Austraalia delegatsiooni juht Kitty ChillerFoto: AFP / Scanpix
Toimetas Maria Alas 1. august 2016 16:00
Reedese evakueerimise käigus varastati austraallaste puhkeruumidest sülearvuti ja tiimisärgid.

Lõuna-Ameerika esimeste olümpiamängude korraldamine pole läinud eriti lilleliselt. Esile on tekkinud turvalisuse probleem, ohuks on ka Zika viiruse levik ning veereostus. 

Austraalia delegatsiooni juht Kitty Chiller mainis, et peale varastatud arvuti on ka teise arvuti varustuses sobratud, aga siiski sündmuspaigale maha jäetud. Varastatud särgid olid pikkade käistega ja disainitud just selleks, et end sääsehammustuste eest kaitsta.  Sääsed kannavad edasi Zika viirust ja mitmed tiimid üritavad taolisi särke kandes end viiruse eest kaitsta. 

Chiller arvab, et vargus sellistest tingimustes on paratamatu.

"Kui sul on 15 000 voodikohta, on paratamatu, et külas kõnnib ringi palju erinevaid inimesi," lausub Chiller. Ma ei taha kedagi süüdistada, aga siin on palju akrediteerimata inimesi: töötajaid ja koristajaid."

Austraalia pole olnud ka teiste Rio tingimustega rahul

Austraalia delegatsioon keeldus nädal aega tagasi toimunud avamispäeval külla sisse kolimast. Põhjuseks toodi gaasi- ja veelekked, elektrikatkestused ning räpane hoone.

Võistkond kolis sisse alles mitu päeva hiljem ja juba kaks päeva hiljem juhtus väike tulekahju. Õnneks ei saanud keegi viga.

Naine on tänulik, et turvasüsteem on nüüdseks paranenud, aga vargus on siiski muret tekitav probleem.

Austraalia delegatsiooni esindaja räägib, et vaatamata probleemidele tunneb Austraalia meeskond end Rios turvaliselt, sest turvasüsteemi probleemiga on nüüdseks rohkem tegelema hakatud.

Siiski lisab naine: "Me oleme kõigile oma tiimiliikmetele südamele pannud, et nad lukustaks oma magamistoa ja korteri uksed."

Austraalia delegatsioon on üks nendest, kes on keelanud oma sportlastel ja tiimiliikmetel külastada Rio slumme.