Maailm

Clinton siunab Trumpi: kas tahate presidendiks meest, keda saab vaid säutsuga närvi ajada? (5)

Toimetas Marge Sillaots, 29. juuli 2016 09:57
Foto: Reuters / Scanpix
USA presidendikandidaat Hillary Clinton sõnas kõnes, et Donald Trumpi eesmärk on ameeriklasi hirmutada tuleviku kui üksteise suhtes.

Demokraatidele peetud kõnes kiitis Clinton vastaskandidaati Berne Sandersit, kelle valimiskampaania läks korda paljudele, eriti ka noortele. Clintoni sõnul on Sandersi maailmavaade sarnane tema omale ja teistele demokraatidele, vahendab Reuters.

Muu hulgas hoiatas Clinton Trumpi eest: "Ärge uskude kedagi, kes ütleb, et tema üksi saab kõik korda teha. Need olid Donald Trumpi sõnad Clevelandis. Häirekellad peaks tööle hakkama," sõnas Clinton, kelle arvates soovib Trump tekitada ameeriklastes hirmu tuleviku ja üksteise ees.

Ta meenutas, kuidas president Roosevelt 80 aastat tagasi sõnas, et ainus, mida kartma peab, on hirm ise.

Kuna president juhib sõjaväge, siis Clintoni meelest tuleks järele mõelda, kas Trump on ikka õige inimene sõjaväe esiotsa. "Trump ei suuda toime tulla isegi presidendikampaania rusikavõitlustega,“ sõnas Clinton ja lisas, et Trump kaotab valitsuse juba väiksema provokatsiooni peale.

"Kujutlege teda ovaalkabinetis tõelise kriisi ajal. Mees, keda võib kiusata vaid säutsuga, ei ole mees, kellele tahame usaldada tuumarelvad," lisas Clinton.

Samal teemal

26.09.2016
Clintoni ja Trumpi teledebatile oodatakse vaatajarekordit
26.08.2016
Assange: Trumpi kohta on komprat raske leida, Clinton õhutab makartistlikku hüsteeriat
03.08.2016
TITEKISA ON LIIAST: Trump käsutas nutva lapse oma kampaaniaürituselt minema
02.08.2016
Üha rohkem ameeriklasi peab Venemaad vaenulikuks riigiks

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee