Eesti uudised

Eesti-Läti-Vene piiride ühinemiskohas sai paika piiripost number 1 (5)

Toimetas Piret Pappel, 2. august 2016 14:48
Valitsus 2014. aasta sügisel Eesti-Vene piiri inspekteerimasFoto: Valitsuse kommunikatsioonibüroo
Võrumaal Misso vallas Pedetsi jõe kaldal paigaldati täna Eesti-Läti-Vene kolmikpunkti piiripost number 1. Tseremoonial osalesid president Toomas Hendrik Ilves, siseminister Hanno Pevkur ning Politsei- ja Piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher.

Politsei- ja Piirivalveameti peadirektori Elmar Vaheri sõnul on piiriposti number 1 paigaldamine Eestile märgiliselt tähtis. „See on paljude inimeste elutöö,“ sõnas Vaher. „Idapiiri tähistamist ja väljaehitamist on meie piirivalvurid oodanud aastaid. Ajal, mil olukord Euroopa Liidu välispiiril on ärev, annab riigipiiri väljaehitamine Eesti inimesele rohkem kindlustunnet. Korrastatud piirijoon võimaldab meil kinni pidada inimesed, kes soovivad ebaausalt siseneda Eestisse,“ ütles Vaher.

Samal teemal

President Ilves rõhutas, et Eesti-Vene piiri tähistav post märgib ühte sammu Euroopa Liidu välispiiri kindlamaks muutmisel, olles osa Euroopa Liidu siseturvalisuse kaitsmisest. “Seda, kui habras see turvalisus on, näitasid meile mitte ainult viimase aja terrorirünnakud Euroopas, vaid ka näiteks hiljutine massiline rändesurve Venemaalt Soome või Norra piirile,” märkis ta. 

“Ja teisalt, meie välispiir on väravaks neile, kes põgenevad sõja ja vägivalla eest Põhja-Aafrikast Lähis-Itta ulatuvalt ebastabiilsuse kaarelt, kellele Euroopa Liit on valmis kas alaliselt või ajutiselt uut kodu pakkuma,” ütles riigipea, lisades: “Euroopa Liit vajab kindlat kontrolli oma välispiiridel, nagu me vajame ka ühtset varjupaigapoliitikat, eriti valetaotluste tagasilükkamise ja ebaseaduslike sisserändajate tagasisaatmise asjus.

Piiripost number 1 paigaldati Pedetsi jõe äärde, kus algab piir, mille lõik on Meeksi ojal püsinud samal kohal enam kui 800 aastat. See on teadaolevalt üks vanimaid Põhja-Euroopa piirilõike.

Eesti-Venemaa piirijoone väljaehitamise algust tähistav esimene piiripost number 2 paigaldati idapiirile 17. novembril 2015. aastal. Juuli seisuga on piirile paigaldatud 21 piiriposti.

Samal teemal

04.07.2016
Valitsus toetab viiekilomeetrise piirivööndi kehtestamist
08.04.2016
Küsimus | Miks Eesti-Vene piiri ehitus venib?
13.03.2016
Valga garaažist leitud kaheksa vietnamlast võisid olla teel Poola