.Foto: Tiina Kõrtsini
Toimetas Liis Lehto 1. august 2016 15:06
Laupäeval toimus Ida-Virumaal raske liiklusõnnetus – tanklast välja kihutanud Jaan kaotas BMW üle kontrolli ja sõitis vastu tulnud liinibussi alla. Õnnetuses hukkus kohe kaks inimest, kolmas suri hiljem haiglas. Autojuht pääses eluga. Tänaseks oli avarii toimumise koht täitunud küünalde ja lilledega hukkunute mälestuseks.

Laupäeva õhtul veidi enne kella üheksat sai politsei teate, et Tallinna–Narva maantee 125. kilomeetril on toimunud liiklusõnnetus. Esialgsetel andmetel kaotas 27-aastane Jaan tanklast parempöördega välja sõites sõiduauto BMW üle kontrolli ning libises auto tagaosaga vastassuunavööndisse. 

"Ta keeldus statsionaarsest ravist, mille peale suunati ta ambulatoorsele ravile. Kui inimest pole vahi alla võetud, siis pole põhjust ka teda kinni pidada"

Haiglasse viidud Jaan keeldus statsionaarsest ravist ning lahkus pärast esmaabi andmist. Kuna selleks hetkeks polnud teda kahtlustatavana vahi alla võetud, ei olnud vajalik teda ka haiglas kinni pidada. Hiljem soovis politsei aga noormehe ülekuulamisele viia ning ta peeti Jõhvi linnas kinni.

Edasised õnnetuse asjaolud selgitatakse ekspertiisi käigus. Praeguseks on teada, et Jaan oli õnnetuse toimumise ajal kaine. Lisaks on selgunud, et õnnetuse ajal juhi kõrval istunud 21-aastane tütarlaps, kes haiglas suri, oli Jaani elukaaslane.

BMW roolis olnud Jaan on pärit Jõhvist. Kohalike sõnul on noormees oma äkilise sõidustiiliga nii mitmelgi korral silma hakanud.