Maailm

"Allahu Akbar!" - Kölni tänavatel kaikusid türklaste valjuhäälsed hüüded (31)

LISA KOMMENTAAR

Hooliw 10. august 2016 20:29
Türgi juht lihtsalt ei taha Europarlamendi röövleid Türgimaa rikkusi Brüsselisse pumpama. Juudid tahavad moslemid orjadeks teha või hoopis hävitada.Hea, kui keegi oskab ka illuminaatidele vastu seista.
to eestlane kölnist kell 15.34 2. august 2016 18:25
koolis füüsikat oled õppinud,siis ehk tead,kui palju energiat on vaja inimkeha põletamiseks ja 2.maailmasõja ajal oli kallist kütust vaja lennukitele,tankidele,autodele,laevadele,veduritele ja mingites ahjudes mingiks põletamiseks seda lihtsalt ei jätkunud.Mõtle oma peaga,aga ära usu seda ,,muinasjuttu''.
JUSS 2. august 2016 19:53
Lugesin ise kah toda eestlast Kölnist, mina seal küll inimkehade põletamise tehnoloogia teemalisi heietusi ei leidnud. Mainiti vaid põletamise fakti.
Sul on õigus, Saksamaal oli vedelkütustega kogu aeg näpud põhjas.-Omal nafta praktiliselt puudus. Praktiliselt kogu vedelkütus saadi Rumeenia naftaallikatest. Sünteesiti mingi väike osa ka ise. Eriti hinnas oli Eesti põlevkivist toodetud diislikütus allveelaevade jaoks. See oli naftadiislist isegi parem, sest oli raskem ning ei tõusnud laeva kütusetankide lekke korral pinnale. Sest reetlikud naftalaigud saidki sageli vigastatud saksa allveelaevadele saatuslikuks. Need laigud näitasid inglastle ja jänkidele, kuhu süvaveepomme pilduda.
Mis puutub juutidesse, siis neid ei põletatud mitte defitsiitse vedelkütusega vaid selleks kasutati hoopiski sütt. Seda oli aga Saksamaal külluses, nii kivi kui ka pisut väiksena kütteväärtusega pruunsütt.
Süsi kõlbas motoriseeritud sõja ajal vaid elektrijaamade, keskküttekatelde ja auruvedurite jaoks. Saksa insenerid töötasid küll välja ka söest vedelkütuse sünteesimise tehnoloogia, kuid see oli väga töömahukas ja kallis. See ei suutnud sõjamasina vedelkütuse tarvidust mitte kuidagi rahuldada. Ja Rumeenia kaotamine määras sõjatehnika lihtsalt seisma ja roostetama. 1944.a. suve lõpul jäädi ima ka Eesti põlevkiviõlidest.
Mart 2. august 2016 23:24
Põlevkivi nüüd küll mingi väärtuslik energiaallikas ei ole.
! 3. august 2016 15:33
Vabandust, kuid kes räägib siin põlevkivist kui energia-allikast? Oled sa ehtsat põlevkivi üldse ima ihusilmaga üldse näinudki?
Arengupuudelistele on raske midagi selgeks teha. Energiaallikana ei ole põlevkivi ülirangeid keskkonnanõudeid arvestades praegu tõesti konkurentsivõimeline. Aga! Põlevkivist võib keemiatööstuses väga palju väärtuslikku saada. Õlisid, gaasi. Põlevkivist saab toota pesuvahendeid, fenooli, bensiini, küttemasuuti, ehitusmatejale (niinimetatud kergeplokid, aga ka tuhaplokke), minraavatti, diiselkütust, väävlit, happeid, küttegaasi lõhkeaineid j.n.e. Küsimus on vaid töömahuuses,kaasnevas keskonnasaastes ning valmistoodangu omahinnas.
Sõja ajal ei mängi hind rolli, kui jutt on strateegilisest toormest. Sakslastele olid selleks bensiin ning diiselkütus. Sakslased taastasid õige ruttu punaste poolt õhku lastud või uputatud kaevandused. Samuti õlitööstuse. Õlisid toodeti kõigest väest nii KotlaJärvel, Kohtla-Nõmmel, Kiviõlis kui ka Sillamäel Sakslase ehitasid uusi kaevandusi ja rajasid selleks uusi raudteid. Kohtla-Järele rajasid nad lisaks senisele kolmele õlivabrikule veel neljandagi, mis oma väimsuselt võrdus kolme vana, eestiaegsga. Generaatorijaam nr. 4 lasti käima 1943.a. lõpul. Sakslaste käe all suurenes põlevkivi ning eriti selle õlide tootmine mitmekordseks. Sest Wehrmaht vajas bensiini. autod ja tankid. Ning diisel läks kütust janunevale Dönitzi allveelaevastikule, kus see oli isegi parem kui naftadiisel.
Pastor 2. august 2016 15:38
Viisavabadus Türgiga on kordades hullemate tagajärgedega, kui Türgipoolne pagulaste leppe lõpetamine. Illegaalseid piiriületajaid on võimalik takistada ja tõrjuda (kui tahetaks), ametlikult riiki tulevate vastu ei saa eriti mingeid piiranguid kehtestada.
eestlane Kölnist 2. august 2016 15:34
Türklased karjusid Kölnis -
elagu Erdogan!
Erdogan akbar!,
elagu Türgi demokraatlik riik!
ja palju muud sarnast,
aga allahu akbari hüüdeid polnud küll kuulda
Muidu oli see Kölnis toimuv küll täielik farss.
Türgi ja demokraatlik??!!
Nii nagu saksa natsid ise Reichstagi põlemist korraldasid, et siis kõiki juute selles süüdistada ja et neid siis "demokraatlikul" viisil hävitada ja ahju ajada.
Niisamamoodi toimus ka Türgis see nn riigipöördekatse, et siis Erdogan saaks kõik teisitimõtlejad ja teda mittetoetavad inimesed hävitada ja elimineerida.
Praeguseks olevat Türgis juba üle 250 000 inimest vahi alla võetud.
merkeli-mutil 2. august 2016 14:55
on asjade käigu üle ilmselt hea meel...
Jube kuidas üks inimene võib euroopa paari aastaga pöördumatult hävitada..
2. august 2016 15:10
Merkelil pole türklaste sissetoomisega mitte midagi pistmist . Sellega tehti algust juba eelmise sajandi 70-ndatel ja sellega arvati leevendavat tööjõupuudust , eriti Lääne Berliinis.
Mis ka õnnestus muide 2. august 2016 18:22
Pealesõjaaegne Saksamaa ehitatigi üles valdavalt migrantidest tööjõuga, sest sõjas hukkasaanud või vigaseksjäänuid oli kohutav mass.
Neid asusid asendama asiaadid, türklased jms.
Need olid usinad tööinimesed, mitte "paadipõgenikud" ja neil tuleb vahet teha!
jann 2. august 2016 13:31
oleks euroopas õige valitsus,oleks need rätipead ammu välja saadetud oma kodumaadele tagasi
sionistide poolt naiivsetele eurooplastele vägivaldse kavalusega pealesurutud multikulti oli surnud juba sündides ! 2. august 2016 12:01
araablastest ei saa MITTE KUNAGI Prantslasi ega türklastest Sakslasi ! Neil on teine geenikood . Nad ei ole paiksed põlluharijad , linnade ehitajad , parema elu loojad vaid nad on moslemitest KARJAKASVATAJAD , kes käivad rüüsteretkedel ja proovivad elama asuda Euroopa rahvaste hulgas kui parasiitelu vorm . Eestlased peavad aitama Sakslastel Prantslastel luua Kaitseliidu , kes kaitseks neid rahvaid moslemikoletiste vägivall eest . araablased , türklased , pakistanlased , somaalid jne . KÕIK , mitte kedagi nendest siis jätta . Kui Euroopa ei hakka ennast kitsma , siis me hävime .
Poloogna prohhvessor 2. august 2016 16:30
On selge, et erinevad grupid, kes proovivad Süüria presidenti võimult kõrvaldada, soovivad USA-d kaasata. Kuid seni polnud selge, et Netanyahu valitsus soovib Washingtoni üha rohkem piirkonna sõdadesse kiskuda. Iisraeli pideva ässitamise ja Iisraeli huve kaitsvate inimeste lobitööd vaadates saab see väga selgeks.
Reporter Judi Rudoren kirjutas reedeses New York Timesis ilmunud olulises artiklis Iisraeli plaanidest harulaselt avalikult. Tema artikkel pealkirjaga “Iisrael toetab kindlapiirilist rünnakut Süüria vastu” nendib, et iisraellased on isekeskis arutanud, et Süüria kaks ja pool aastat kestnud kodusõja parim lahendus oleks, vähemalt praegu, et lahendust ei tulekski. Rudoren jätkab:
“Jeruusalemma jaoks näib status quo, nii hull kui see ka ei oleks inimlikust perspektiivist, olevat eelistatum nii härra Assadi valitsuse ja tema Iraani toetajate kui ka üha tugevamaks muutuvate sunni pühasõdalaste rühmituste võidule. “See on finaalmängu situatsioon, kus on vaja, et mõlemad võistkonnad kaotaksid, kuid vähemalt ei taha sa, et üks võidaks – me lepiks viigiga,” ütles Alon Pinkas, endine Iisraeli konsul New Yorgis. “Laskem neil mõlemal veritseda, verest tühjaks joosta – see on praegune strateegia. Nii kaua, kui situatsioon ei lahene, pole Süüria poolt mingit tõsist ohtu.””
Me arvame, et see ongi viis, kuidas Iisraeli praegused liidrid Süüria situatsioonile vaatavad, ja et USA suurem kaasamine – kuigi alguses “limiteeritud” sõjarünnakutega – peab tagama, et Süüria konfliktile ei oleks mingit kiiret lahendust. Mida kauem sunnid ja šiiidid Süürias ja piirkonnas üldisemalt üksteise kõride kallal on, seda kindlamalt tunneb end Iisrael.
Paraku 2. august 2016 11:01
Tundub, et Türgi ei liigu mitte ainult islami kiirteel, vaid annab seal koguni gaasi.
kiirtee 2. august 2016 14:23
arvamus 2. august 2016 14:35
Merkel co ja tolerastid annavad samuti gaasi nii Saksamaa islamiseerumisele, kui ka Euroopa ning Põhjamaade islamiseerumisele. Meie valitsus pingutab samuti selle nimel, kas või naba paigast.

!!!! 2. august 2016 09:12
Algab Euroopa islamseerimise uus etapp. Sõjahüüe "Allahu akbar"ühendab nii miljon äsjasaabunut kui ka need aktiviseeruvad neli miljonit, kes olid juba varem riiki sisse tilkunud.
? 2. august 2016 13:26
Islamiseerumisega ei ole siin tegemist , vaid kõige lihtsam varade ümberjagamine . moslemid , neegrid soovivad lihtsalt omastada valge mehe maise vara ja teha nende naistes ja lastest omale orjad . See pole isegi saladus , kogu You Tube on täis seda juttu .
to ? 2. august 2016 13:44
Üks ei välista teist. Nii islamiseerimine kui niinimetatud "kristlikelt koertelt" nende maise vara äravõtmine ning selle tublidel ja ustavatele prohveti poegadele ümberjagamine ei ole üldsegi omavahel vastuolus. Vastupidi. Üks õigustab ningtäiendab teist. Annab toimuvale ideoloogilise ja religioosse õigustuse.
? 2. august 2016 14:20
Tegelikult on sul õigus . Kui mulla annab sulle õnnistuse allahi nimel vägistada , röövida ja tappa , teeb see ju selle tegevuse ju hoopis lihtsamaks .
aevaja 2. august 2016 14:42
See ongi lihtne, kuna Euroopa on andnud ise selleks nõusoleku ja teeb kõik selleks, et see võimalikult kiiresti toimuks.
Johanna 2. august 2016 09:04
selle valguses saab ehk ka sallijatele selgemaks, et liiga erinevatest ühiskondadest inimesed ei sulandu ka põlvkondade vältel.
Getostumine ja assimileerumine ei ole ju integratsioon. Seetõttu pole ka meile teise usutunnistuse ja välimusega inimesi vaja sisse vedada/lasta,- ainult pidevad probleemid ja häda nendega. Lõpuks pole ükski osapool õnnelik punnseisust, vastupidi.
süsimust iroonia 2. august 2016 08:33
tundub 2. august 2016 07:48
et sakslastel on viimane aeg oma riik päästa (või on juba hilja ?)
Eriti õõvastav on nõrga ja jõuetu Euroopa 2. august 2016 07:37
memme tagatoas üleskasvanud "liidrite" suutmatus eurooplasi igasuguste väljastpoolt tulevate ideoloogiliste rünnakute eest kaitsta.
arvamus 2. august 2016 13:45
Nad ei saa kaitsta, 5 kolonn türklaste näol on ootevalmis riigis sees ammusest ajast. Ainuke mida oleks pidanud tegema juba 1,5 a tagasi on immigrantidele halastamatult piiri sulgemine ja ei mingit lepingut Türklastega. Vähemalt oleks riigis praegu seda nn püssirohtu miljoni võrra vähem olnud. Merlkel aga jätkab tänaseni kangekaelselt islamistide sissevedu, et pauk ikka võimalikult kõva käiks.
Juba 2. august 2016 07:35
ammu on Deutschlandist saanud Türkland aga ükski ahv seda tunnistada ei taha, komsomolkast Angelast rääkimata. Kuid need on alles õied, kui ka viljad valmis saavad, hakkab deutschide veri voolama.
keegi ei uskunud 2. august 2016 07:15
liitu turklastega,eks nuud naha,antakse luba liituda euroliiduga,on tee lahti koigile kes tulevad sealt ,ei anna luba lopetab turgi kokkulepped ja ikka tulevad koik kes tulla tahavad.Vallutatakse suur euroriik merkel tostab kaed ja lahkub.
nurrmees 2. august 2016 12:36
niikuinii türgi teeb mis tahab. selle vahega, et nüüd sai ta kõigepealt eu käest 3 miljardit pagulaste kinnihoidmise eest. papp on käes, nüüd võib öelda, et- näe, teie ise jonnite ja me laseme ikka pagulased tulema.
hallo 2. august 2016 06:50
tõenäoliselt anti luba erdukanni toetamiseks, mitte sektistlikuks usukümbluseks
vahet märkad 2. august 2016 07:10
mille poolest erineb allahu akbar karjumine sieg heil ist , heil hitler või mõnest muust sektantlikust kraaksatusest. Et inimestel polnud ka häbi selle hüüdlasega välja tulla peale samase hüüdlause all sooritatud rõvedaid massimõrvu.
Paistab lootusetu juhtumine, ajuviirus on oma töö teinud, vb oleks pidanud suuna Meka poole kätte näitama, oleks ühe valuga sinna kütnud.
Samas ei usu, et sellise ürituse organiseerimine, sellises vormis kehtivate saksa seadustega kooskõlas oli