VangaFoto: REUTERS/Dimitar Dilkoff
Toimetas Gerly Mägi 3. august 2016 13:29
Legendaarne Bulgaaria selgeltnägija Vanga ennustas, et 44s USA president on mustanahaline ning jääb ühtlasi viimaseks demokraatlikuks riigipeaks. 8. novembril valivad ameeriklased uue presidendi ning hetkel on teiste seas esile kerkinud Hillary Clinton ja Donald Trump – kas uus riigipea võib demokraatlikule valitsemisele joone alla tõmmata, näitab aeg.

12-aastaselt pimedaks jäänud Baba Vangat (Vangelia Gušterova) on peetud Balkanimaade Nostradamuseks. Vanga pärimuse uurijate hinnangul on tema ennustustest täppi läinud enam kui 80%, kuid mõned hindavad tõenäosust 50%-le.

Olgu tõenäosusega kuidas on, aga 20 aastat tagasi surnud Vanga ennustustest on täppi läinud nii ISISe võimu esilekerkimine, terrorirünnak USA kaksiktornidele, 2004. aasta tsunami kui ka globaalne soojenemine. 

Vangasse uskujad on veendunud, et meie elu võib juba lähitulevikus kardinaalselt muutuda, pidades silmas selgeltnägija ennustust, et Süüriast saab alguse kolmas maailmasõda.

Mida toob tulevik? 

Järgnevalt on välja toodud 12 Vanga tulevikku vaatavat ettekuulutust.

Barack Obama on USA viimane president: Vanga ennustas, et 44s Ühendriikide president on afroameeriklane ning see on suurriigi viimane president. Vanga sõnul lahkub president valitsuskabinetist ajal, mil riik on majanduslikes raskustes ning põhja- ja lõunaosariikide vahel on tekkinud hiigellõhe – justnagu 1860ndate kodusõja ajal. 

Euroopa jääb inimtühjaks: Selgeltnägija sõnul peaks Euroopa 2016. aastal jääma tühjaks, külmaks ja peaaegu elutuks. Selle põhjustajaks peab Vanga äärmuslaste vastu keemiarelvade kasutamist. Pärast Pariisi ja Brüsseli terrorirünnakuid andis Euroopa Parlament välja raporti, milles tuuakse selgelt välja oht, et ISIS võib järgmistes rünnakutes võtta kasutusele keemia- või biorelva. Kahtlust kinnitab fakt, et ISIS on üha enam hakanud värbama keemikuid, füüsikuid ja programmeerijaid. 

Hiinast saab uus superriik: Ennustuse kohaselt juhtub see aastal 2018 ning ühtlasi paneb punkti USA riigile ja selle majandusele. Vanga sõnul vahetavad arenenud riigid kolmanda maailmaga positsioonid ning ärakasutajatest saavad ärakasutatavad. 2011. aastal prognoosis Rahvusvaheline Valuutafond (IMF), et Hiina majandus möödub Ühendriikidest 2016. aastal, muutudes uueks superjõuks.

Näljahädale tõmmatakse piir: Kuigi täpset aastat ei teadnud Vanga öelda, ennustas ta, et näljahäda lõppeb maailmas vahemikus 2025–2028.

Inimesed pürgivad Veenusele: Selgeltnägija sõnul hakatakse Veenuselt 2028. aastal uusi energiaallikaid otsima, selleks saadetakse sinna mehitatud kosmoselaev. Lisaks võib Veenusele tekkida inimasustus. Samas tundub ennustus pisut kummaline, sest Veenuse pinnal on teadupärast temperatuur ligi 500 kraadi. 

Euroopas võimutsevad moslemid: Pime ennustaja arvas, et 2043. aastaks on moslemid Euroopa nö vallutanud. Roomast saab sel juhul islami kalifaadi pealinn. Vanga sõnul juhtub see siis, kui põgenikevoolu tõttu Euroopasse Süüria riik langeb. Seejärel pidi tekkima maailma ka uus religioon. 

Jäämassiivid sulavad: Baba Vanga järgi on 2045. aastaks poolused sulanud ning selle tagajärjel tõuseb veetase ookeanites. Mõned uuringud on ennustust kinnitanud – globaalse soojenemise tagajärjel võibki selleks ajaks Maa looduslikult jäävabaks saada.

Organeid saab kloonida: 2046. aastaks on arstiteadus jõudnud nii kaugele, et võimalikuks saab elundite kloonimine ja tehislik tootmine. Sellest peaks Vanga sõnul saama lihtsaim ja populaarseim ravimoodus.

USA püüab rünnata Euroopa kalifaati: 2066. aastal püüavad ameeriklased Rooma ründamiseks kasutada uudset kliimarelva, et vabastada Euroopa moslemite võimust.

Kommunismi tagasitulek: 2076. aastaks kaob klassiühiskond ja saabub nii-öelda kommunism. Selle levik hõlmab lisaks Euroopale ka ülejäänud maailma.

Veealuste tsivilisatsioonide teke: Vanga ennustas, et tulnukate abiga õpivad inimesed 2130. aastaks vee all toime tulema ning võimalik, et osa tsivilisatsioonist kolibki ookeanisügavustesse elama.

Maailmalõpp: Aastaks 3797 on kogu elu Maal surnud. Selleks ajaks on inimesed ja teadus sedavõrd arenenud, et kolitakse üle uude tähesüsteemi. Järgneva aastatuhandega asustatakse mitmeid planeete ning 4674. aastal elab inimesi ühtekokku ligi 340 miljardit. Ühel hetkel jääb aga seegi ala kitsaks ning 5078. aastal otsustatakse lahkuda universumi piiridest, kuigi 40% inimestest on sellele otsusele vastu.