Maailm

POOLA EKSPERDID: sakslastel on Merkelist villand, Euroopa on oma eksistentsi lõpul (84)

Toimetas Kristin Aasma, 2. august 2016 15:31
Angela MerkelFoto: AFP / Scanpix
Euroopa on pärast terrorisuve ja Euroopa Liidu vaba liikumise poliitikat oma eksistentsi lõpul, hoiatas Poola endine terrorismivastase võitluse politseiametnik.

"Halvim probleem politseiteenistuse jaoks on poliitiline korrektsus,“ rääkis Poola keskuurimisbüroo endine ametnik Jacek Wrona televestlussaates. Tema arvates on Lääne-Euroopa "praktiliselt surnud“. "Need inimesed elavad kasutult, ideedeta, kavatsusteta. Ja siis tulevad noored, kes tahavad vaid raha teha, nagu kunagi olid barbarid.“

Samal teemal

Lisaks Wronale esines telesaates ka Poola sõjaajaloolane, akadeemik Rafal Brzeski, kes kritiseeris ägedalt Saksamaa liidukantsleri Angela Merkeli tegutsemist Saksamaal puhkenud terrorilaine taustal, vahendas express.co.uk. "Sakslastel on temast villand, mis ei tähenda seda, et valitsusel on mõõt täis. Need on kaks erinevat lähenemisviisi,“ kõneles Brzeski.

Wrona ei pea õigeks Euroopa Liidu piires vaba liikumist. Endine politseiametnik ütles, et vaba liikumine võimaldab endisest Nõukogude Liidust smugeldada läände relvi. "Kogu Balkanimaa on relvadega üle ujutatud, aga Balkanilt on tulnud kaks miljonit inimest. Koos nendega on tulnud relvakaubitsejad, gangsterid, uimastikaubitsejad. Ostes Bosnia ja Hertsegoviinas Kalašnikovi on see nagu pärast sõda. Sa võid osta relva armetu rahasumma eest.“

Laupäeval avaldasid inimesed Berliini tänavail meelt kantsler Merkeli avatud uste poliitika vastu. Rahvas väljendas oma rahulolematust Merkeli vastu Washingtoni väljakul, kus loosungitelt võis lugeda "Smugeldajate kuninganna. Merkel peab lahkuma.“ ning "Me oleme Berliini eest ja me oleme Saksamaa eest."

Alates 18. juulist on Saksamaal toimunud viis terrorirünnakut, milles on elu kaotanud 15 inimest ning vigastada saanud kümned.

Samal teemal

18.07.2016
Merkelit vaevavad pärast puhkust põgenikud, Türgi ja Venemaa
12.07.2016
FOTOD | Nii naudivad suvepuhkust Angela Merkel ja Theresa May
02.07.2016
"Allahu Akbar!" - Kölni tänavatel kaikusid türklaste valjuhäälsed hüüded
27.06.2016
Sakslased suures segaduses: kuidas suhtuda põgenikesse?