(Reuters / Scanpix)

Küll esimese maailma probleem, ent kindlasti oled märganud, kuidas teatud äpid sinu telefoni akut söövad ning käsi laadija järele haarama panevad. Millised on need kümme äppi, mis enim akut "söövad"?

AVG Androidi äppe uuriv raport kirjeldab, et mitmed äpid n-ö äratavad telefoni puhkerežiimist, kasutades suhteliselt palju andmesidet ja mälu. Kuigi test tehti Andrioidil opereerivatel telefonidel, kehtib see ka iPhone’i või Windowsi telefoni puhul, sest mitmed äpid on universaalsed.

Nimekirjast ei leia hetkel populaarset mängu – Pokémon Go, kuna andmeid koguti jaanuarist aprillini, mil mäng polnud veel kasutajatele saadaval. Osa nimekirjast olevatest äppidest ei ole oluliselt ka Eestis levinud.

Kümme enim akut "söövat" äppi:

1. Facebook

2. Google Maps

3. Facebook Messenger

4. Instagram

5. BlackBerry Messenger

6. Chat0n

7. Kik

8. WhatsApp

9. WeChat

10. The Weather Channel

Jaga artiklit

2 kommentaari

H
Han  /   17:02, 29. mai 2017
Ei tea, ei ärata see FB küll kunagi mu telefoni niisama, kui andmeside sees ja laual vedeleb. Akunäit langeb sedasi mõni protsent päevas. BBM on küll vahel paha. Enamasti ei tee midagi. Vahel läheb lolliks ja hoiab telefoni ärkvel terve öö, aku tühjeneb kiirelt. Siis tuleb see äpp sulgeda ja uuesti avada ning elu on ilus. Google maps tarbib akut, kui seda kasutada. Nagu iga teinegi äpp. Pole täheldanud, et muul ajal akut sööks. Igasugu sodi mul telefonis, aga niisama vedeledes on näit hommikuks langenud ainult paar prossa.
  /   16:09, 27. juuli 2016
varsti on esikohal pokeman

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis