Maailm

Terroristid rikkusid Merkeli suvepuhkuse (30)

Aadu Hiietamm, 29. juuli 2016 04:00
Foto: Reuters/Scanpix
Saksamaa liidukantsler Angela Merkel (62) katkestas eile riigis toimunud terrorirünnakute tõttu juba teist korda suvepuhkuse ja andis Berliinis iga-aastase suure pressikonverentsi, mis algselt pidi toimuma pärast puhkust.

Merkel tunnistas, et viimasel ajal riiki tabanud veretöödest on vähemalt kaks, 18. juulil Würzburgis ja 24. juulil Ansbachis, põgenikena riiki saabunud islamiterroristide kätetöö. Liidukantsleri sõnul mõnitasid need kurjategijad riiki, mis neid vastu võttis.

Samal teemal

Angela Merkel lükkas tagasi viimasel ajal järjest jõulisemalt kostuvad üleskutsed vaadata terrorirünnakute valguses üle senine põgenikepoliitika. Liidukantsler rõhutas, et Saksamaa annab ka edaspidi varjupaika neile, kes põgenevad sõjakoleduste või tagakiusamise eest. Ta kordas varasemat seisukohta, et Saksamaa suudab põgenikelainega toime tulla. Merkel lisas, et tegelikult on juba palju saavutatud ning poliitikas ei ole hirm just kõige parem nõuandja.

Merkel kuulutas võitluseks terrorismiga välja üheksast punktist koosneva plaani. See näeb ette parema eelhoiatussüsteemi; rohkem personali, tehnikat ja raha politseile; internetikuritegevusega tegeleva ametkonna loomise; sõjaväe suurema kaasamise; terrorismiuuringute edasiarendamise; koostöö parandamise Euroopas; võimalikult kiire relvaseaduste karmistamise; salateenistuste koostöö parandamise ning senisest sagedamini eitava vastuse saanud varjupaigataotlejate tagasisaatmise.

Pühapäeval suundub Angela Merkel koos liidupresident Joachim Gauckiga Münchenisse, kus mälestatakse läinud reedel toimunud veresaunaohvreid. Selle korraldaja ja hiljem enesetapu teinud 18aastane kohalik iraanlane Ali David Sonboly vaimustus ajalehe Frankfurter Allgemeine Zeitung andmetel Hitlerist ning vihkas välismaalasi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee