Eesti uudised

Võsu Rannafestil kukkus droon otse rahvamassi (5)

Agnes Saik, 3. august 2016 04:00
DJI PHANTOM 4: Kõikidest arvukatest lisadest ja kaitsetest hoolimata lõpetas droon oma teekonna rahvamassis.Foto: Vida Press
Kuumal suveõhtul kui päike hakkas juba loojuma ja rand oli täis rõõmsaid muusikat nautivaid inimesi, kukkus Võru Rannafestil äkitselt otse rahvamere keskele droon.

Droon takerdus rahva seast lendu lastud õhupalli nööri, mille tõttu see ka alla lendas. Tegemist oli töökindla drooniga, mis muidu kõrvalise abita naljalt alla ei kuku. Seetõttu julges kasutaja ka masinaga festivalist videot teha.

Drooni lennutaja sõnul oli maksimaalne lendamiskõrgus ürituse ajal paarkümmend meetrit. Temast oli masin umbes 200 meetri kaugusel.

Eelnevalt oli tegevus ürituse korraldajatega kooskõlastatud, enne pidu tehti proovilende, et selgitada, kui madalal lennata tohib.

Pealtnägija hinnangul ühel hetkel üles vaadates märkas ta, kuidas droon alla rahvasse lendas.

"Ma ei tea, kas keegi pihta ka sai, aga see kukkus ikka päris hea hooga alla," räägib ta lisades, et ega ümbritsevad inimesed sündmust eriti tähele ei pannud.

Enne liiva sisse potsatamist riivas droon ühte inimest. Omaniku hinnangul kohapeal abi ei vajatud ja ta on kannatanuga rääkinud. Ürituse korraldaja ja turvafirma asjasse ei sekku, see on kannatanu ja õnnetuse põhjustaja vaheline asi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee