Maailm

Melbourne’i eeslinnas näeb Hillary Clintonit seksikates monokiinides (2)

Toimetas Aadu Hiietamm, 2. august 2016 04:00
Melbourne’i eeslinnas näeb Hillary Clintonit seksikates monokiinides.Foto: Reuters / Scanpix
Austraalias Melbourne’i eeslinnas Footscrays lööb laineid grafiti , mis kujutab USA demokraatide presidendikandidaati Hillary Clintonit USA lipuvärvides monokiinides, vahendab Deutsche Welle.

Kohalikud poliitikud nõudsid selle kunstiteose eemaldamist.

"See pilt solvab Hillary Clintonit, sest kujutab peaaegu alasti naist," ütles kohaliku volikogu esimees Stephen Wall. Ta lisas, et teose autor on läinud vastuollu 2007. aastast pärineva määrusega, mis reguleerib grafitite joonistamist.

Volikogu pöörduski eelmisel reedel Clintonit kujutava grafiti asjus politseisse ja andis pildi autorile kümme päeva aega selle seinalt eemaldamiseks.

Grafiti maalinud tänavakunstnik Lushsux ei mõista, mida ta on valesti teinud. "Minu tehtud pilt mõjub sama provokatsiooniliselt kui deodorandireklaam," ütles ta Fairfax Mediale.

Lushsux kurtis, et tema konto Instagramis kustutati, kui ta oli sellele laadinud foto Clintoni grafitist.

Samal teemal

"See on mulle tõeline katastroof, sest kontot jälgis 110 000 inimest," rõhutas Lushsux.

Ta ei kavatse siiski alla anda ja kavatseb lähiajal tõenäoliselt maalida USA vabariiklaste presidendikandidaadist Donald Trumpist analoogilise grafiti.

Tasub meenutada, et juba kevadel pälvis maailmas rohket tähelepanu Los Angeleses elav ja töötav noor kunstnik Illma Gore, kes pani Londonis Maddox Gallery vahenduse müüki maali "Teeme Ameerika uuesti suureks" , millel näeb pisikese peenisega alasti Donald Trumpi.

Maal Donald TrumpistFoto: AFP / Scanpix

Maali hind oli eurodes 1,2 miljonit. USAs võtsid Trumpi poolehoidjad maali vastu pahameelega. Gore sõnul sai ta pärast maali tutvustamist veebis tuhatkond tapmisähvardust.

Samuti keelati USAs maali avalik esitlus ning selle pilt eemaldati sotsiaalvõrgustikest.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee