«MUSI-MUSI!»: Tiiger Pootsman tuleb õõtsuval sammul, kui Anne Saluneem teda hüüab ja hõõrub teisel pool võret oma pead vastu naise õlga. Varem ta nii vagur ei olnud – kui ta loomaaeda toodi, kangutas ta oma siseruumi puurivõre lahti ja käis laualt lihatükki napsamas.Foto: Jörgen Norkroos
Katrin Helend-Aaviku 1. august 2016 04:00
Ehmatavad, aga muhedad põgenemislood loomaaiast: pelikan Mats linnatuuril, mäger Turts karude kõrval põõnamas, lakklammas kortermajas, hunt memmekesel külas.

Ehmatavad, aga muhedad põgenemislood loomaaiast: pelikan Mats linnatuuril, mäger Turts karude kõrval põõnamas, lakklammas kortermajas, hunt memmekesel külas.

"Ükskord sai noorkaru plehku. Võtsin luua ja läksin teda taga ajama," räägib pikaaegne loomaaiatöötaja ühe närvekõditava loo. Kui loomaaed veel Lasnamäe nõlval asus, pistsidki loomad puuridest nii tihti plehku, et Moskva kolleegidel oli külla tulles tavaks teretamise asemel küsida: kes teil täna jooksu pani?

"Karu läks kitsede aia ja plangu vahele koridori. Läksin talle järele ja karu hakkas mulle mööda koridori vastu tulema. Kohtusime umbes poole peal. Ta tõusis kahe käpa peale püsti ja mul lendas luud käest! Surusin mõlema käega kõvasti karu kaela ümbert ja nii saime kitsas koridoris teineteisest mööda," räägib 52 aastat loomaaias töötanud Anne Saluneem.

Edasi lugemiseks:

Kommentaarid  (4)

miks 1. august 2016 10:39
Kas te ise tahate vangis olla?!
kindlasti on palju meeldivam kanntada tühja kõhtu 1. august 2016 10:46
ja loovutada oma elu teie auto rataste all.
Loomaaias säilib mõni liik ,kuidas te seda lubada saate.
Kuni nad puuris,ei saa te nende nahka ka võtta.
Puhas ja kisendav ülekohus.
to miks 1. august 2016 13:17
miks sul kodus mööbel on ?? puu koht on metsas, mitte majades lol
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS