Elu

LAULJATEST KAKSIKÕED: oleme läinud salaja teineteise eest lavale! (8)

Silja Ratt, 27. juuli 2016, 04:00
Girls in Pearls (vasakul Vivi ja paremal Viveli).  Siiri Kumari
"Mul oli sooloesinemine, aga ma jäin päeva pealt niimoodi haigeks, et häält üldse ei olnud. Helistasin Vivelile ja küsisin, kas ta saaks minu asemel minna. Kusjuures temal pidi järgmisel nädalal olema esinemine seal samas kohas. Siis me tegime nii, et Viveli läks tol õhtul minu eest ja mina läksin järgmisel nädalal tema eest lavale," räägib Vivi Maar, kes kuulub koos kaksikõe Viveli Maariga ansamblisse Girls in Pearls. Televaatajaile on bänd tuttav "Terevisioonist".

Sellest, et 24aastased õed kord teineteist sooloesinemistel välja vahetasid, ei tea aga tänini ei korraldajad ega publik. Vivi kinnitab, et mingit lisanärvi ta ei tundnud, kui salaja õe asemel esines. "Pigem oli hea omaette muheleda."

Sarnane välimus tekitas trotsi

Musikaalsed kaksikud räägivad, et hakkasid laulma juba nelja-aastaselt. Esmalt laulsid nad umbes kümme aastat ETV Lasteekraani Muusikastuudios. Pärast seda siirdusid nad Nõmme laste muusikakooli, kus Vivi õppis flööti ja Viveli viiulit. Hiljem jäid pillid unustusse, sest tüdrukutele meeldis rohkem laulda. Aasta jagu laulsidki nad WAF koolis ja seejärel suundusid Otsa kooli. Seal valisid kaksikõed sama eriala, koorijuhtimise, ning avastasid kahe aasta pärast, et see pole päris neile. Viimaks läksid Vivi ja Viveli üle popi-džässi osakonda.

Girls in Pearls (vasakul Vivi ja paremal Viveli).  Siiri Kumari

Nüüd on koolid läbi ja noored lauljatarid löövad kaasa mitmes muusikalises kollektiivis. Koosseisu Girls in Pearls, millega piigad tänavusel "Eesti laulu" konkursil napilt poolfinaalist välja jäid, kõrval võib tüdrukuid kuulda laulmas veel bändides Choco ja JazzIn Sisters. Vivi ja Viveli lemmikžanrid on džäss, soul, bluus, pop- ja ka elektrooniline muusika. Viimasega on neiud põhjalikumalt tutvust teinud just Girls in Pearlsis lauldes.

"Teised bändid on tribuutbändid, aga Girls in Pearlsiga me laulame oma muusikat," räägib Viveli. Muusikat aitab tüdrukutel teha Rasmus Lill, kes on lugusid kirjutanud ka Zebra Islandile. Viveli sõnul on nad ka esinemiskutseid saanud, kuid kuna bänd on veel algusjärgus, tuleb enne lugudega lavale astumist veel vaeva näha.

Koostöö sujub tüdrukutel bändis hästi. Vivi seletab, et neil on Viveliga laval esinedes omamoodi telepaatia. Viveli kinnitab, et kunagi olid ka nende hääled äravahetamiseni sarnased, kuid nüüd olevat Vivi hääl veidi teistsuguse kõlaga.

Omamoodi terviku moodustab Vivi meelest seegi, kui nad laval ühtemoodi välja näevad. Mõnikord, kui tüdrukuid esinema palutakse, siis neile lausa rõhutatakse, et nad peavad laval samasugused välja nägema. "See on hästi veider," naerab Vivi. "Osa inimesi ei usu, et me õed oleme. Teised ütlevad jälle, et meil on võimatu vahet teha."

Kas selline ühtemoodi väljanägemine pika peale tüütuks ei muutu? Viveli räägib, et teismeeas tekitas sarnane välimus küll trotsi. "Kui nägid, et õde paneb sama pluusi selga, mis sina, oli kohe kehvasti," naerab ta. Sel perioodil hakkasid tüdrukud eri riideid kandma, et mitte nii identsed välja näha. Praegu aga pole sarnase esinemiskostüümi selga tõmbamine nende jaoks probleem.

Produtsent: mõistatan alati, kumb on kumb

Bändi Girls in Pearls produtsent Rasmus Lill räägib, et kuulis Vivit ja Vivelit ühel kontserdil kavereid laulmas. "Mõtlesin, et neil on nii palju potentsiaali: peaks neile häid lugusid kirjutama ja neid Eesti rahvale näitama," seletab Rasmus. Ta nendib, et praegu on nende muusikaline kooslus alles lapsekingades, aga lubab, et varsti hakkab uut muusikat rohkem tulema. Selleks nokitseb Rasmus meloodiate kallal ning Vivi ja Viveli kirjutavad laulusõnu. "Ikka on ju parem, kui sa laulad enda sõnumit, mitte kellegi teise oma," leiab produtsent.

Kuna õed on sedavõrd sarnased, kombib Rasmus bändi proovides enda sõnul alguses maad, et aru saada kumb on kumb. "Neil saab vahet teha küll, aga esmapilgul ei saa tõesti aru," ütleb ta. Abiks on produtsendile seejuures pisikesed erinevused nii hääles kui ka välimuses.

Õed moodustavad Rasmuse hinnangul hea tiimi. "Nendega on väga hea muusikat teha – mingit nääklemist ei ole."

8 KOMMENTAARI

a
Aga mulle 29. juuli 2016, 17:25
meeldivad
v
väga toredad 27. juuli 2016, 14:48
Kaksikõdedest lauljaid teisigi. Youtube'is: "Cheeky Girls---Hooray hooray"
Loe kõiki (8)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee