Maailm

Lõuna-Saksamaa põllul näeb jälle müstilisi ringe (56)

Aadu Hiietamm, 29. juuli 2016 04:00
MÜSTILINE VILJARING: Selline näeb välja Lõuna-Saksamaal Mammendorfis nisupõllule üleöö tekkinud 180meetrise läbimõõduga geomeetriline kujund õhust vaadatuna. Foto: AFP
"See ei ole inimeste kätetöö," õhkavad müstikasse ja tulnukatesse uskujad, kes käivad imetlemas talumehe nisupõllule üleöö tekkinud hiiglasliku lilleõiega sarnanevaid salapäraseid kujundeid.

Talumees Josef Huber (47) avastas Baieri liidumaal Mammendorfis oma 14 hektarilisel viljapõllul salapärase kujundi esmaspäeval.

Uudis levis kiiresti sotsiaalvõrgustikes ja põllu äärde tormasid uudistajate hordid. Talumees müüb uudistajatele nüüd koos 17aastase pojaga põlluservas õlut ja limonaadi, et pisut lisaraha teenida. Põlluserval asub ka metallist kogumiskarp, kuhu Josef Hubert ootab annetusi, mis kompenseeriks mahatallatud viljast saadud kahju.

Talumehe hinnangul on viljapõllule kujundi tallanud tegelased tekitanud talle 3000–4000 eurot kahju. Seetõttu tegi ta ka politseisse avalduse.

Ufo-eksperdid arvavad, et tegemist on maailmaruumist pärit tervitusega.

MÜSTILINE VILJARING: Selline näeb välja Lõuna-Saksamaal Mammendorfis nisupõllule üleöö tekkinud 180meetrise läbimõõduga geomeetriline kujund õhust vaadatuna. Foto: AFP

Samal teemal

"See viljaring on kingitus ülevalt ja see tuleb meil vastu võtta. Ma lahkun siinselt põllult hoopis tugevamana," ütles põlluserval ajalehele Münchener Merkur Münchenis elav selgeltnägija Robert Alcazane. Tema seisukohta jagasid ka keset kujundit istunud Daniela, muusikaõpetaja Martina ja loodusfotograaf Christine. Nad olid põllule kaasa võtnud kristallid ja laavakivi.

Samuti kohtab põlluserval laiali sirutatud kätega seisvaid inimesi, kes väidavad, et viljaringiga andsid endast märku meie vennad viiendast dimensioonist.

Viljapõldudele tekkivad müstilised ringid on muutunud Lõuna-Saksamaal juba traditsiooniks. Viimastel aastatel on neid Augsburgi, Müncheni ja Ammersee järve vahel avastatud üheksa. Mullu näiteks asus ring Münchenist 25 kilomeetrit lääne pool Allingis. Täpsemalt oli tegemist kolme ja poole hektari suurusele nisupõllule tallatud kaheksanurgaga, mis asus 60 meetrise läbimõõduga ringis.

Võrreldes mulluse Allingi ringiga on tänavune Mammendorfi ring oluliselt suurem, sest selle läbimõõt on koguni 180 meetrit.

Varasematel aastatel on jäänud viljaringi tegijad tabamata, sest tunnistajaid ei ole suudetud leida. Tõenäoliselt jääb ka tänavuse viljaringi saladus lahendamata, sest politseinikel on palju tegemist hoopis tõsisemate asjadega.

Tulnukas: viljaringid on meie kätetöö

2009. aastal avaldas Briti riigiarhiiv kaitseministeeriumi kogutud informatsiooni ufode (tundmatud lendavad objektid) kohta. Nendest üks eksootilisemaid on üksikasjalik kirjeldus koeraga jalutama läinud naiselt, kes väitis Suffolki krahvkonna Wattishami õhujõudude baasi tehtud telefonikõnes, et ta kohtus 20. novembril 1989 Norwichi lähistel lendurivormi meenutavasse pruuni rüüsse riietatud mehega. Kümmekond minutit kestnud vestluse ajal rääkis mees, et ta tuleb teiselt Maaga sarnaneselt planeedilt.

Tundmatu külaline rääkis naise sõnul Skandinaavia aktsendiga. Mees rõhutas, et tulnukate külaskäik on sõbraliku iseloomuga. Ta rääkis ka, et just tulnukad on kurikuulsate viljaringide taga. Pärast mehe lahkumist kuulis naine selja taga valju suminat. Ta pööras end ringi ja nägi helenduvat objekti aeglaselt õhku tõusmas ja ära lendamas.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee