Eesti uudised

Eesti laevakaitsjate kojutoomine võtab bürokraatia tõttu veel kaua aega (11)

Toimetas Gerly Mägi, 1. august 2016 19:17
Laevakaitsjad Indias Foto: Alar Truu
Täna kohtus välisministeeriumi juriidiliste ja konsulaarküsimuste asekantsler Annely Kolk New Delhis India kolleegidega, kellega arutati laevakaitsjate kaasust ning karistatud isikute üleandmise lepinguga seonduvat. Kuigi mõlemad pooled on vangide vahetuslepinguga nõus, võtab selle allkirjastamine ilmselt veel kaua aega.

Kohtumisel India välisministeeriumi konsulaarasjade asekantsleri Dnyaneshwar Mulayga rõhutas Kolk Indias vanglas viibivate Eesti laevakaitsjate kaasuse olulisust Eestile. "Eesti kodanikega toimuv Indias on Eesti valitsuse suure tähelepanu all ning ootame, et kohtupidamine edeneks viivitusteta," rõhutas Kolk.

Samal teemal

Mulay kinnitas, et India mõistab Eesti muret ning lubas ka välisministeeriumi poolt Eesti valitsuse ootused Tamil Nadu osariigi ametivõimudele edastada.

Kohtumisel India välisministeeriumi majandusala asekantsleriga poliitikaküsimuste asekantsleri ülesannetes Amar Sinhaga kinnitas Kolk veel kord, et Eesti on valmis karistatud isikute üleandmise lepingu esimesel võimalusel allkirjastama ning tal on valitsuselt ka vastav volitus. Sinha märkis, et ka India on valmis lepinguga edasi minema, kuid selgitas, et kooskõlastusprotsess võib Indias kauem aega nõuda. India välisministeeriumi toetus on Sinha sõnul lepingu allkirjastamiseks olemas.

Indias visiidil viibiv Kolk kohtub homme Chennais vanglas viibivate Eesti kodanikega ning vangla administratsiooni esindajatega. Samuti on sel nädalal plaanis kohtumised Tamil Nadu osariigi ametivõimude ning Ühendkuningriigi peakonsuliga Chennais.

Järgmisel nädalal kohtub Kolk karistatud isikute lepingu osas ka India siseministeeriumi esindajatega. Siseministeerium on Indias antud lepingu eest vastutav asutus.

Samal teemal

17.12.2016
Laevakaitsja kiri: kui ei sünni ime, peaks kohus otsuse tegema jaanuaris
23.07.2016
Kas alusetult vangis – laevakaitsjate relvad olid ikkagi legaalsed?
19.07.2016
Laevakaitsja kiri India vanglast: vangide vahetuse lepingust meil tegelikku kasu ei ole
02.07.2016
Laevakaitsjate lähedastele anti meeste toetuseks 14 000 eurot