Krimi

Ajateenija teavitas politseid kanepitaimede leidmisest (72)

Toimetas Gerly Mägi, 27. juuli 2016, 10:01
Foto: Justin Sullivan/Getty Images/AFP
Eelmisel nädalal Võrumaal Konnametsas aset leidnud harjutuse käigus leidis Kuperjanovi jalaväepataljoni ajateenija metsast kanepitaimed.

Pataljoni A-kompanii ülema, kapten Marko Pungari sõnul teavitati juhtunust kohe ka politseid, kes umbes 40─50 cm pikad noortaimed ära võttis ja alustas asjaolude selgitamiseks kriminaalmenetlust.

"Politsei tunnustab terase pilguga ajateenijat tänu kellele õnnestus ära hoida vähemalt 250 grammi keelatud ja sõltuvust tekitava aine jõudmine meie tänavatele," ütles Võru politseijaoskonna politseimajor Anti Paap.

Eestis välitingimustes kanepitaime kasvatades võib see sirguda mitme meetri pikkuseks. Tavaliselt avastatakse sellised omaette olevad kasvukohad, kas politseile laekuvate vihjete või näiteks ka jõustruktuuride õppuste ja muude sarnaste harjutuste käigus, mida peetakse üldjuhul just seenemetsadest eemal ning eraldatud kohtades.

"Taimede leiukoha vaatlusel võis näha, et nende kasvataja ei ole eksperimenteerija, vaid pigem asjatundja: taimed kasvasid spetsiaalsetes turbakottides, juures oli ka kastmissüsteem," lisa Paap. Kriminaalasja eeluurimist viib läbi Võru politsei.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee