Eesti uudised

Savisaare kaitsja sõnul võib riigi jõuorganite komistuskiviks saada nõiajahti meenutanud jälitustegevus (34)

Eesti Päevaleht/Õhtuleht, 1. august 2016 07:17
Oliver NääsFoto: ARNO SAAR
Altkäemaksuvõtmises kahtlustatava Edgar Savisaare kaitsja vandeadvokaat Oliver Nääs saab veel täna paluda lisaaega oma kaitstava süüdistusega tutvumiseks.  Kui ta ühtegi lisataotlust ei esita, on tõenäoline, et riigiprokuratuur saadab Keskerakonna esimehe ja Tallinna linnapea ametist kõrvaldatud Edgar Savisaare kriminaalasja Harju maakohtusse juba augustis.

Nääsi sõnul võis osa jäitustegevusest olla ebaseaduslik. Näiteks jälitati Savisaart ka teabehankega, mis toimus enne kriminaalmenetlust ja kust leiti ajend kriminaalmenetluse alustamiseks. Advokaat soovib teada saada, kas teabehanget kasutati „kalastamiseks” ehk kas otsiti sihipäraselt ükskõik mida, millest kinni hakata ja mille pinnalt alustada kriminaalmenetlust.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehes.

Nääs teatas täna lõuna ajal ERRile antud intervjuus, et ei soovi avalikkusele midagi täpsustavat öelda, kuna küsimusega tegelemiseks on veel aega. "Teen otsuse ja selle põhjendused teatavaks homme (teisipäeva) hommikul," ütles ta.

Prokuratuur kahtlustab  ametist kõrvaldatud Tallinna linnapead Edgar Savisaart altkäemaksu ja keelatud annetuste võtmises ning rahapesus.

Savisaare kriminaalasja toimikus on 29 köidet materjale.

Samal teemal

29.10.2016
Savisaar läheb kohtu alla
03.07.2016
Prokuratuur ei anna Savisaare kaitsjatele lisaaega
02.07.2016
Savisaare kaitsjad soovivad tõenditega tutvumiseks lisaaega
30.06.2016
Kohtunik otsustab, kas Savisaare protsessist tehakse otseülekanne või mitte