Eesti uudised

Hiiglaslik Kalevipoeg vallutabki Tallinna lahe? (59)

LISA KOMMENTAAR

skulptor 31. juuli 2016 14:09
Purjus virolainen läheb jooki juurde tooma ja meri on põlvini . Pange sinna Tom of Finland , suure vemblaga ja turiste tuleb mühinal.
Jõudu Kangrole 31. juuli 2016 17:13
Seda kuju on sinna vaja!
arvamus 31. juuli 2016 11:24
Lisaks sellele, et see kuju on kole ja ei sobi sinna lahte, on kogu moodustis ka kontekstist väljas. Kalevipoeg ei tassinud paati, vaid lauakoormat. Paadiga tegutses teine tegelane.
kui siis 31. juuli 2016 10:08
peaks kuju olema gaasimaski ja spetsülikonnaga - ikkagi risustatud veekogu…
ja 31. juuli 2016 10:26
õla peal pakk küprokit
. 31. juuli 2016 09:42
Põhja Eestis tegeles Sohni põhiliselt lollustega.
Aga kusagil Peipsi ääres vähemalt üritas midagi normaalset teha. Näiteks see lauakoorma järgi käimine--Eestis kütiti alles mammuteid, aga Venemaal oli juba puidutöötlemise kõrg tehnoloogia, saekaatrid.
Kuhugi sinna peakski selle kuju püstitama, et uusi , ründavaid koerakoonlasi hirmutada.
islamiDOG 31. juuli 2016 09:20
seal peab seisma Allah Akbar , kõik punkt või tahate pahandusi.
e.b. 30. juuli 2016 23:17
Aga mida soomlased asjast arvavad? Kas peale laevadega loopimist tuleb see neandertaallane jälle üle lahe meie õuele seppasid tapma ja riistu ning naisi varastama? Kas selle väljendamiseks püstitavad eestlased mere rannale ähvardava monsterkuju? Kui olukorrale pilku heita, siis mitme külje pealt ja nii tundub, et parem oleks see poolkunst tegemata jätta.
naine 50+ 30. juuli 2016 20:09
Ka mina ei kujuta Kangro Kalevipoega Russalka vahetus läheduses ette. Ja tegelikult ei sobi see kuju üldse sinna kuhu teda panna tahetakse. Ma saan aru, et igaüks tahab endast jälje siia ilma jätta, aga siis olgu see jälg ka selline, et häbi ei oleks tulevastele põlvedele silma vaadata ...
Ma saan aru, et kõik on muutumises, aga need muutused olgu soliidsed ja intelligentsed. See Kalevipoja kuju lihtsalt sinna ei sobi. Kui hakata kirjanduslikku tausta otsima, siis ... Mis on pistmist Kalevipojal Tallinna lahega? Kangro pangu see kuju Peipsi järve ...
raivo 31. juuli 2016 08:12
Russalka on Vene Õigeusu risti kandja,mis toob välja kuju põhiidee-Kalevipoeg annab viimasedki eestlased Vene meelevalda ehk sama kontseptseoon nagu Tartu Kassitoome kunagisel kujul.Seega asukoht Russalka vastas oleks mõnede ideoloogiate põhine.Teine ühtse ideoloogia järgne koht võiks olla planeeritava nn kasiinosaare peaväljakul pilvelõhkujate keskel.
Arvan 30. juuli 2016 19:45
Miks mind ei üllata see kadedate ja saamatute kiibitsemine.

Figuuril 30. juuli 2016 18:06
oleks siis jumet kui seal asuks ka juurdepääsuga vaateplatvorm.
tallinlane 30. juuli 2016 17:14
Ootan väga seda kuju,igati vahva!
Põhja - Tallinn 31. juuli 2016 09:13
mõtetu jura , stagna , mingi eeposekoll on põlvini meres . Meri olgu puhas ja vaba , pole vaja sinna utiili toppida.
Palun Kangro - loobu oma kinnisideest. 30. juuli 2016 15:40
Tahad vist minna ajalukku, Aaviksoo oma aktiivsusega seda suutis, ole sinagi visa ja tee seda kavalamalt - ole oponent ise endale ja ehk(?) loobud oma "alarm-ideest". Kui Leonardo ostis endale laibakuurist lahkunuid, siis ta lahkas ja uuris inimst, kaasajas on lihtne teada saada mis on kolbas ja kus asub aju, ajuripats ja milleks. Olen kogenud, et Tauno on rahvusvahelistel Hansapaevadel aktiivne, aga KALEVITE POEG vette saata on liiast! See ongi see koht, kus Kangrole tuleb vastu hakata
Liisu 30. juuli 2016 13:26
Mulle Kalevipoeg ei meeldi. Mida on ülistada tegelast kes juua täis peaga teise ära tapab... Pigem siis võiks olla seal vees Ülemiste vanake.
Pille 30. juuli 2016 15:15
Ülemiste vanake on ikka rohkem Ülemiste järvega seotud. Lahega ei ole tal küll midagi pistmist. Idee on ju iseenesest hea, kuju sammub veest. Aga merd on ju mujalgi Eestis. Kui Tallinnlased sellele nii vastu on, siis võiks see kuju olla Pärnus või Haapsalus, Saaremaal, Hiiumaal, Narva-Jõesuus. Need kohad ei pea nutma kilukarbi etiketi pärast ja saaksid veelgi tuntumaks turistide seas.
Mjahh 31. juuli 2016 06:53
Samuti on Kalevipoeg just Peipsi järvega seotud, mitte Tallinnaga.
Tuleks otsustajatel enne ikka pilk Kalevalasse visata.
lihtsalt 30. juuli 2016 13:12
Muinsuskaitse võiks rahulikult laiali saata. Saaks eluga edasi minna.
suvalist pläkerdist pole mõtet 30. juuli 2016 13:02
nii olulisele kohale toppida, seal peaks olema sümbol, mis nimelt t a l l i n n a tutvustab kui iidset vanalinna.
30. juuli 2016 11:54
!! 30. juuli 2016 11:48

30. juuli 2016 11:15
Kangro tahab merevaate ära risustada.
.... 30. juuli 2016 11:13
hoidku selle eest! Isegi Tsereteliga ei sobi võrrelda, sest tema esteetika on kah etem. Sobimatu on see soovitav/pealepressitav kuju mitmel põhjusel, Tauno Kangrost sõltumatagi. Tallinn ei ole Kalevipoja linn - Tallinn on Kalevi ja Linda linn. Kalevipoeg on Kreutzwaldi luulelduse alusel juhm joodikust vägivallatseja ja mõrtsukas, kes ei saanud ühegi tööga hakkama ega suutnud ka maad kaitsta, selline tegelaskuju ei peaks olema meile eeskujuks. mehel ei olnud isegi oma nime, teda nimetatakse tema tugeva isa järgi (on kasutatud ka nimekuju Sohni, mis selgelt tuletatud saksa keelest ja tähendab muidugi: poeg). Kalevipoeg ei tassinud laevu, seda tegi hoopis teine rahvakangelane. Kellele tegi analoogse kuju Tauno Kangro õpetaja pioneeride palee kunstiringist - Kalju Reitel. Üks hea artikkel sel teemal: http://www.arhliit.ee/uudised/artiklid/4066/ Sama motiivi on kasutanud ka Jüri Arrak, ikka Suurest Tõllust. Kalevipoeg aga lõpetas nagu kurjategija, aheldatuna Põrgu väravasse, tema oma mõõk raius talt jalad (mõõga mõrvaga sepalt sisuliselt varastades ja siis ise oma juhmuses selle ära neas), tagasi lubas tulla aga Kalev.
Tohoh 30. juuli 2016 11:45
Aga ometi on tema lugu eestlaste rahvuseeposeks. Kas sinus ehk peitub eestluse vaenlane?
ei 30. juuli 2016 16:30
ei pea olema kohe vaenlane, kui kellegi looming ei meeldi. Kalevipoja-lugusid on muistenditena peamiselt Vooremaal (ja kogutud peamiselt Faehlmanni poolt), suur osa Kalevipojast on aga Kreutzwaldi omalooming, kuhu on põimitud Lönnroti kogutud Karjalast pärit lugusid. Ja koostatud on see rahvusromantika aegadel, kui paljudes asjades oli eeskujuks hoopiski saksakeelne kultuuriruum. See, et seda luuledust saab pidada pigem autoriloominguks ja kunsteeposeks, ei tee kedagi sellepärast veel eestluse vaenlaseks! See on üks osa meie kultuurist, kuid - ainult osa, mitte kogu kultuur, ja sellisena tulebki seda ausalt võtta - see on konkreetse autoriga ja pärimuslike sugemetega kunstmuinasjutt.
mcdonald 30. juuli 2016 13:13
Meiegi "jalad raiub" kord meie "oma mõõk". Kes sai ylekantud tähendusest aru... kes mitte... Qid,qi jalad raiutud,siis pole ka arusaamisest enam kasu. AAMEN!!!!
mcdonald 30. juuli 2016 13:13
Meiegi "jalad raiub" kord meie "oma mõõk". Kes sai ylekantud tähendusest aru... kes mitte... Qid,qi jalad raiutud,siis pole ka arusaamisest enam kasu. AAMEN!!!!
nendib 30. juuli 2016 14:49
Lugedes Kalevipoja iseloomustust, siis tuleb tõdeda, et sinna lahte ta tõesti ei sobi. Aga Toompeal või Stenbocki maja ukse ette oleks küll sobiv koht.
Küsimus 30. juuli 2016 11:12
Kunstiajaloolane Kersti Markus kritiseeris, et hiiglaslik Kalevipoeg lõhuks harmoonilise terviku (Tallinna siluett, "Russalka", Maarjamäe monument). "Sellise monumentaalskulptuuri püstitamiseks puudub nii vajadus kui ka argumenteeritud põhjendus," sõnas ta. Aga lugupeetav kunstajaloolane võiks meile ka rääkida, milline karjuv vajadus oili näiteks Mona Lisa maali järele kui Leonardo seda maalima hakkas või milline karjuv vajadus oli Eiffeli torni järele kui seda ehitama hakati.
30. juuli 2016 11:48
Siia miinuste ladujad tunduvad täpselt teadvat, milline vajadus nende tööde järele oli. Kui juba maha teete, siis kirjeldage meile, rumalatele, mis vajadus see ikka oli.
tolale 30. juuli 2016 12:56
Lühidalt (loe ise pikemalt kui oskad) Mona Lisa ei olnud mõeldud avalikku ruumi paigutamiseks ja Eiffeli torn oligi mõeldud ajutiseks ehituseks maailmanäituse tarbeks.
Klounile 30. juuli 2016 21:45
Vot kui kena, et sa sellenigi jõudsid, rohkemaks ehk pikemalt tulevikku, läbi mineviku sa ju vaadata ei suuda. Kus siis Mona Lisa praegu on ja kas ajutine aeg ikka kunagi lõpeb? Loll jääb paraku lolliks.
Tunnen kaasa, et oled igavesti lollike ja kommntaaridest ka aru ei saa. 31. juuli 2016 17:05
Kl. 21:45 on siiras, sest enamus ei suuda tunnistada oma lolle arusaamasid. Kl. 12:56 kirjutab seda mis oli 1452.a, syndinud Leonardol omas ajas motiiviks kui Mona Lisat maalis. Kui oled purjus, siis vaikimine tuleks kasuks.
Leonardol oli motivatsiooni, karjuv vajadus samuti - Mona Lisa osas olemas, uuri ajalugu ja ... 30. juuli 2016 15:11
Aiffelilt "telliti" nii torn kui ka pikim sild mis Portugalis jne. Leonardo tegemised olid omas ajas motiveeritud, nii oli ka Eiffeliga, kui Pariis ootas mida(?-uuri ajalugu). Kangro "initsiatiiv" on karjuv vastolu meie EEPOSE motiividega. Ootame suurel hulgal nn. (vale)pagulasi ja Tauno tahab Kalevipoja vette ajada, kas soola-leivaga, et "meile on teid vaja". Aaviksoo ja & "peletusrist" juba tehti, kas K-pojaga sama "motiiv?". Olge ometi maapeal, ka oma unistusega T.Kangro.
30. juuli 2016 21:49
Sinu ajalugu piirdub kahjuks ainult sinu nägemusega. Ka Leonardol ja samuti Eiffelil oli ainult isiklik motivatsioon ja karjuv vajadus, mitte sinusuguste ilkujate arvamus. Sama on praegu Kangro puhul.
Karjuv (21:49) kommenteerija, kas oled Kangro ise, ehk hoopis kiuslik suuvooder 31. juuli 2016 17:37
Mona Lisa, kes ta tegelikult oli Leonardole, kas juba teate (kunstiajaloolased kahtlevad)? Ei tea sa kullake s...agi, ajad oma haiglast jura: "... isiklik motivatsioon ja karjuv vajadus". Eiffelilt telliti mitmeid projekte ja kes sealjuures "karjusid vajadusest?". Leonardol oli tihti karjuv vajadus tellimusi saada, raha sellel, suure saatjaskonnaga, mehel nappis tihti. Ajastu oli selle andeka mehe suhtes karjuvalt ylekohtune, tema leiutised ei leidnud toetajaid kuigi sageli, meenub kohe jalgratas jt. leiutised mida ta rahakatele valitsejatlegi pakkus. Kuid meie eeposega seonduvalt pole Kangrol ja & mingit luba (karjuvat vajadust) oma liialdusi peale sundida.
Hihhii 31. juuli 2016 07:10
Mis monumentaalskulptuur ta ikka on? Vaadake pilti koos autoriga, kas kuju ongi nii mannetu, või on Kangro pildistamise ajaks kasti otsa roninud.
Kujur on 2 muistendit meelevaldselt kokku sidunud, Kalevipoja ja Suure Tõllu ja see on juba kurjast.
Pealegi, Kalevipoeg käis läbi Peipsi Venemaal, mitte Tallinnas, seega kui nii valu on, pange see kuju parem Kallastele või veel parem nn Peipsiääre pealinna Mustvesse üles.
Sellise kirjandusliku paroodia pealinna ülespanek on mulle kui linnakodanikule vastuvõetamatu, öelgu Savisaare klann mis tahab.
Lugeja, kuulaja, imetleja 30. juuli 2016 10:54
Ootan seda Kalevipoega väga ja soovin Kangrole edu! Kift kunstnik, energiapomm ja muidu südamlik inimene!
A.H. 30. juuli 2016 10:52
See samune maarjamäe monstrum, vabandust monument, sobib ise Tallinna panoraami nagu seaselga sadul. Ja kui kilukarbi siluetti on igast kandist kõiksugu näotute pilvelõhkujatega täis *ittutud, siis üks Kalevipoeg nüüd küll vaadet ära ei solgi.
l 30. juuli 2016 10:44
" Tere tulemast neandertallaste maale!" ütleb see kuju.
30. juuli 2016 11:13
Mis meie sinna teha saame kui sina end sellena tunned?
super 30. juuli 2016 10:40
mida rohkem ilu meie ümber, seda parem. need nn igasugu eksperdid muud ei teegi, kui ainult vinguvad ja loobivad kaikaid kodaratesse. kango ammu ennast tõestanud hea kunstnikuna. sellest skulptuurist saab kindlasti üks tallinna sümboleid aja jooksul. kangrole ainult jaksu hulludega võitlemisel!
igatahes mulle 30. juuli 2016 10:36
meenutab see kuju rohkem lumeinimest yetit kui kalevipoega, sellel kujul küll silm peal ei puhka.
Jep 30. juuli 2016 10:47
Kole värk, meenutab rohkem ornutangi kui Kalevipoega.Sõidad sügisõhtul pimedas mööda Reidi teed, võid kreepsu või katkise auto saada kui kogemata juhtud lahele vaatama.
kunstihuvilisele 30. juuli 2016 12:47
Sa võid ju plastmassist vabadussammast silimas käia

hiiuvana 30. juuli 2016 10:32
No ei kõlba see Kangro monstrum mitte "Russalka" simapiirilegi. Ära rikub ilusa vaate.
raivo 31. juuli 2016 07:18
Proportsiooni ja mere sügavust arvestades peaks kuju asukoht olema 100...150 m rannast mis tähendab kuju vähest mõju vaadetele.Lähemale asetades oleks ta kaitsjaks võõraste laevade eest andes vale info mere sügavusest.
Juhan 30. juuli 2016 10:32
Paljasaare poolsaare otsa sobiks ideaalselt.Paneks seljaga maa poole ja kirja juurde Kalevipoeg lahkub kodust.
oige 30. juuli 2016 10:22
merre sobibki suur ja robustne kuju mingi norguke ei saa olla.Miks mitte kalevipoeg,see on uks eesti eeposest ,vaga sobib,ei saa aru miks sellele nii vastu ollakse. Eestlaste sumbol.
l 30. juuli 2016 10:12
mingi kuju võiks olla küll sea, aga mitte nii inetu ja robustne nagu seda on kangro kalevipoeg.
hoopis 30. juuli 2016 09:32
o,0 30. juuli 2016 10:48
istu see omale sisse PD
Reidi tee ja Kalevipoeg 30. juuli 2016 09:19
Arhitektid ja kõik muud ametkonnad (sh muinsuskaitse ja keskkonna ametid) võiksid esmajärjekorras võidelda Kadrioru mereäärse piirkonna säilimise eest. Kui meie väärtuslik park ja mereäärne betooni valatakse (magistraal rajatakse) , siis on juba rong läinud ja park sajanditeks ära rikutud. Kalevipoja kuju pärast kisklemine on köömes selle kõrval.
kalev 30. juuli 2016 09:17
See oleks lahe, sellist pole mujal maailmas.
????? 30. juuli 2016 09:01
Mis sel Kalevipojal peaks siis häda olema,miks ta ei võiks seal olla.Paluks arukat põhjendust. Kangro on väga hea kunstnik ja tema skulptuurid on igati vahvad.
ega 30. juuli 2016 09:55
ikka pole, sel nn kunstnikul pole stiilitunnetust , üksikule pankrannikule ehk sobiks kuid mitte Piritale - ei harmoneeru ülejäänud stiiliga
ega jah 30. juuli 2016 12:50
Stiilitunnet pole neil ristidel ja mõttetutel varrastel, mis Estonia mälestuseks rannikutel roostetavad.

õõõhh 30. juuli 2016 08:29
jube labane kitš
parem juba ranna äärde Savisaar ja Rõivas, inimesed saavad vastavalt oma parteilisele kuuluvusele koeri pissitamas käia