Maailm

Prantsuse kirikus rünnaku korraldanu oli 19-aastane noormees, kes üritas korduvalt Süüriasse pääseda (2)

Toimetas Marge Sillaots, 27. juuli 2016, 09:33
Foto: AFP / Scanpix
Prantsusmaa põhjaosa kirikus rünnaku korraldanutest üks oli vaid 19aastane Adel Kermiche, keda politsei jälgis juba ammu ning kes pääses päevas kodust välja vaid neljaks tunniks.

19aastane Adel üritas korduvalt reisida Süüriasse kasutades pereliikmete passi. Sugulased teatasid seepeale noormehe tegudest politseisse.

Alžeerias sündinud Adel muutus radikaalseks pärast 2015. aasta Charlie Hebdo rünnakut. Esimest korda põgenes noormees kodust 2015. aasta märtsis, ent ta peeti kinni Münchenis – ta üritas saada Süüriasse venna passiga. Adel viidi tagasi kodumaale, kus ta sai tingimisi karistada, vahendab The Guardian.

Kaks kuud hiljem kadus Adel uuesti, kui üritas Türgi kaudu Süüriasse saada sugulase dokumentidega. Ta viidi Genfi, kus talle esitati süüdistus terrorismiaktis ja ta istus kümme kuud trellide taga.

Süüdistaja sõnutsi karjus Adeliga koos rünnaku korraldanud mees "Allahu Akbar", mõlemal oli kaasas valepomm ja -pommivöö. Mõlemad ründajad tulistati surnuks, kui nad kirikust väljusid. Allikate teatel oli Adel võtnud ühendust tuntud prantsuse džihadisti Maxime Hauchardiga, kes nimetatud ISISe liikmeks, vahendab Bild.

Noormehe naabrite sõnul ei külastanud ta kohalikke mošeesid. Tal on Normandias arstina töötav õde, tal on ka vend ning ema töötab professorina.

Adeli õnu rääkis ajalehele The Telegraph pisarsilmi, et "äärmuslased manipuleerisid tema poisiga". "Ma ei tea, kes nad on, aga kui teada saan, otsin nad ise üles," rääkis onu.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee