Õhtuleht.ee 1. august 2016 17:35
Pole kahtlust, et 53 püsielanikuga Piirissaarest on napi paari kuu jooksul saanud omavalitsus, kus tuleroaks on läinud kõige rohkem maju elaniku kohta.

Kas siis maikuisest suurpõlengust, kus hävis kolm maja ja palvela, ei suudetud kuidagi järeldusi teha? Kellele see küsimus esitada? Nädalavahetusel hävis jällegi kaks ja pool maja. Väikevald näeb süüdlasena päästeametit, kes peaks järeldusi tegema ja oma töökorraldust muutma. Vallavanem ütleb etteheitvalt, et on ainult aja küsimus, millal järgmine põleng valla pääseb ja päästetehnika jälle tõrkuma hakkab.

Ei tahaks uskuda, et regulaarsed põlengud võiksid olla osa ühe valla arengukavast. Kui üks väikesaar vajab kohapeal kutselist tuletõrjemeeskonda, kuna seal pääseb kahjutuli sageli valla, siis  võitleme me ju  tagajärgedega, mitte ei püüa ennetada põlengu põhjuseid.

Vallavanemgi nendib, et viimatine tulekahju avastati liiga hilja, siis, kui leegid juba katusest väljas. Seega võiks nii vallavõim kui päästeamet esimese sammuna kontrollida, kas suitsuandurid on igas majas olemas ja töökorras. Kuna eelmine suurpõleng sai alguse rikkis külmkapist ja viimatine akulaadijast, siis oleks nii riigi kui elanike endi seisukohalt odavam ja oluliselt tõhusam elektriseadmed ja -juhtmestikud saare kõigis majapidamistes üle vaadata ja korda teha.  

Kohalik vabatahtlik päästja ütleb, et saareelanikud ei taha vabatahtlike koolitusest osa võtta ning et eakamad ei raatsi ohtlikke seadmeid ära visata. Sellist mõtteviisi peab vältimatult muutma.  Selle asemel, et süüdistada riiki suutmatuses kustutada tulekahjusid, tuleb keskenduda oma kodude tuleohutumaks muutmisele. Kaks järjestikust suurpõlengut peaksid saarlasi juba piisavalt vapustama, et olukorda kainelt analüüsides ning teiste suunas süüdistusi pildumata  ise käised üles käärida. Uppuja päästmine on ikka eelkõige uppuja enese asi, kui seda vesist võrdlust ikka sobib kasutada. Elektrisüsteeme kaasajastada ning küttekoldeid üle vaadata tuleb selgelt odavam kui maani mahapõlenud saart varemetest üles ehitada.

Samal teemal

Kommentaarid  (3)

Argo. to: erik 2. august 2016 20:33
Nii, et paneme suitsuandurid ja enam maja põlema ei lähe?? Või vihjad et "suitsuanduriga" saaks sealne elanik natuke varem kutsuda tuletõrje...keda loomulikult ei ole. Aga see selleks,
See soovitus on rohkem nagu delfi anonüümne kommentaar, kirjutatud selleks et oponente mõnitada :D Samas, miks mitte süüdistada riiki, maksusid nad ju maksavad aga riigi teenust vastu ei saa. Loomulikult on riik süüdi selles et päästevõimekust hinnatakse exeli tabeli järgi!
süsimust iroonia 2. august 2016 17:42
Rikkis külmkapil või akulaadijal pole elektrijuhtmestikuga ju midagi pistmist. Kas tuleb külmkappide iga-aastase tehnoülevaatuse nõue? :D
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS