Nädala TOP

TOP 5 | Kas vana laev ka roostetab? (1)

Elis Kusma, toimetaja, 29. juuli 2016 18:28
Riigile ostetud 45aastane Regula võib küll kõbus olla järgmised 10 aastat, kuid 20 aasta tagusest ostuhinnast ligi kaks korda kõrgem hind ei saa kuidagi olla hea diil. Et saarlaste mure selle pärast, kas oktoobrist alates saarelt enam ära saabki, pole ennatlik virin, näitab aga poliitikute seas alanud kuuma kartuli mäng. Kes siis jõuab mõelda sellele, et Regulagi läheb ühel päeval rooste?

Heausklik toiduamet

Samal teemal

Mida teha, kui haiguse vastu ei aita ei ussirohi ega nõia abi? Kas leevendust saab siis Facebooki vahendusel tellitavast võlujoogist või maagilisest tabletist? Ja kes vastutab, kui imerohi osutub keskpärase toimega rotimürgiks või pesuvalgendiks? Sedasorti toidulisandeid registreeriv veterinaar- ja toiduamet tõstab käed üles – etiketil polnud mürgi kohta sõnagi. Lubati hoopis pikka eluiga, head potentsi ja säravat jume – miks peaksid tootja ja maaletooja valetama? 

Riigirestoranis kärssab

Eesti Rahva Muuseumi köök pole veel valmiski, kui sealt tuleb juba kärsahaisu – pisivigade tõttu tagasi lükatud konkureerivad pakkumised mängivad riigihanke võidu kätte firmale, kelle käsi oli pakkumise koostamiselgi mängus. Et köögitehnika tuleb selle vangerdusega ligi 100 000 eurot kallim, ei heiduta – kui maksumaksja leiab rahvusmuuseumi ja riigirestorani minekuks 12 eurot, siis leiab ta ka need kümme lisasenti.

Bussituru lappimine alaku!

Küllap ei tulnud Superbusi punaste busside äraminek nii suure üllatusena, nagu seda praegu esitatakse – maanteeametnikega turuletulekust saadik peamiselt advokaatide vahendusel suhelnud bussifirmal pidi mõõt kunagi täis saama. Kohtus saadud võit kinnitab, et kemplus liinilubade üle oli rohkem kiuslik kui põhjendatud. Konkurendid on rõõmsad: vaevalt mõni teine ettevõte viitsibki enam Superbusi kombel uks-jalaga-lahti-ja-hinnad-alla turule trügida, magusamad liinid lähevad aga jagamisele.

Tabamatu ähvardaja

End Daeshi liikmeks nimetava mehe lubadus lasta õhku Tallinnast Saksamaale suunduv lennuk tekitas küll kõhedust, kuid ei andnud põhjust paanikaks. Lennujaam võttis tarvitusele rohkem turvameetmeid, ja ega ISIS tavaliselt enne kuritegu ette ei helista. Ootamatu mure tabas aga siseminister Hanno Pevkurit – ähvardaja oli enda tabamise teinud võimalikult raskeks!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee