LISAJÕUDE ENAM POLE: Tallinna lennujaamas on olukord normaliseerunud ja lisajõududeks pole vajadust. Foto: Tiina Kõrtsini
Maarit Stepanov 2. august 2016 04:00
Kaitsepolitseil pole siiani õnnestunud kindlaks teha inimest, kes ähvardas möödunud nädalal Saksamaale suunduvaid lennukeid pommiga.

Pärast ähvardust viidi Tallinna lennujaama turvalisuse tagamiseks politsei lisajõud. Alates eilsest pole neid enam seal. Kapo pressiesindaja Harrys Puusepp ütleb, et lennujaamas on olukord normaliseerunud.

Tema sõnul on seal turvalisus niigi rangete abinõudega tagatud ja pärast pommiähvardust saadetud politseinikud olid pigem kõikumalöönud turvatunde leevenduseks ja võimalike stsenaariumide ennetuseks.

Kapo ei saa 25. juuli öösel kell 2 tehtud pommiähvarduse kohta lisainfot jagada, sest nende peamine eesmärk on see inimene tabada.

Praegu on teada, et ähvardaja on inglise keelt kõnelev mees, kes väidab end olevat Islamiriigi rühmituse liige. Puusepp on kindel, et kõne tehti Eesti telefoninumbrilt ja territooriumilt.

Miks on ähvardaja tabamiseks kulunud nädal, selle üle ei saa pressiesindaja sõnul spekuleerida: "Peame detailide väljaütlemisel arvestama sellega, et me ei kahjustaks kuidagi peamist eesmärki." Igal juhul ei maksa arvata, et ähvardaja oli kas joobes inimene või rumal laps. Muidu oleks ta juba käes.

"Töö ähvardaja tabamiseks jätkub ja meil on kindlasti piisavalt motivatsiooni, et ta kätte saada," sõnab Puusepp.