinnas, homme sinu kodulinnas. Muuseum ei tule ise rahvale lähemale. Pealegi, esinejad vahetuvad-sokid,seelikud ERMis on aastat sada samad.
n
Naine/ 5. august 2016 07:35
Ehitati see maja ju maksumaksja raha eest (meie raha eest), nüüd tulevad meie oma rahadega meile kosja? Et maksame veel piletiraha peale ka?
m
.../ 5. august 2016 07:58
mille eest oleks siis pidanud ehitama Eesti Rahva Muuseumi, kui mitte Eesti maksumaksja raha eest?
Kui ta juba kord valmis on, siis võiksid sina ja kõik kes tahavad, et piletiraha ei peaks maksma , kes Eestist hoolivad, nagu sina, võtma muuseumi ellujäämise oma mureks ja töötama ERM-s kõik oma vabad tunnid tasuta. Sellest oleks küll abi .
Sa oled ju kultuurne, koolis käinud ja mõistad, mis eesmärk ja väärtus on ERM-l?
Või et ei mõista?
j
jutt küll õige/ 5. august 2016 09:29
aga hirmus vastik on vaadata kui "valitsus" raiskab, suisa loobib , raha igasugu mõttetustele. Ja sina pead oma niigi kõhna rahakotti vaatama kui tahad olla KULTUURNE eestlane.
s
Serdna Saret./ 8. august 2016 16:36
Oleme taielikult nous.Kes toetab Eestlust kui mitte Eestlane.
t
to uu kell 21.19/ 5. august 2016 06:00
ei,me ei põlga oma maad,rahvast ega kultuuri,me teeme midagi hullemat -eestlased on otsustanud rahvusena välja surra (vaata statistikat).Aga kas enne lõppu on mõnitusena vaja püstitada gigantne Eesti Rahva Mausoleum ( ERM ) koos kullatud köögiga.Ja nendele uutele tulijatele,keda me juba praegu tasapisi eestisse toome ja kes varsti massidena siia riiki sisse valguvad,neile on tõesti täiesti suva siin elanud pisirahva kultuurist ja sellest tartu tagusest majakolakast.
s
// 5. august 2016 08:03
sinu peas ongi Eesti juba välja surnud eestlaste jaoks ja sa tahaksid seda protsessi kiirendada. Sellepärast ei tohiks Eestisse rajada enam midagi, mis oleks arenenud , haritud eestlastele vaja.
Kui on juba mürgel, siis olgu täiega ja kohe?
n
no/ 5. august 2016 13:35
ei ole neil suva midagi-majakolakas sobib hästi neile mošeeks, suure mahutavusega ja kuulikindel
s
Sander/ 5. august 2016 05:57
"Kas 12eurone piletihind jätab ERMi tühjaks?"-ei oska teiste eest rääkida, kuid enda puhul võin kindlalt väita, et sinna ei sattu.
t
trebla/ 5. august 2016 01:33
ainuke asi miks lähen ermi on köök, tahaks oma silmaga näha kas on kullatud, kui saan sõrmeotsaga veel puudutada annan kaks eurtsi peale kah,mu maja maksis koos maa ja ehitusega sada tuhhi,selle nelja soti eest oleks neli maja saanud ehitada, võimas,
t
.../ 5. august 2016 07:49
tõsi, tõsi, 12 + 2 € saad korraliku maotäie suppi ja putru. Ja kui sa juba maja ka ehitasid, siis milleks sulle veel muuseum. Igaühele seda, mida ta on võimeline vastu võtma oma arengule vastavalt.
u
uu/ 4. august 2016 21:19
99% kommenteerijatest on ilmselt sisserännanud, kelle jaoks Eesti ei ole kodumaana väärtuslik. ERM-st teatakse vaid seda, et näha saab seal vokke, sokke, kindaid... ja see kõik ei saa külastajatele, eriti lastele huvitav olla. Kommenteerijad ise tunnistavad, et neid ei huvita ERM, nad ei kavatse sinna minna ja ka lastel ei ole mõtet minna.
Arvasime ikka, et eestlane on haritud, oma kodumaast, oma kultuurist, oma kodumaa minevikust huvitatud ja on uhke, oma väikese maa üle-
Aga võta näpust! Kommenteerija on läbilõige 99% eestlastest - kultuuritu, oma maa ja rahva põlgaja.
Milleks siis sigade ette pärleid puistata?
Ära õpeta siga laulma, sellega vihastad siga ja raiskad ennast.
K
./ 5. august 2016 08:19
Kui olen kellegi maakodus näinud ühte vana õllekappa, puust reha , ja roostes atra, lisaks petrooliumi lampi ,sirpi--siis ei torma ma mitte muuseumisse, et kõike seda sama hunnikutes näha.
Paljudel, väga paljudel maakodu omanikel on sellise muusiumi kollektsioonid olemas.
s
sa uu/ 5. august 2016 14:14
istu bussis lastekamba lähedusse ja kuula nende juttu. Saab ehk sullegi selgeks millest need nutikate näppijad huvitatud on? Jah, cutsi-mutsi/ armani sokid,seelikud huvitavad neid küll aga ainult enda seljas.

m
mis te virisete/ 4. august 2016 20:04
Järgmisel nädalal koguneb eri riikidest üle 40 luksusautode omaniku Tallinna ja Pärnusse superautode kokkutulekule. Honour Club Estonia nimelise ürituse korraldaja on reformierakondlane Sten Pentus ning 2500 eurot maksva pääsme omanikele lubatakse kohtumist Eesti presidendi ja peaministriga ning meelelahutuslikku osa koos siseministriga, vahendas ERRi uudisportaal.
e
ei virisegi/ 5. august 2016 13:58
Ma ei tea ühtegi paljulapselist peret ja palgavaest kes sinna piletit ostnud ei oleks. Pensionärid haarasid pileteid lennult, ikka paarikaupa!
i
IRW/ 4. august 2016 19:00
200 000 inimest aastas - võib olla esimesel aastal isegi õnnestub see . Edasi aga mitte - vaadaku meremuuseumi , seal juba nutavad . 12 eurine pilet õllekappade vahtimise eest - andke andeks , jätan vahele . Ja oma suppersupi võivad nad ka ise nahka panna
u
Uudistamisperioodil/ 4. august 2016 15:09
võib rahvast käia küll. Aga edaspidi? Arvan, et Lukas on pisut liigoptimistlik. Igatahes peaks varuplaan olemas olema. Aga et seal midagi vaadata pole ja lastel midagi teha ei ole, see on jama. Vaatamist-tegemisi on rohkem, kui osatakse ette kujutada. Harimatul inimesel on igal pool sama jutt - pole midagi näha ega teha.
j
?/ 5. august 2016 14:17
ja need suured tegemised on? Saab seelikuid selga proovida või?
p
peet/ 4. august 2016 14:35
See ERM on ju tegelikult vana muuseum ainult uues kohas ja uues hoones. Keda huvitab, see on juba käinud, keda mitte, see vaevalt läheb. Eks pärast avamist kindlasti uudishimulikke leidub aga ligi 650 inimest päevas nii nagu prognoositud, seda küll mitte, pigem 100-150 tavalisel päeval.
a
alampalk/ 4. august 2016 14:19
Kultuurist ei tea ammu midagi ja enam ei huvita ka. Piletid on alampalgaga võrreldes kõik kallid, lisaks pikk bussisõit. Jääb ära. Ja perepiletit pole vanaemale ette nähtud, kui mõlemad lapsevanemad kaasas on. Talv on varsti tulemas, saaks toagi pisut soojemaks, mis piletitest siin rääkida!
m
mait/ 4. august 2016 14:01
ei lähe mina 12 euri eest neid rahvarõivaid ja õlletoope vaatama.tallinlasena pane veel sõidu-,söögi- ja ööbimiskulu otsa-ja ongi sott läinud,ning kui veel koos perega külastad,siis seda mõrva mu rahakott küll üle ei ela.eks see muuseum rohkem välismaalastele olegi mõeldud,keda kohalike aborigeenide elu huvitab,selles mõttes on hea,et säärane suur hoone lõpuks valmis sai,kuhu ühe väljasureva rahvakillu ajalugu talletatud on.
h
Horros/ 4. august 2016 13:57
Suurem osa kommijaid on tuntavalt pooltohlakad ja vajadusel suudavad maksta küll.
Lihtsalt vingujad.
.
Samas võiks selle piletiga kaasneda mingi käega - kõhuga katsutav lisa.
Näiteks kann õlut, tass kohvi jne.
Sel juhul oleks asjal jumet ja kõik osapooled oleks rahul.
l
lugeja/ 4. august 2016 16:12
Ikka tuleks kõigil seda muuseumi vaatamas käia, pole see pilet nii kallis ka midagi, korra või kaks kannatab ikka ära. Aga 1 tass kohvi/mahlakokteil piletiraha eest annaks sõnum , et me oleme seal oodatud külalised. Ja õpilastele võiks tõesti olla kasvõi esimene aasta tasuta, see ju Eesti ajalugu, kohalesõit maksab niigi.
s
seda et/ 4. august 2016 17:16
Kakssada tuhat külastust aastas... kuue aastaga on igaüks, hällist hauani, korra seal ära käinud.
Ja mis saab siis edasi?
K
./ 4. august 2016 18:29
Kann õlut ja võimalus valvurimutti kabistada.
h
Hõkk/ 5. august 2016 18:54
kas sakummiks ikka räim tomatist millegagi avada on?
r
rahaahnus+hoolimatus/ 4. august 2016 12:56
vaesed eestlased ja nende lapsed siis ei saagi muuseumi ? Oleks ettepanek lubada ikkagi KÕIK lapsed (kuni 18 a) TASUTA sinna meie minevikku kaema , nii ahned ja lühinägelikud rahvuskaaslastest ERM-i funktsionärid ometi olla ei saa ! Mõelge , Tarandid-Lukased , oktoobrini veel veidi aega .
m
mis te nüüd, see muuseum vajab/ 4. august 2016 14:21
õiget omanikku,kes investeerib ja kasutab.
Mida teab üks pärismaalane ajaloost,asjadest ???
Eestlaste ajalugu algas mister Ilvese tulekuga ,materiaalsed väärtused on ainult tema poolt siia tühermaale toodud.
Nagu üks Luukas sõnas,isegi valguse pidid nad USAst tarnima.
o
oo/ 4. august 2016 19:42
Selleks, et vaeste eestlaste lapsed saaksid , kuni 18-aastaseni tasuta rahvusmuuseumi, peab mingi põhjus olema. Ja see põhjus on - nende laste kodudes on nende vanemad oma lastele rääkinud Eestist. Eesti ajaloost, rahvusest, kommetest...Ja see kõik peaks lastele huvi tekitama ka ERM-s, kust nad ei jookseks läbi nagu lollikesed ja see jääks nende elu ainukeseks muuseumikülastuseks...
Aga kes on nende last vanemad? Ilmselt Õhtulehe kommentaatorid, kes on vaevalt elus millegi vaimsema vastu huvi tundnud. Kindlasti on nad elus kord mõnes muuseumis "käinud". Käinud. Jas lapsed on targemad kui vanemad?
Milleks siis linnukest kirja panna ja tasuta lapsed muuseumis "käima" panna?

s
scasdca/ 4. august 2016 12:41
ESIMENE AASTA KÕIGILE TASUTA, koolilastele alati tasuta
l
lord/ 4. august 2016 12:20
ermist saab samasugune õnnetus nagu vabaduse väljaku võidusambast kuid kordades kallime
m
Mina boikoteerin/ 4. august 2016 12:09
Sellist rahapesuautomaati, projektirahade "lahustamismasinat", kui see ERM- no sellist pole enne Eestimaal nähtud.
Kõik sulid ja avantüristid on sellega seotud, isegi kolkakülade projektikirjutajad saavad oma.
Tegelikkuses pole meile seda ERM-i vaja, see on vajalik sulidele.
t
to lennuvälja rikkumine/ 4. august 2016 11:48
täiesti sinuga nõus.See on lollus ehitada sellele kohale muuseum.Keegi võiks uurida,tõesti,kui palju sellise lennuvälja ehitamine maksaks .
t
taat/ 4. august 2016 13:27
Möne aasta pärast keegi broiler tuleb möttele ehitada suur lennuväli ja hakkab järjekordne rahade pööritamine ja kala pyydmine sogases vees
k
küsimused Tarandile/ 4. august 2016 11:43
kas seda hirmkallist kööki ka näidatakse ? Ja kas hinnasildid on juures , et muuseumikülastajad (need vähesedki ) teaksid asju hinnata ja mõtteis arvutada ? Või ei juleta ?
p
Piletid pole ju kallid/ 4. august 2016 11:20
Hinnad: http://www.erm.ee/et/content/piletiinfo
Ma nende kodulehelt ei leia mingit kaarti ega kohaletuleku juhist. Igatahes oletan, et kohalesõit kusagilt Eesti teisest otsat läheb palju kallimaks.
Lehe all on kaks aadressi:
ERMi peamaja, Veski 32 ja Heimtali muuseum
Heimtali, Viljandi vald
71102 Viljandimaa
51014 Tartu
Tel: 735 0400
Avatud: T-R 9-17
Vaata asukohta
Heimtali muuseum
Heimtali, Viljandi vald
71102 Viljandimaa
l
L./ 4. august 2016 13:11
See tuleneb tõsiasjast, et maja ei ole veel ERMile üle antud (maja ehitab RKAS ning lõpliku valmimise korral annab selle möbleeritult edasi ERMile). Senikaua ei olegi uus aadress ametlik.
o
oma silm/ 4. august 2016 11:19
Hoone majandamine on kallis, sest oli vaja ehitada keeruline ja kallis klaas monstrum.
Eraisikutele promotakse 500 mm soojustusega passiivmajasid. Riik aga ehitab kasvuhooneid.
Lülitagu küte välja ja kohe on pilet poole odavam. Riik omanikuna on katastroof. Turg paneb ikka asjad paika. Poleks ka midagi enneolematut, kui Eesti kodanikele oleks üks hind ja välismaalastele teine.
e
Ei oska prognoosida kükastatavust/ 4. august 2016 11:35
Vaevalt, et kaugemal elavad eestlased mitmeid kordi seda muuseumi külastavad.
Turistid? Kust nad Eestisse saabuvad - ikka laevade ja lennukitega. Suur osa Tallinna turiste on ju päevakruiisidel ja kas eid huvitabki mingi kohaliku rahva ajalugu? Kas seda rahvustoitugi nii kaugele proovima sõidetakse?
Arvata on, et see muuseum jääb riigi (loe:rahva) ülalpidamisele.
r
ristik/ 4. august 2016 13:30
Ehk varsti antakse osa pinda Sepa turu kaltsumyyjatele rendile
j
jep/ 5. august 2016 22:33
ja kui rendile ei saa anda (vaealt, keegi sinna müügipinda tahabki), siis lülitavad kütte ja muud asjad välja ning hakkab lihtsalt kopitama, lagunema ja hallitama see jurandus. nähtud paljude muude sarnaste projektide puhul.
m
Maike/ 4. august 2016 10:50
Ei mäleta enam,mis maksab Louvre`i pilet?
j
Juss / 4. august 2016 11:01
Oktoobrist märtsini on iga kuu esimesel pühapäeval tasuta sissepääs. Muidu aga 15 eur.
k
kultuurihuviline/ 4. august 2016 12:52
Kusjuures see on päevapilet. Sa võid muuseumikülastuses vaheaja teha, linnas käia (kõrval on ju Rue de Rivoli, Teatriväljakul kohvi juua, mööda jõekallast jalutada) siis tagasi tulla ja kuni hilja õhtuni välja muuseumi nautida.
l
L./ 4. august 2016 13:10
erm-i on see ka päevapilet, mida võib terve päeva kasutada.
p
päevapilet/ 4. august 2016 16:56
Louvre's võiks tõesti päev otsa olla aga kui ERMis päev otsa kappasid ja käpikuid vahtida siis hakkad ennast ise ka vokiks pidama.
k
kapp/ 4. august 2016 18:27
Kui vanad kapad ja käpikud ei huvita, võib ju ka kaasaegsemaid esemeid ja asju vaadata. Või hoopiski raamatukogus lugeda või siis arhiivis uurida kasvõi oma koduvalla moosikeetmis või puskariajamise traditsioone, kaasaegsematest teemadest rääkimata. Ega ERM pole ju ainult näitused.
e
Ei külasta/ 4. august 2016 13:18
Leidsid ka, mida võrrelda! Louvre'i pilet võiks isegi kallim olla, sinna ikkagi läheksin kui juba oma unistuste linna jõuaksin sõita, aga see tobe monstrum seal põllu peal... andke andeks, aga ei huvita

t
t./ 4. august 2016 10:42
Ilmselgelt jääb ERM enda äraelatamisega jänni ja muutub riigi jaoks suurusjärgu või lausa mitme võrra suuremaks raharöövliks kui vabadusesammas. Võib-olla oleks saanud vokirattaid ja viiskusid näidata pisut vähem pompöösses ehitises. Aga arusaadavatel põhjustel ei taha n-ö toiduahelas olev seltskond endale ja teistele seda tunnistada
s
Samba ülalpidamine kuus, ilma remondikuludeta/ 4. august 2016 11:24
Vabadussõja võidusamba ülalpidamine maksab 5064 eurot kuus.
Võib-olla peaks sinna ka pileti panema, igatahes enamus turiste näiteks tuleb meretsi või lennukiga Tallinnasse ja kui rääkida, et nii kallis sammas püsti on, tahaksid seda ehk läehemalt kaeda.
k
Kaarel Tarand/ 4. august 2016 10:29
Loo pealkirja ainel peaks küsima: kas 14-eurone pilet on jätnud Lennusadama tühjaks? Ei ole ju! Nende külastatavuse näitajad on endiselt väga head.
a
analüütik/ 4. august 2016 10:37
Mida kõrgem hind , seda innukamalt sinna trügitakse. Euri väärtus on juba nii madal, et võrdubki krooniga ja 12 krooni polnud mingi raha.
r
ristik/ 4. august 2016 13:35
neid kahte ei anna vörrelda,,Lennusadam huvitab ka lapsi,,vaevalt mudilased pasteldest ja vokkidest huvitatud on
O
.../ 4. august 2016 14:55
On seal ka tehnikat ja muud.
l
4. august 2016 16:11
Lennusadam. On ilus. Aga nii krdi mõttetu ja igav.
14 eurot kindlasti väärt polnud.
i
IRW/ 4. august 2016 19:06
Huvitav et viimane reportaaz sealt meremuuseumist oli kõike muud kui õnnelik . Oldi ikka hädas ju külastatavuse langusega ja otsiti ikka uut tõmmet et külalised jälle tulema hakkaks
k
külaline/ 5. august 2016 14:42
Titanicu näitus tõmbas hästi. Tänu sellele sai isegi seal ära käidud. Kui ERM suudaks meelitada Egiptuse vaaraode aarded siia, siis läheks küll vaatama.
m
maakas/ 4. august 2016 10:21
ärge unustage kõiki väikseid ja hubaseid muuseume ERM-i ülevalhoidmiseks sulgeda
s
Sohvi/ 4. august 2016 10:01
Kui kallis on Tallinna Loomaaia pilet?
t
tillist-tõmbamiskultuur/ 4. august 2016 10:01
paneb pastlaid valmistama ja sellelt omakorda matti võtma...
700 aastat uhket autorolla olemust...tulge kaema Antsu ekspositstsioone Jürka toimetustest!
k
Kaitses./ 4. august 2016 10:00
Kahju, et Lukas on lolliks läinud. Maksumaksja raha eest ehitatud ja nüüd veel selline pilet! Kes on Eesti Vabariigi kodanik või muidu meie riigile maksumaks ja see peab saama tasuta, välismaalased iseasi. See piletihind on mõeldav kui ma käin kõik urkad seal läbi, selleks kulub kaua aega. Tavaliselt kui ma käin suuremas muuseumis siis käin täna osa ja järgmine kord osa, see puudutab ainult muidugi kohalikke muuseume. Lukas ja kogu see kamp: tulge mõistusele!
t
to Kaitses/ 4. august 2016 10:35
tule ise mõistusele, mina, maksumaksja, olen selle juba kinni maksnud ja ei soovi veel kogu aeg sinna lisaraha taguda, las maksab see, kes minna tahab. seda enam, et ise ma sinna oma jalga ei tõsta kunagi, mis seal vaadata olekski. ei kujuta ete, kes need 200 000 peaks aastas küll olema :D välismaalasi Tartusse suurt ei satu ju Tallinnaga võrreldes ja Lõuna-eestlane 12 euriku eest ka ei lähe sinna. eks varsti ulub seal tuul.
L
................../ 4. august 2016 12:12
Lukas on ju paika pandud IRL poolt.
k
Kareel ibn Taraan/ 4. august 2016 09:59
hind ongi liiga odav , tutvumishind seega , Alates 2017 aastast kehtivad piletihinnad , mis on kujundatud euronõuetele vastavalt . Arvestatud on keskmist palka , üha kasvavaid sissetulekuid ning rahva soovi panustada ERM edasisse eksisteerimisse ning arvutuste kohaselt hakkab täispilet maksma 80-85 eur , sooduspiletid 65-75 eur , perepilet 150 eur .
h
hmm/ 4. august 2016 09:57
köögi maksumus on 350 000 eurot = ligi 5,5 miljonit EEK! Tulge mõistusele! Mida imet sinna kööki küll pannakse, kullast tasapinnad?
m
miks eesti rahapesu muuseumi vaadata?/ 4. august 2016 11:40
No mida sa hüüad - keegi ei tule nendest segastest enam mõistusele. Enam mitte, kui on rahakaanimisega laiaks lajatatud.

s
Sass/ 4. august 2016 09:46
Lotemaa 17€ piletihinnaga (ka lapsed alates kolmandast eluaastast) võrreldes ei tundugi nii kallis. Pealegi saab osta perepiletid. Keda muuseum huvitab, see leiab ka võimaluse, keda mitte, seda ei vea tasutagi kohale.
a
AJ/ 4. august 2016 11:59
Nii Lottemaa kui Lennusadam on lastele põnev ja pakub tegutsemislusti. Just lapsed käivad seal e. on sihtgrupp. Kui ERMis just tõukeratastega või ruladega ringi kihutada ei saa-lubata, on neid vanu ürikuid ikka väga igav vaadata. Ka koolikirjanduses rahvamuistendeid kavas ei ole, eeltöö seetõttu tegemata. Mingi võrdlus võiks toimuda KUMUga, kus kunstihuvilisele midagi huvitavat iga uue ekspositsiooniga. Kuid vabandage - olen neid regesid, õllekappasid, vanu riideid rehealustes maal käies küllalt näinud, ka järeltulijatele näidanud-rääkinud. Vaevalt et sõidame erireisiga Tartusse neid perama. Lisaks on sinna linnas endas PRAEGU kohalejõudmine üksjagu tülikas. Iseasi, kui just mingi Loodusebussi taoline viib-toob eri paigust... Piletihind - koolilastele peaks olema tasuta, kui üldse soovi on ajalugu neile selgeks teha. Nii kui Londonis on Student-Teacher kaardiga ajaloomuuseumid tasuta.
s
4. august 2016 16:13
sorry, aga lapsel pole lennusadamas mitte essugi teha. täiskasvanul veel vähem.
d
datort/ 4. august 2016 17:07
Lennusadam.
Laps: "Issi, mis need on?"
Issi: "Need on miinid."
Laps: "Milleks need on?"
Issi: "Eee... Inimeste tapmiseks."
Laps: "Ahah. Aga issi, mis need on?"
Issi: "Ohhh... Need on kuulipildujad."
Laps: "Kas need on ka inimeste tapmiseks? Lähme koju!"
a
ab/ 4. august 2016 09:43
juhtub nii nagu alkoga vist!
M
.../ 4. august 2016 09:38
Mida teavad meie targad spetisalistid yldse on ikka eriti hästi näha minumeelest selles lauses :D "Ekskursioonid on lastele kohutava stressi allikas," tõdeb ta. Loomulikult lapsed ei taha minna ju koolimajast välja, parim asi üldse oli field trip.
k
Kaarel Türand/ 4. august 2016 09:31
k
Kaarel Tarand/ 4. august 2016 09:02
Kui riigikogu liikmel (kui tema kuulus kasiinosaar oleks valmis, siis ehk voolaks sealt küllusesarvest maksuraha ja saaks kohe kõik muuseumipiletid kaotada) on piletihinna pärast mure, siis on tema otsene töökohustus algatada eelnõu, mille seaduseks saamisega olukorda muuta. Üks on lugeda muuseumiharidus sarnaseks näiteks ühistranspordiga ning maksta riigieelarvest omavalitsuste (kui koolipidajate) kaudu dotatsiooni iga õpilase kohta. Teine võimalus oleks korraldada vähekindlustatute (vaeste) hariduslike vajaduste (ja muuseum on ikka haridus-, mitte meelelahutusasutus) finantseerimine migite uute sotsiaaltoetuste kaudu. Jne. Tegelikult ei ole omavalitsustel ka praegu mingeid sisulisi takistusi oma koolide paremale finantseerimisele, see kõik on vaid volikogude valikute küsimus.
Emotsionaalne hinnang sellele, kas miski on odav või kallis, on sisutu. Lihtne näide. ERMi uute näituste juurde kuuluvate selgitavate (entsüklopeediliste) tekstide kogumaht on ca 500 lk. Kas raamatupoest saab sellise mahuga raamatu 12 euroga? Ei saa.
Teatriagentuuri statistika järgi oli keskmine teatripileti hind Eestis aastal 2014 10,2 eurot + käibemaks. Teatris saab selle raha eest näha üht etendust (2-3 tundi), ERMis saab sama raha eest kultuuri tarbida terve päeva.
Aga lõppkokkuvõttes on muuseumikülastuste tasulisus riigi kultuuripoliitiline tahe, mille kodanikud on valinud riigikogu valimistel. Ja riigiasutusena ei ole muuseum vabaturul koos klientidega vabalt hindu kujundav ettevõte.
t
taat/ 4. august 2016 10:10
ma saan järgmine kord minna teist ettendust vaatama,aga teist korda sama vokki vaadata kyll ei taha,vaevalt et meie kultuur nyyd nii rikas on et aastas paar korda väljapanekut uuendate
k
Kas sa käid ühe piletiga erinevatel etendustel?/ 4. august 2016 11:40
Praegu on jutt PILETI HINNAST, mitte külastatavusest.
See piletihind ei ole tõesti kõrge, seda ei saa võrrelda mingite teatroetenduste, kontserdite vm üritustega.
m
maali/ 4. august 2016 12:26
Piletihind ei ole ju suurus, millest rääkida või millega siin tuleb arvestada. Külastuse maksumus on see, mis määrab. Kui jalgsi kohale ei vantsi, siis hakkavad lisanduma transpordikulud + aeg, mis sellisele ettevõtmisele kulub. Ja see aeg on omakorda raha, eriti kapitalismuse tingimustes. Heakene küll, võtad toidukoti kaasa. Aga kas sedagi lubatakse- nosida oma kaasatoodut nii kallil pinnal ? Pileti hind võib ka 0 olla. kui need kaks on kokku paarkümmendki ja peres on peale papa-mamma veel mõni, siis kipub külastus sinna saja kanti, millest täna pakutav piletiraha oleks ju vaid 10%.
s
sven/ 4. august 2016 14:39
Kui raamatu ostan, valin ise aja selle lugemiseks. Ja kindlasti ei loe 500 lk päevas. Tarandi jutul rumala demagoogia maitse küljes.
e
Endel/ 4. august 2016 14:58
kuule K. Tarand, see jutt on ju absurdne jama. Maksumaksja kulul koostatud raamatud on siiski tasuta kättesaadavad, kui kasvõi ülikoolide doktoritöid meenutada või igat masti aruandeid. Mille poolest doktoritöö neist ERMi tekstidest halvem on? Teatripiletite võrdlus on sama ebaselge. Teatrite kulud on ju hoopis teised, etendused tuleb igal õhtul paljuski uuesti luua, need pole ju püsinäitus. Ja eks pileti hind oleneb ka teatrist - lasteetendusi on palju ka mõneeuroseid. Kui muuseum nii vaene on tuleks teha nagu Venemaal ja kehtestada muuseumi igapäevategevust rahastavatele kohalikele välismaalastest erinev hind.
h
Harjok/ 4. august 2016 08:51
Pilet on liiga kallis. Olen küll eestlane, kuid eriti oma rahva masendavat ajalugu (uuesti) vaadata ei taha.
k
Kaarel Tarand/ 4. august 2016 09:07
Muuseumi valmimisfaasis kodulehel on uute näituste lühikirjeldused välja pandud. Ei silpigi masendust, meie ajaloos ja argikultuuris on piisavalt rikkusi, mis rõõmustama panevad ja millest teadasaamine tuju heaks teeb.
m
Maali/ 4. august 2016 09:46
Olen kooliajal kasutatud rahvariided ja pastlad ara nainud, neid ei ole soovi uuesti vaadata, veel vahem presidencies naise kleite ja veel vahem Tartus Raekoja ees joulude ajal kumneid tuhandeid maksudest vineerkastidest monstrumit.
Moisapargi haruldased puud on enamasti maha seated, moisa peahoone varemetes, artiklist selgub, et toit tuuakse kusagilt kaugelt.
Muide nelja Euroga ei saa sinna ukski laps, sest kooliopetaja tellibg bussi, mis maksab, tellib gurmeetoidu, mis maksab, lugesin
kunagi, et Audrust Ahhaasse kaiake maksis 50 eurot lapse kohta.
l
Lennuvälja rikkumine/ 4. august 2016 08:47
Tegemist oli ainsa korraliku Lõuna-Eesti lennuväljaga, kuhu maandusid ka raskepommitajad. Kõige suurem sigadus oli lennuvälja ärarikkumine. Põllekesed ja pastlakesed oleks võinud mõnes vanas mõisahoones edasi mädaneda. Kui meil siin läheb sõjaks, siis peab olema koht, kuhu Venemaad pommitavad B52-d jms lennukid saaksid maanduda.
o
oli oli/ 4. august 2016 16:03
seal olid omad põhjused miks lennuvälja ei soositud. Mäletan, et Tartu tsiiiviillennijaama tegelased on kunagi kiidelnud endi vastuseisuga. Muidugi, nende paberitega poleks suurel lennuväljal miskit teha. Ja oma osa oli ka maavaldajal, Tartu vallal. Kes viitsib googeldada leiab mis mentaliteediga firmaga on tegu.
m
5. august 2016 11:58
maanduvad mausoleumi peale ka kui vaja.
M
./ 4. august 2016 08:46
Ma pakuks omapoolse nägemuse.
Esimene aasta--võibolla rohkem, on külastajaid. Tullakse uudistama, nii arhitektuuri, kui ka seda, mida eksponeeritakse.
Enamik uudistajatest on sellised pseudoharitlased "...ma külastasin muuseas ERMi "--küll ma olen nüüd ikka intelligentne.
Siis asi jahtub.
Kuna koht ei ole eriliselt turismimaršruutidel, siis väga harva, kui keegi sinna põikab.
Omaette külastajad võivad olla koolilapsed, keda "vabatahtlikult--sunniviisiliselt" sinna vedama hakatakse, et selle tohutu monstrumi olemasolu põhjendada.
Riigi eelarvest ülalpeetavaks ta jääb. Ja juba mõne aasta pärast on pea pooled pinnad rentnikele maha parseldatud.
t
taat/ 4. august 2016 10:14
Arhitektuur-no meenutab sellist suurt kolhoosi garaazi,,klaasiga yle löödud mille linnud öigepea kirjuks pasandavad

j
ja mida ma/ 4. august 2016 08:40
selle 12 euro eest näen,kasetohust pastalaid,mingit kaltsu,mis oli kunagi talupoja särk ja mingit kuivanud junni,mis pidavat olema aganaleib,meil pole ju sellist ajalugugi,mida näidata.Kunagi vene ajal sai leningradis igasugustes muuseumites käidud,seal oli asju,mida oli huvitav vaadata.
v
viisk/ 4. august 2016 17:02
äkki saad teada, et pastlaid ei tehtud kasetohust?
m
maali/ 4. august 2016 08:36
Tühjaks jääb see ikka muudel põhjustel - asukoht, asukoht, asukoht ! paarisaja km raadiuses puuduvad sellises mahus maksujõulised huvilised, mis lubaks nii suurte püsikuludega objektil pidevalt uusi ja kaugemalt masse ligimeelitavaid projekte ellu kutsuda. Esialgu ehk leidub neid, kes hoonet oma raha eest uudistama lähevad, pisut rohkem vast neid, keda maksumaksja kulul kohale tuuakse aga edasi ?
r
Rahva rahaga ehitatud/ 4. august 2016 08:32
k
Kaarel Tarand/ 4. august 2016 09:12
Eesti Rahva Muuseumi uue hoone projekti on Riigi Kinnisvara AS kaudu finantseeritud Eesti Kultuurkapitali vahenditest, mis teatavasti moodustuvad hasartmängumaksu ning alkoholi- ja tubakaaktsiisi laekumistest. Seega võtab otseselt muuseumi taasrajamisest osa vaid hasartmängiv, joov ja suitsetav osa elanikkonnast. Esialgu.
t
taat/ 4. august 2016 10:29
Palju mil on lapsi kes ei saa korralikult söönuks?
h
hurjoh/ 4. august 2016 16:19
See "esialgu" kõlas väga ähvardavalt. Kas edaspidi kavatsetakse kõigile eestlastele ERMi-maks kehtestada?
a
aa/ 4. august 2016 08:31
Kas ikka Eesti Rahva Muuseum või Eesti Rikastele Muuseum?
e
4. august 2016 16:22
m
Marju/ 4. august 2016 08:23
Üks kord käin ikka ära, sest olen tartlane. Rohkem sellise pileti hinnaga aga küll mitte. Restorani aga jätan kindlasti minemata. Tartu söögikohti täis, kui tahan väljas süüa.
t
Täielik sigadus!/ 4. august 2016 08:06
Koolidele, lasteaedadele teeme ERMI külastuse kohustuslikuks 4 eurose piletiga! See on täielik sigadus! Paneme lapsed kohustuslikus korras maksma!!! Kui laps maksma peab, siis ei tohi olla see külastus kohustuslik.
n
nojah....../ 4. august 2016 08:36
Ja kõikide koolide kõik klassid PEAVAD külastama ERM-i. "Geniaalne äriplaan".
4
4 lapse vanemad/ 4. august 2016 08:00
ei lähe kahjuks selle raha eest .
v
vanaema lastelastega/ 4. august 2016 08:14
Ei lähe samuti või vaatame ainult väljast seda ehitist.
k
Kaarel Tarand/ 4. august 2016 09:16
Peredele pakub muuseum ka perepiletit (ühekordne 28 eurot, korduvkasutusega aastane pilet 60 eurot), mis 2+4 pere puhul teeb keskmiseks hinnaks pere liikme kohta 4,7 eurot.
a
ab/ 4. august 2016 09:31
korduvkasutusega...., mis nad hakkavad seal ülepäeviti käima? Kes aia taga elavad, need võivad seda endale lubada, kes ikka sott kaugemal, need saadavad selle va 4,7 ka pikalt!
a
4. august 2016 09:49
AASTAPILET 65 , MITTE 60 eur !
a
aa/ 4. august 2016 10:00
Ja arvad, et perekonnal pole mitte midagi muud teha kui pidevalt muuseumivahet kooserdada
k
Kaarel Tarand/ 4. august 2016 10:07
Asi on selles, et 6000+ ruutmeetrit ekspositsiooni ning üle 10 teemanäituse ei ole (eriti näiteks algkoolilastele) ühe korraga naudinguga läbitavad. Seega on loomulik arvata, et kellele meeldib, tuleb ikka ja jälle tagasi. Tartus poes või arsti juures käib kogu Lõuna-Eesti ca 300 000 inimest, küllap saab niikuinii toimuvad käigud ühitada. Ja teisalt on küsimus regionaalpoliitikas. Tallinlastel on mugav ja lähedal käia Kumus, tartlastel siis rahvusmuuseumis.
Statistika järgi külastab "keskmine eestlane" muuseume üle 3 korra aastas. Kui oletada, et pool elanikkonnast muuseumides ei käi, jääb ülejäänutele 6 korda aastas. Neil tingimustel tasub ju perepilet aastaks vägagi ära.
o
oot/ 4. august 2016 10:53
see tundub küll mingi ilustatud statistika. lennusadamas ja KGB muuseumis üritustel käimine pole veel muuseumikülastus. mitte ei usu, et rahvas väga muuseumites käib, välja arvatud tasuta muuseumiööl. se on muidugi sisse arvestatud?
n
nurrmees/ 4. august 2016 11:15
küsimus ei olegi selles, kas keegi tahaks ja saaks seal korduvalt käia, pigem on küsimus selles, et seal ei ole ju midagi sellist, mida iga kuue kuu tagant ikka ja jälle vaatama tahaks minna. eesti rahva minevikust leiab paraku palju vaesust, sestap ka kultuuripärandiks suures osas käepärastest vahenditest valmistatud tööriistad ja tarbeesemed pluss käsitöö. mida seal nii väga vaadata on? mustrilised seelikud, õllekapad ja harkäkked. kes neid tahab pidevalt vaatamas käia? pealegi on igas maakonnas oma koduloomuuseum, kus vastavat kraami on kõik nurgad täis. ainukene variant oleks sinna lisaks tuua paar korda aastas vahetuv maailmatasemel seinast-seina näitus kohale, nagu näiteks titanic oli lennusadamas või siis minupärast kasvõi tõeliselt kuulsate kunstnike näitusi. siis ehk oleks asjal jumet.
k
4. august 2016 16:18
Kule, ma sain arstilt teada, et mul on gripp, hüppan ühtlasi ka korraks ERMist läbi, jäätise ja või jätan bussijaama pakiruumi (kui selline asi tänapäeva Tartus olemas on), nii või, Kaarel?
e
ei jäta tühjaks/ 4. august 2016 07:59
küll koolilapsed õppekvade raames sinna kohale tuuakse.
j
jah/ 4. august 2016 08:12
kohustuslikus korras 4 eurise piletiga. Lapsed on siis need ERMI lüpsilehmad, kes viiakse kohustuslikule lüpsile tulu saamiseks. Mida lapsevanemad sellest arvavad? Lapsed ise ju ei teeni, aga juba pressitakse neile materjaalseid kohustusi peale.
r
rrr/ 4. august 2016 15:04
Tekib trots, et kui kohustuslik ja 4eur, siis minu laps jääb haigeks vist sellel päeval :)
m
4. august 2016 16:14
mina küll ei pea oma lapse hariduse pealt kokku hoidma.
miks mitte? kui ikka tartusse minek on, siis tuleks sealt ka läbi käia. siiani lüpsis lapsi ahhaa ja kumu, nüüd saab erm ka oma jao.

ü
ülemäära kallis projekt/ 4. august 2016 07:46
liiga suurejooneline.tartu peab nüüd seda õnne majandama ja katsuma asi kuidagigi toimimas hoidma.
t
tänu susserdamisele selle köögiga/ 4. august 2016 07:58
ma juba põhimõtte pärast oma peret sinna ei vii, isegi, kui tasuta oleks.
a
AntsPomm/ 4. august 2016 07:44
Köögi hind n ikak kolossaale ja tulu tulu..riigiisad ei tea kust oma katteta lubadustele katet leida..ehk uurige järele sisi msi on populism
m
mina/ 4. august 2016 07:43
m
Matrjoona/ 4. august 2016 07:41
Ah selleks oli erm-i vaja, et tulu teenida
r
ristik/ 4. august 2016 10:35
Ikka tulu,kuidas siis muidu,,Elering ka teenib tulu ja kui ma ei eksi siis 30 milli vöttis riik tulu välja,,Aga kust see tulu tuleb-teadagi meie maksame selle hirmkalli elektrinäol kinni.Aga ikka kurdetakse et pole raha liine renoveerida,,.Kyll pannakse siis meile ermi maks peale kui muidu ei saa

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee