RegulaFoto: MATTIAS TAMMET
Toimetas Piret Pappel 2. august 2016 12:19
Tallinna Sadama tütarettevõte TS Laevad soetas varulaeva Regula 4 miljoni euroga. Kokkuleppel Tallinna Sadamaga andis AS Saaremaa Laevakompanii nõusoleku parvlaeva Regula müügihinna avalikustamiseks. Avalikustamise ajendiks on lepingupartnerite soov vältida spekulatsioone tehingu summa kohta. TS Laevade juhi Kaido Padari sõnul oli tegemist kahe ettevõtte vahelise tehinguga, millega mõlemad pooled on rahul. TS Laevad tänavad partnerit, kes oli valmis hinda avalikustama. „AS Tallinna Sadam on võtnud endale kohustuse riigi ees ja selle täitmiseks vajati vastavalt hanke lepingule ka jääklassiga varulaeva. Valisime mitmete pakkumiste vahel ja suhtlesime kokku 27 ettevõttega. Lõppvalikus oli kuus laeva ja Regula oli meile soodsaim hinna ja kvaliteedi suhtelt,“ ütles TS Laevad juhatuse esimees Kaido Padar. „Varulaevaks ei ole arukas soetada kallist alust kai äärde seisma,“ lisas ta.

Regula Foto: MATTIAS TAMMET


Padari sõnul on Tallinna Sadamal oktoobrist lepingujärgselt kohustus 24 tunni jooksul reageerida ning leida asenduslaev, kui peaks tekkima ootamatusi. "Kui hakata alles siis otsima asenduslaeva, oleks see võimatu, varulaev peab kohe olemas olema,“ sõnas ta.

„Regula on varuks ka tulevikuks, juhul kui on vaja kõrgperioodil Saaremaa ja Hiiumaa liinidele korraga kokku viit laeva, et rohkem ja kiiremini reisijaid teenindada," lisas Padar.

Regula soetamine on osa TS Laevade varuplaanist, et tagada liiklus Saare- ja Hiiumaa ning mandri vahel alates 1. oktoobrist 2016.