Eesti uudised

Kohtunik otsustab, kas Savisaare protsessist tehakse otseülekanne või mitte (49)

Karoliina Vasli, 30. juuli 2016, 04:00
UUS VAATUS: Edgar Savisaar tegemised on alati olnud omamoodi meediašõu ja peagi seisab ees uus hooaeg ehk kohtuprotsess. Foto: Teet Malsroos
Ükski seadus ei keela Tallinna Televisioonil Edgar Savisaare tulevasi kohtuistungeid otseülekandena televaatajatega jagada. Küll aga võib punast tuld näidata kohtunik.

Möödunud nädalal kirjutas Eesti Päevaleht, et Savisaarel ja Tallinna TV juhatuse liikmel Toomas Lepal tekkis mõte, et Tallinna TV peaks näitama Savisaare kohtuprotsessi otseülekandeid. "Teeme nii, nagu Simpsoni (USA endine jalgpallistaar O. J. Simpson – EPL) protsess Ameerikas oli. Seda kanti ka üle," ütles Lepp. "Kui meil muidugi lubatakse seda teha."

Samal teemal

Esimese ja teise kohtuastme pressiesindaja Anneli Vilu ütleb Õhtulehele, et vastavalt kriminaalmenetluse seadustikule võib kohtuistungit jälgida ja talletada (salvestada ükskõik millise tehnikaga) vaid kohtu loal. "See siis tähendab seda, et seadus ei keela istungit mingil moel salvestada, kuid seda vaid kohtu loal. Selle loa annab konkreetset kohtuasja menetlev kohtunik."

Vilu sõnul peaks telekanal esitama kohtule (pressiesindaja kaudu) taotluse ja selle suhtes võtab seisukoha asja menetlev kohtunik. "Minu andmetel ei ole varem Eestis ühtegi kohtuistungit otseülekandena edasi kantud," ütleb ta.

Tallinna linnapea ametist kõrvaldatud Savisaarele on esitatud kahtlustus neljas altkäemaksu võtmise episoodis, rahapesus ja Keskerakonnale suures ulatuses keelatud annetuse vastuvõtmises. Eile kirjutas ERR, et riigiprokuratuur tahab Savisaare kriminaalasja saata Harju maakohtusse juba augustis.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee