Maailm

Belgia väikelinnas pussitas varjupaigataotleja teda aidanut preestrit (51)

Tõnu Kalvet, 3. august 2016 04:00
SAI HAAVATA: Preester Jos Vanderlee lasi abi palunud asüülitaotleja duši alla ja sai heateo eest tänutäheks nuga.Foto: YouTube
Belgia idaosas Lanekeni linnas pussitas asüülitaotleja pühapäeva pärastlõunal katoliku preestrit, kes oli teda aidanud, vahendab ajaleht Het Nieuwsblad.

Hollandis registreeritud varjupaigataotlejast noor mees koputas preester Jos Vanderlee (65) kodu uksele ja palus luba korraks duši all käia. Too lubaski. Pärast duši all käimist küsis põgenik preestrilt raha. Seekord Vanderlee aga keeldus.

Seepeale haaras abisaanu noa ja ähvardas sellega preestrit. Tekkinud rüseluse käigus, ennast kaitstes, sai Vanderlee käeseljale raske haava. Vastupanu mitteoodanud ründaja aga põgenes sündmuskohalt.

Vanderlee sõitis pärast ründaja põgenemist oma autoga Genki linna haiglasse, kus talle veel sama päeva õhtul operatsioon tehti.

Samal teemal

Politsei teatel Belgia põgenikekeskuses asjaomase pussitaja kohta toimikut pole. Alustati juurdlus, kuid oletatakse, et ründaja pole seotud terrorirühmitustega.

Samas on viimase aja sündmused näidanud, et terroriteo toimepanekuks ei peagi olema rühmituse liige, vaid soovi korral tegutsetakse ka üksinda. Politsei kuulutas pussitaja tagaotsitavaks.

Viis päeva varem, 26. juulil, Põhja-Prantsusmaal Roueni linna lähistel asuva Saint-Étienne-du-Rouvray kirikus võtsid kaks 19aastast muhameedlast Adel Kermiche ja Abdel Malik Petitjean nugadega ähvardades vangi viis inimest.

Nad lõikasid pea maha 85aastasel vaimulikul, Jacques Hamelil, ja haavasid raskelt üht kirikukülastajat. Politseinikud lasid ründajad maha.

Islamiriigi propagandaajakirjas Dabiq seisab, et Islamiriik on kristlusega sõjas ning ees ootavad uued rünnakud kristlastele ja kirikutele.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee