Foto: Erakogu
Andra Nõlvak 29. juuli 2016 18:10
Soomes läinud nädalalõpul haiglarõdult surnuks kukkunud Eesti mehe õe sõnul on venna hukkumises palju segaseid asjaolusid. "Ma veel kolmapäeval rääkisin temaga telefonis ja ütlesin talle, et tule ikka koju käima. Ta ütles, et ei viitsi ratastooliga hakata seiklema. Saab jalad terveks, siis tuleb,“ meenutab Katriin ohates viimast vestlus vennaga. 

Vend oli mõlemad jalaluud murdnud, kui läks katuselt sinna lennanud palli ära tooma ja alla kukkus. Spekulatsioon, et need puruks peksti ei vasta õe sõnul tõele. "Nad olid tähistanud uut töökohta ja olid palli mänginud ja see lendas katusele. Seal ei olnud redelit all ja üks tuttav ütles, kes temaga seal koos oli, et ta lihtsalt hüppas katuselt alla ja sellega murdis mõlemad jalaluud,“ kirjeldab õde. 

Pärast haiglas taastusravil lebamist paranes tema seisund juba nii palju, et pidi esmaspäeval välja saama. Kui vanemad talle järele läksid, tuli šokk. Õeldi, et ta oli haigla rõdult surnuks kukkunud. 

Terves loos on veel palju küsimärke, kuid vähe vastuseid. "Praeguse seisuga kõik, mis Soome politsei on uurimiselt leidnud, viitab sellele, et see on olnud lihtsalt üks halb õnnetus,“ on õde siiski veendunud.

Vennal polnud vähimatki põhjust end tappa, see on välistatud, ütleb õde. Ka kõik haigla töötajad on rääkinud, et Kait oli õnnelik peatse väljasaamise üle ning pidi esmaspäeval Eestisse tagasi sõitma koos vanematega.

"Tal olid nii suured plaanid tervele suvele, mis veel järgi oli jäänud,“ on õe hääles kurbust ja valu venna pärast. 

Läks üksi rõdule sööma

Kindlalt on teada, et Kait tahtnud rõdule õhtust sööma minna. Aga mis seal edasi juhtus, on saladusloori taga peidus. Politsei väidab, et sel ajal polnud rõdul kedagi teist.

"Võib-olla oli ta ise proovinud võimelda või midagi ja läks õnnetult ja kukkus sealt alla, seda ei oska keegi öelda,“ arutleb õde selle üle, mis rõdul juhtuda võis. "Aga nagu väliseid võitlemisjälgi või midagi sellist ei ole tal  lahkamisel leitud.“ 

Kogu loos on kummaline see, et Kait olevat saatnud sõpradele sõnumeid, kus palus abi. Ta oli mures lausa oma elu pärast. Ühes sõnumis oli ta kirjutanud "Võtke kaks autotäit inimesi kaasa." Jutt oli pikk – ta nagu ise esitas endale küsimusi ja püüdis vastata.  

Kelle või mille ees noormees hirmu tundis, ei tea ka sõbrad öelda. 

Kaidu õde Katriin on ka ise neid sõnumeid näinud. Ka temale on need segased. Kõik on endiselt üks suur küsimärk, sest väidetavad ähvardused ei ole kinnitust leidnud. "Ta ise nendes sõnumites rääkis, et teda on ähvardatud mingi aeg tagasi, aga sellele ei ole mingit kinnitust tulnud. Politsei uurib, kas sellel asjal on mõtet või on need ainult tema ütlused,“ ei taha ka Katriin spekuleerida ega oletama hakata ning sõnab, et seda kõike uurib politsei. 

Armusuhet noormehel ei olnud

Tüdruksõpra, kelle tõttu oleksid võinud noormehel probleemid tekkida, mehe õe sõnul ei olnud. "Seda ma tean täiesti kindlalt, et tüdruksõpra tal ei olnud. Ma ei tea kust see teave on tulnud, et tal mingi armusuhetega pahandusi on või midagi sellist,“ tekib ões imestus ja hämming juttude üle, mis tõele ei vasta. 

Katriinile jääb arusaamatuks siiski see, kuidas on võimalik, et venna surmast sai nii tema kui vanemad teada alles siis, kui vennale haiglasse järgi mindi. "Nad läksid esmaspäeva hommikul varem Kaidule järele ja alles siis, esmaspäeva  hommikul öeldi neile, et poeg on surnud,“ kinnitab  õde. 

Info ei liikunud perekonnani varem väidetavalt seetõttu, et Kait oli Eesti kodanik ja välisministeerium pidi lähedastega ise ühendust võtma. "Ma sain aru niimoodi, et välisministeerium oli proovinud neid kätte saada, aga seal oli vanematel kodu number, aga kuna nad olid Eestist ära, siis neid sellel päeval kätte ei saadud,“ sõnab ta.