Oliver NääsFoto: Tiina Kõrtsini
Teet Teder 28. juuli 2016 17:30
Edgar Savisaare kaitsja Oliver Nääs ei ole rahul kohtu lõpliku otsusega jätta mees linnapea ametist endiselt kõrvale.

"Kohus oli seisukohal, et hetkel puudub võimalus hinnata tunnistajate ütlusi ning seda, kas need süüstavad Edgar Savisaart või mitte. Kohtumäärus kuulub vaieldamatult täitmisele ja austamisele, kuid selle seisukohaga on kaitsjana raske nõustuda. Nimelt on kohtud Edgar Savisaart ametist kõrvaldades ja kõrvaldamise põhjendatust kontrollides andnud korduvalt hinnanguid käesolevas kriminaalasjas kogutud tõenditele ning teinud sellest järeldusi tunnistajate mõjutamise ohu kohta. Kui on võimalik hinnata tõendeid seoses tunnistajate mõjutamise ohu olemasoluga, peaks olema võimalik hinnata tõendeid ka seoses tunnistajate mõjutamise ohu puudumisega. Tegemist on ühe mündi erinevate külgedega ehk sisuliselt sama asjaoluga.

Ametist kõrvaldamine hakkab käesoleva juhul võtma karistuse ilminguid ning menetlusest endast on saamas omamoodi karistus. See ei ole korrektne ega ametist kõrvaldamise tegelikuks seaduslikuks eesmärgiks, kuna Edgar Savisaart ei ole süüdi mõistetud."

Samal teemal

Kommentaarid  (14)

Uskumatu! 29. juuli 2016 08:16
Kust Savisaar küll sellise äpustunud advokaadi on leidnud? Aastapäevad on ta päevast päeva ametis olnud ja tulemus - mitte kirbu s-ttagi. Tema jutt on nii tobe, et küla kanadki naeravad, kohtunikest rääkimata. "Kaitse" on olematu.
päris huvitav 29. juuli 2016 01:53
mida lähemale presidendi valimised tulevad, seda vaiksemaks on jäänud reformarid, irlid , sded Edgari teemal.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS