Eesti uudised

Savisaar ei saa endiselt linnapeaks tagasi (109)

Teet Teder, 28. juuli 2016, 16:05
Edgar SavisaarFoto: Arno Saar
Harju maakohus ei rahuldanud altkäemaksu võtmises kahtlustatava Edgar Savisaare kaitsja Oliver Nääsi kaebust, millega taheti Savisaar meeriks ennistada.

Teisipäeval, kinniste uste taga esitas Nääs uue taotluse, et tühistataks Edgar Savisaare kõrvaldamine linnapea ametist.

Kohus ei rahuldanud kaitsja taotlus, mis tähendab, et Savisaar ei saa endiselt meeri ametis jätkata. "Tänane määrus on ka lõplik ja see ei kuulu edasikaebamisele," ütles kohtu pressiesindaja Anneli Vilu.

Edgar SavisaarFoto: Arno Saar

Savisaar kõrvaldati ametist mullu 30. septembril, kui Harju maakohus rahuldas riigiprokuratuuri sellesisulise taotluse.

Tallinna linnavolikogu proovis linnapead aidata ja esitas riigikohtu põhiseaduslikkuse järelevalve kolleegiumile taotluse, et  Savisaare ametist kõrvaldamist lubav kriminaalmenetluse seadustiku säte tunnistataks selle vastuolu tõttu kohaliku omavalitsuse põhiseaduslike tagatistega põhiseadusega vastuolus olevaks.

Kolleegium leidis 15. jaanuaril, et meeri ametist kõrvaldamine on põhiseadusega kooskõlas.

"Tegelikult võib tunnistajate mõjutamise katsena käsitleda juba sedagi, et Savisaar otsustas tunnistajate ülekuulamiste protokollid enne kohtupidamise algust avalikustada. See läheb vastu ausa kohtupidamise aluspõhimõttega, et tõendid avalikustatakse kohtusaalis," ütles juhtiv riigiprokurör Steven-Hristo Evestus.Foto: Tiina Kõrtsini

Taotluse Savisaar ametist kõrvalda, tegi prokuratuur öeldes, et Savisaare lubamine tagasi linnapea toolile võib endaga kaasa tuua talle alluvate tunnistajate mõjutamise. "Kohus on seni korduvalt prokuratuuri ja kaitsjate seisukohti kaalunud ning nõustunud, et see oht on reaalne," ütles teisipäeval juhtiv riigiprokurör Steven-Hristo Evestus.

Edgar Savisaare kaitsja vandeadvokaat Oliver Nääs: "Kõik Tallinna Linnavalitsuse ametnikest tunnistajad on ütlused Kaitsepolitseiametile andnud ning need ei ole Edgar Savisaar süüstavad ega oma kriminaalasjas olulist või määravat tähtsust. Seda arvesse võttes puudub ka reaalne oht, et Edgar Savisaar mõjutaks tunnistajaid andma mingi muu sisuga ütlusi ning ühes sellega puudub alus Edgar Savisaare jätkuvaks ametist kõrvaldamiseks."Foto: Tiina Kõrtsini

Seejärel peab prokuratuur kõigile neile taotlustele vastama ja alles siis saab koostada süüdistusakti ja asja kohtusse saata.

Esiti oli kaitsjatel aega taotluste esitamiseks juuni lõpuni, aga kolm kaitsjat, nende hulgas Savisaare kaitsja Oliver Nääs, taotlesid selle aja pikendamist, kuna leidsid, et kriminaalasi on mahukas ja keeruline. Prokuratuur nõustuski aega andma esimese augustini.

Samal teemal

30. juuli 2016, 04:00
Kohtunik otsustab, kas Savisaare protsessist tehakse otseülekanne või mitte
29. juuli 2016, 12:39
Prokuratuur tahab Savisaare kriminaalasja kohtusse saata augustis
28. juuli 2016, 17:30
Savisaare kaitsja: "Ametist kõrvaldamine hakkab käesoleva juhul võtma karistuse ilminguid."
28. juuli 2016, 04:00
Eksperdid uurivad kapolt tagasi saadud Savisaare salvestusseadme sisu

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee