Eesti uudised

PSÜÜHIKAHÄIREGA NAINE: kui tööle lähen, siis muudavad stress ja pinge haiguse hullemaks

Katrin Helend-Aaviku, 26. juuli 2016 04:00

244 KOMMENTAARI

h
Hea nali / 27. juuli 2016 12:47
mille eest need nn. jotad küll endale selle invaliidsuse osta said, vo. siis lepalehtede eest või siis pudeli viuna eest !? Võiks hoopis mõelda, kui palju kulub maksumaksja raha pättide üleval pidamiseks koos kõigi tulede ja viledega.
j
Juku/ 27. juuli 2016 13:19
Alkoholism on ravimatu haigus, aga selle diagnoosiga Eestist töövõimetust ei määrata.
r
27. juuli 2016 08:52
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
S
./ 27. juuli 2016 11:03
Sa peaksid arstile pöörduma. Eilsete ja tänaste kommide põhjal oled lõhestunud isiksus.
m
Miks nii/ 27. juuli 2016 00:31
Kus on õiglusesilmad, kas siin riigis on ees tõesti nii juhmid või!? Miks keegi ei kaitse neid inimesi ? M ei imesta, et homme on artikkel koos kommentaaridega kadunud.
T
......../ 26. juuli 2016 23:51
Tore aidatake tööle; tööandja saab sotsmaksu ja töötukindlustuse vabstuse, riik on nii helde, et tasub
ise maksud, töötaja on aga aastalõpus üllatunud, maksuamet maksustab ka nn töövõimetus pensioni e. " tulud", mis oled aasta jooksul saanud; palk + töövõimetuspension liidetakse kokku ja paarisaja eurose palgaga õnnelik töövõimetus pensioni omanik peab juurde maksma, sest nagu keegi ütles tasuta lõunaid ei ole : -(
p
põmm/ 26. juuli 2016 23:07
Kindlasti peaks nii või naa vähese tõõvõimega või puuetega inimestele ravikindlustus jääma, sest mida sellise sundimisega võidetakse, see on ju riigi hoolimatus ja pahathtlik käitumine oma kodanike suhtes. Ei ole keegi lõbu pärast haige, et osta ravimeid vm.tarbeid ja külastada niisama arste.
a
Appi/ 26. juuli 2016 22:10
Osad kes sii nimetavad haigeid ja puuetega inimesi simulantideks ja muidusööjateks on väga vale, sest selle summa mida riik hetkel maksab ei ole küll mingi pidu vaid kuidagi moodi ellu jäämine. Nt. ise pean ellu jäämiseks ja toimekaks olemiseks 5 tabl.iga päev võtma ja nii juba palju-palju aastaid, keegi ei tea kuidas terveks ravida. Inimeste lood on erinevad ja rumal oleks kõiki n.ö. ühe puuga lüüa.
Kas see siis ei häiri,et maksumaksja raha eest vange tuleb üleval pidada ? Kui Viru vangla ehitati, spordisaali põrand tehti tammelaudadest ja sisehoovi seintele joonistati päike ja pilved, rääkimata muust (info seal ehitajana töötanud inimeselt). Nüüd valmib uus vangla, kas ühe väikse Eesti kohta pole hoopis pätte palju, keda maksumaksja raha eest üleval peetakse, rääkimata Kreeka abistamisest, mis ei puutu üldse meisse. Ja veel kunagi ei tea, milline häda või haigus võib tabada meid või lähedasi. Siis oleks ju abi vajalik.
k
Kindlalt edezi, ehk tuima imbetsiili pilguga tähtede poole ! / 26. juuli 2016 20:50
Hiljutisel Hääkeldris toimunud Ööandjate Kõverlaual otsustati, et kui riik võtab kohustuse moodustada puuetega inimestele avalikku sektorisse 1 000 töökohta, siis Ööandjate Kõverlaud panustab tulihingeliselt täiendava 3/4, ehk 3 000 uue töökoha moodustamisse.
Seega selle intellektuaalse konstruktsiooni kohaselt nähakse ette viie aasta jooksul tekitada puuetega inimestele tervelt 4 000 uut töökohta, kusjuures iga uue töökoha loomise keskmiseks maksumuseks kujuneb ainult mingi tühine 46 000 eurot per naze.
Milline poliitik kirjutab nüüd avalduse selle surepärase rekordi fikseerimiseks Guinessi rekordite raamatusse ?
s
26. juuli 2016 21:48
selle hinnaga saab ainul riigikogu koha.
m
Mis imeloom see on -/ 26. juuli 2016 20:50
tööandjapoolne tugiisik. Kas tööandjad peavad palkama iga osalise töövõimega inimesele järelvaataja või maksab töötukassa sellele tugiisikule palka. See tähendab ju, et iga selline töökoht annab tööd kahele inimesele.
r
26. juuli 2016 21:19
reffide jaoks meie, loll rahvas jah sest aru ei saa, kui sandid sunnitakse tööd tegema, millega nad toime ei tule ja siis pannakse "abistaja" igaühe kõrvale, kui kogenud igasugustega, siis ettevõtjana kahjusi kanda lollide kahjurlusega on hukatuslik... enne 1 asjalik, kui kari abaadekvaatseid, vabandage sõnakasutust.
n
26. juuli 2016 21:55
Need töökohad ei loo ju mingit lisaväärtust, mida riigist välja müüa ja raha teenida! Need on sotsiaalsed invapiinajate töökohad, kellele palga maksmiseks tõstetakse lõpuks maksukoormust.

p
Milline idikas/ 26. juuli 2016 20:35
pani selle artikli tasuliseks?
p
Puue EI OLE elustiili vabatahtlik valik !/ 26. juuli 2016 19:46
Puue ei ole elustiil: Miks ÜRO peab kaitsma puuetega inimesi Suurbritannias ?
Avaldatud 2016/06/14 - ÜRO majandus-, sotsiaalsete ja kultuuriliste õiguste komitee hakkab uurima Ühendkuningriigi valitsuse tausta sotsiaaltoetuste, tööhõive, eluaseme, tervishoidu ja hariduse valdkondades.
Tsitaat: "Vaid väga vähesed inimesed ei nõustu sellega, et puuetega inimesed Ühendkuningriigis või ka mujal on ajalooliselt kannatanud märgistamiste ja eelarvamuste tõttu puutuvad kokku sügavalt juurdunud negatiivsete hoiakutega, struktuuraalse inimsuhete diskrimineerimise, ebavõrdse kohtlemise ja vägivallaga."
Tõsine rahvusvaheline kriitika ja rahvusvaheline surve on ainus viis, et praegune Ühendkuningriigi valitsus kaaluks töövõimereformi (welfare reform) taktikat kasvõi eemalt, mis praegu tegelikult tapab briti inimesi.
On saabunud aeg, mil ÜRO lõpetaks selle "ümber tussu-tantsimise", peataks mäekõrguste andmete kogumise ja teeks tegelikult ka midagi konstruktiivset.
Lõppude-lõpuks peaks ka ÜRO täielikult aru saama, et puue EI OLE elustiili vabatahtlik valik.
k
26. juuli 2016 21:58
Kahjuks on ÜRO uue maailmakorra juhtiv institutsioon ja depopulatsioon on nende tellimus, sh ka mittevajalikest inimestest kiire vabanemine.
h
26. juuli 2016 19:35
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
l
läheks küll,/ 27. juuli 2016 05:27
Hullumajas pole ruumi - sinna saab ka ainult läbi tutvuste.
p
Pessimist/ 26. juuli 2016 19:26
Aga miks pean mina pidama üleval puudega simulante. Juhtub tööl midagi kohe on stress, laps läheb pätiks jälle stress, naine läks ära jälle stress.No kuulge see on elu ja elus peabki asju juhtuma. Stress on lihtsalt moehaigus,ja tuleneb valest mõtlemisest. Kui elus midagi ei juhtu (ka halba) siis on see elu küll mõttetu. Valest mõtlemisest päästab aga ainult töö ja mida intensiivsem seda vähem jääb aega lollustele mõelda.
s
26. juuli 2016 20:42
selliseid paberiteta lolle on massiliselt. selliste pärast niiii palju inimesi sandistubki ja pole midagi head kellegil loota. kuid õnneks on ka vastandeid, kes oskavad teisi mõista ja aidata, ning neidki aidatakse. kes see tark siin on, et ütleb, mis on õige või vale, hoopis idikas, kui hakkad oma nüride hinnangutega midagi paika panema. nii ka santidega. kui arstid oskasid haiguste suure teadmistebaasi tõttu midagigi määrata, siis mingid reffi äbarikud... mõrtsukakari !
n
No tule teavas appi ! / 26. juuli 2016 19:22
"Töövõime on inimese võime teha tööd"
http://et.wikipedia.org/wiki/Töövõime
No tule teavas appi !
Kas keegi isehakanud TVR edukuse eest vastutav partei-bürokraat on alustanud iseseisvat revulutsiooni kogu maailma rahvaste, nende keelte ja üldiste arusaamade vastu või ?
Miks ei leia me ühestki teisest maailma keeles mõisteid nagu "Töövõime", "Töövõimekus" ?
t
26. juuli 2016 22:12
Teistel rahvastel ei ole töövõimet, eestlased va i.dikad töötavad 73 tundi nädalas, et ainuüksi vaesuspiirist välja rabeleda, see pole ju inimese elu! http://www.aripaev.ee/uudised/2015/05/07/eestlane-vaesuse-osce-raport-tootama-73-tundi-nadalas
T
!!!!/ 26. juuli 2016 19:10
Too tööjõureform on kallis lõbu. Sajad või oli see isegi üle tuhande uusi kõrgepalgalisi ametnikke, kes arstide asemel inimeste tervise, puude ning võimekuse üle otsustama hakkavad. Mis see kõik maksab? Palju-palju!
Seega, milline on reformi mõte ja sellest loodetav kasum? Kulutuste katteallikad, saavutatav kokkuhoid ning edaspidine kasum saab tulla ainult invaliidide pitsitamise arvelt. Näiteks kaotavad paljud sandid pensionilt toetusele üleminekul selle suuruse arvelt. Kui seni võisid paljud pikemat tööstaaži ning suuremat töövõimetust omavad invaliidid saada invapensionit 250-300 eurot kuus või rohkemgi, siis nüüd kukub endel kõigil see "toetus" mingi standartse 193 euro peale. Sest poliitbroilerite arvates on see 193 eurot küllaldane, et sandil lahedalt ära elada. Osta iga kuu kümnete eurode ulatuses ravimeid, maksta kõik eluaseme kommunaalteenused, osta toitu, riideid, hügieenivahendeid ja muud esmavajalikku. Palgata vajausel endale invatransporti j.n.e. Aga paljud senised puudega invaliidid muutuvad ilmselt üldse tööpõlguriteks ning simulantideks, kui nad iga kuu ennast mõldimas ei suuda käia või millegipärast neile pakutud tööle ei asu. Seega kaotava nad ka oma toetused, ravikindlustuse, ravimisoodustused j.n.e.
Sedasi ma peatset asjade arengut ette kujutan. Sest vastasel korral ei tooks see reform ju riigile mitte mingit kasu vaid hoopiski lisakulutusi juurde!
Reformil on puudu ouliseim osa, selle loogiline lõpp. Nimelt suitsiidiseadus, halastussüst.
a
26. juuli 2016 21:41
Appi, täiesti vale info, mida levitad! Töövõimet hindavad endiselt ARSTID, töötukassa inimene aitab üksnes pabereid täita. Toetust ei vähendata, seda indekseeritakse, kuni jõuab tasemeni, mida praegu saad. Milleks selline hüsteeriline pöördumine. Iga inimene võiks pisutki teha, et ülal pidada riigi pensionäre ja lapsi. Paraku osad on harjunud ainult toetusi ootama ja simulante ei suuda tõelistest abivajajatest välja sorteerida.
s
26. juuli 2016 22:47
See reform toobki ainult lisakulusid, meeletult ja raha raha pööritajatele. See on Töötukassa ressursi kuritegelik hävitamine, mis riigistati. Riik lööb laiaks töötajate kogutud fondi rahasid ja hävitab sellega koos osa puuetega inimesi, kes seda väntsutamist üle ei ela.
p
Puue ja töö: hea tava käsiraamat tööandjale / 26. juuli 2016 18:49
Kui soovite puudega inimest abistada, küsige kõigepealt, kas abi vajatakse.
Kui abi on teretulnud, ärge eeldage, et teate ise, kuidas saate kõige paremini kasulik olla – kuulake ära, millist abi teilt oodatakse !
Puue ja töö: hea tava käsiraamat tööandjale
Lk. 28
k
26. juuli 2016 22:25
Kahjuks ei loe seda Töötukassa töötajad ja ammugi mitte seaduste tegijad.
l
lugege/ 26. juuli 2016 18:27
sotsiaalministeeriumi kodulehelt, saate palju täpsema info. Millalgi paar nädalat tagasi lugesin sealt, et töövõimetu või puudega inimene ei pea tööd otsima aga võib seda teha. Nüüd on see jutt sealt kadunud- ei leidnud ma seda enam.
https://somblogi.wordpress.com/2016/07/13/missugust-aktiivsust-oodatakse-osalise-toovoimega-inimesel...

b
BBC 2015 a. dokumentaal: Vihakuriteod kolenägude vastu / 26. juuli 2016 17:55
Selle 57 min. BBC dokumentaali peaks ETV kohustuslikus korras lausa mitu korda aastas eetrisse laskma, sest tundub et ka eestimaa inimesed ei pruugi selleks kõigeks veel valmis olla.
The Ugly Face of Disability Hate Crime - BBC Documentary
https://www.youtube.com/watch?v=B03jduD9N5o
m
26. juuli 2016 22:29
Meil palkas Sotsmin suhtekorraldaja, kes regulaarselt meedias kõiki puuetega inimesi joodikuteks tembeldas. Meil on Sotsiaalministeerium ise puuetega inimeste kiusaja rollis, seadus on samas ette valmistatud ilma puuetega inimeste organisatsioonidega kordineerimata.
m
Millega küll tegeleb Eesti Akadeemiline nn. eliit ?/ 26. juuli 2016 17:18
Töövõimereformi sanktsioonide mõju heaolule ja tingimuslik toetus on "sügavalt negatiivne", ütlevad teadlased.
Töövõimereform, mida britid nimetavad "Heaolu ja Sotsiaaltoetuste süsteemi reform" (Reform of the welfare and benefits systems) - rõhutab eriti et see üritab muuta inimeste käitumist läbi sanktsioonide, millel on olnud "sügavalt negatiivne mõju" just nendele inimestele kes neid toetusi saavad, leiti ühisuurimuses mille eesotsas on Yorki ülikool.
- Heaolu tingimuslikkus -
Sanktsioneeritud isikud teatasid süvenevast ärevusest ja jõuetususest, järeldub selle pikema uuringu esimesest aruandest.
Aruanne näitas ka, et sanktsioonid oli tõsiselt kahjulikud rahaliselt, materiaalselt, emotsionaalselt ja mõjuvad tervisele, inimestel tekivad võlad, toetutakse küll heategevusorganisatsioonidele ja toidupankadele, kuid tekivad võlgnevused kommunaalteenustele ja üürile.
Teadlased küsitlesid 480 hoolekandeteenuste kasutajat perioodil 2014-2015, kellest enam kui kolmandik oli kogenud sanktsioone.
Need esimesed laine leiud seavad kahtluse alla sanktsioonide võimekuse heaoluks ja toeks, et tuua positiivseid muutusi inimeste käitumisse, ütlevad aruande autorid.
Projekti juht, professor Peter Dwyer Yorgi Ülikooli Sotsiaalpoliitika ja Sotsiaaltöö osakonnast (Department of Social Policy and Social Work), ütles:
"Ühine joon, mis ühendab lugusid edukast tööleminekust või problemaatilise käitumise lõpetamisest oli mitte niivõrd sanktsioonide oht või kogemus, kuid eelkõige asjakohase ja individuaalse tugiteenuse kättesaadavus.
Meie uuring jätkab selle küsimuse uurimist veel ka järgneva kahe aasta jooksul.
Avaldatud 11 Mai, 2016
https://www.york.ac.uk/news-and-events/news/2016/research/welfare-conditionality/
p
paraku/ 26. juuli 2016 17:29
Akadeemiline eliit on pühendunud kõige tolereerimisele, et püsida toiduahelas.
s
26. juuli 2016 17:36
See oli siis Ühendkuningriikide kohta, kus tööturuteenused on hoopis teisel tasemel kui eestis, kus riik aktiivselt tegeleb töökohtade loomisega, kus sotsiaalsüsteem pakub oluliselt suuremat tuge kui eestis, kus müüakse sotsabi saajatele erikaupuste kaudu 70% tavahinnast madalama hinnaga tooreid, kus sotsiaalsüsteem tervikuna arvestab inimeste vajadustega palju rohkem. Eestis puudub selline sotsiaalturvavõrgustik üldse. Sama reform saab siin hoopis teise tähenduse, sellest kujuneb planeeritud sotsiaalne katastroof.
a
Aktiivsusnõue kui karistuslik toetustest ilmajätmise sanktsioon ei "stimuleeri" inimesi tööle/ 26. juuli 2016 20:07
Mai 2016, Brittide kas peamist võtme-uuringut näitavad, et karistuslikud toetustest ilmajätmise sanktsioonid ei "stimuleeri" inimesi tööle, nagu väitis Suurbritannia valitsus.
Valitsuse vaieldavad toetuste sanktsioonide reziim võib põhjustada "heaolu kahjustamise nende toetuste haavatavatele taotlejatele - põhjustada nälga, külma tuba, elu ilma elektrita, ning võlgasid ja viletsust".
Raportis öeldakse: "Vaatamata sanktsioonide arvu vähenemisele Salfordis kellelt on toetused ära võetud, on sanktsioneeritutele toetuste puudumise mõju lausa laastav.
"Rahaline šokk", mida sanktsiooni mõju põhjustab nii lühemas kui ka pikemas perspektiivis, kuna enamik inimesi ei oma vahendeid et säästa, nii et ei ole ka paljudel
mingitki kindlustunnet. See kujutab aga hädaolukorda kus on raha vaja - et osta toitu ja ravimeid, maksta elektri ja kütte, ning oluliste reisikulude eest."
Aruanne ütleb ka, et sanktsioneeritavate inimeste osakaal ei ole viimase 12 kuu jooksul vähendanud. Registrite suurused vähenevad ja usume, et see on osaliselt tingitud üha rohkem "kadunud" inimeste arvelt. Need on toetuste taotlejad kes loobuvad toetluse taotlemisest, või kes saavad toetusi, kuid ei võta end töötuna arvele.
Valitsus aga keeldus avaldama kohalikke andmeid.
(Government under fire for massaging unemployment figures via benefit sanctions from Commons Select Committee.)
v
26. juuli 2016 22:33
Valitsus ei saa ju näidata suitsiidide arvu kasvu ja suurenenud suremust puuetega inimemste hulgas.
p
pdwd/ 26. juuli 2016 16:06
need ametnikud ei ole inimesed, vaid v2rdjad!
A
16:06-le/ 26. juuli 2016 17:07
Ametnik käitub selle järgi,mida ütlevad seadused.
t
teadja/ 26. juuli 2016 17:38
See ei vabasta neid moraalsest vastutusest!
n
näide/ 26. juuli 2016 17:42
Fašistlike koonduslaagrite ametnikud pandi ka lõpuks vastutama.
a
Anton/ 26. juuli 2016 18:24
Peale seaduste on ilmselt olemas veel mingisugused käsulauad, olen kümme aastat olnud vähiga (diagnoos-patoloogiline) 90% töövõimetu, sel aastal leidis ametnik sellise huvitava põhjuse tunnistada mind täistöövõimeliseks, "kuna seisund pole halvenenud"! Riigil lihtsalt pole raha santidele ja ongi kõik!
e
26. juuli 2016 22:52
EI ole kõik, seda enam tasub teemast rääkida ja mitte mingil juhul vait jääda. Vaikimist loevad nad nõusolekuks teha inimestega mida iganes!
k
Kopajuht / 26. juuli 2016 15:39
Kose - Mäo lõik maksab viie aasta jooksul lokku 170 miljonit eurot ja me saame korraliku maantee.
Töövõimereform maksab viie aasta jooksul 184 miljonit eurot ja me ei saa selle raha eest mitte kui midagi.
p
Punane/ 26. juuli 2016 17:01
Laipu saab ikka kõvasti, kohe ruumi rohkem ja õhk puhtam!
m
26. juuli 2016 17:48
Mustad võetakse asemele! Eestlased on alamarassi esindajad neid tuleb puhastada nõrkadest!
e
Eksole/ 26. juuli 2016 22:54
Mille eest seda EKRE-t siis rassistideks sõimatakse, kui rassistid vahivad vastu hoopis mujalt?
k
kujutan ette, et nn. stress tekib siis/ 26. juuli 2016 15:26
kui tegevusetult oleskleda ja muretseda pidevalt, kust küll raha saada, aga lihtsam on juba töö leida ja küll siis kopikas kukub ja ka stress haihtub.
j
26. juuli 2016 20:53
jälle sama tropp siin oma " arbeit macht frei ! " koonduslaagri suhtumisega., eesti rahvas on alati targem olnud, kui sant ei taha kõndida, ei saa santi sundida jne.
f
26. juuli 2016 22:57
Fašismi tont käib mööda Euroopat ja Eesti ei jää kah puutumata, ainult näpuga näidatakse EKRE suunas, et oma tegusid varjata.
m
mis asi on stress?/ 26. juuli 2016 14:41
kui mul on mure või paha tuju, siis hajutan need nähtused töö tegemisega, rohkem pole midagi öelda.
k
26. juuli 2016 17:02
Katsu mitte rääkida teemadel, millest aru ei saa, paistad targem välja.
t
teadlikult enda peale tõmbatud hädad/ 26. juuli 2016 17:33
katsu olla vähem kade, pahatahtlik, naabrist parem, õpi kooselus elada, ära otsi olematuid ideaale, sa mitte ainult paistad aga ka oled õnnelikum
a
26. juuli 2016 18:04
alko või narkouimas? või lihtsalt düsgraafik oma probleemidega.Mõte õige,aga miks väljendus ebaselge?
n
Nagu näha siis Õhtulehele ei meeldinud miski./ 26. juuli 2016 14:39
Kobi tööle. Ajud on ju sul olemas või oled ilma ajuta. Krt, õpitud abitus on hullem kui katk. Ei too mitte keegi sulle kandikul kullaputru nina ette. Liiguta oma ajusid.
s
Sul on seniks seda lihtne siin kriisata, kui su enda olukord selliseks pole muutunud./ 26. juuli 2016 15:41
Tean näiteks ise paari kodanikku, kellel on tervise häireid, olgugi, et on jalad, käed terved aga pole lihtsalt võimelised tööd tegema.
Mõnede nende kodanike staatus on just rohtude tagajärjel selliseks muutunud, mõnedel on lihtsalt laiskusest tekkinud ahastus ehk stress, et väline ühiskond on neile nende arust liig.
Siin aga ongi kahe otsaga keiss, osadest saan aru, osadest mitte, ok neist saan veel aru, kes rohtude najal elavad ja ei suuda ühiskonda sulada, et tööle keskenduda või muude asjade jaoks. kuid neile, kellel midagi viga pole küll ei toetaks seda rahade niisama kätte andmist, ehk andmist, mis võib paljudele laiskadele põhjustada lihtsa elu võimaluse, teha ei miskit, saada ei miski eest rulli lihtsalt niisama.
Mis tõttu ongi selline asjalik kontroll igas mõttes kasulik etapp, tean ka neid kodanikke, kes lihtsalt laiskuse eest saavad toetusi, neilt võtaks selle hea meelega ära ja annaks neile, kellel seda vaja oleks.
o
oh/ 26. juuli 2016 16:16
Palun pea suu,sest ega kõiki psüühikahäirete all kannatajaid ei saa ühte patta panna.Minul hakkasid täiesti lambist ärevushäired ja paanikahood,kui olin alles varastes kahekümnendates pisikeste laste ema.Ei ole ettearvamatu ega ohtlik ei enesele ega teistele,aga näiteks võin tuua,et ma ei suuda käia suurtes kauplustes,ei saa üksi liikuda,kuna kardan,et äkki tekib jälle see paanikahoog.googelda ja uuri mis haigus või aju keemia gemüüse see on.Vaimuhaigusel ja närvisüsteemi kiiksudel ikka väga suur vahe.Üks on õnnetu ja saab aru,aga teine ehk vaimuhaige on kah omatmoodi õnnetu,aga ei saa aru.
m
26. juuli 2016 21:00
muide, sa oled sensitiivsem, kui tavamölakas. ma olen unes näinud, et meilgi tulevad kauplustes tulistamised, terror... mul pole mingeid häireid, kui unes nähtud terrori märklaud - poodi ma ei julge ka enam minna.
j
joppenpuhh/ 26. juuli 2016 14:37
see psüühikahäire on nagu uus tänapäevane moevool, kui ei ole stressi ja stressipuuet, muud peenet uithaigust, armuvalu , ei krõbista rahusteid oled pesuehtne maakas
e
26. juuli 2016 15:07
EI ole moevool, seda tekitab reaalse elu ja meedias serveeritud elu radikaalne lahknevus, seda võib ka skisofreeniliseks sotsiaalseks ja informatsiooniliseks keskkonnaks nimetada, See on otseselt valitsuse poliitikate tulemus, et psüühikahäireid on nii palju ja tuleb järjest veel rohkem, Sotsiaalne keskkond, on poliitikutel selliseks kujundatud. Stressi on liiga palju ja inimeste organism ei tule sellise koormusega ammu toime, tulemuseks ongi vaimsed häired, psühhoosid, depressioonid ja kabuhirmus elanikkond. keda nüüd siis ka veel piitsutama on asutud töövõimereformi nime all. Tulemus saabki olla ainult veel rohkem stressi ja ettearvamatud reaktsioonid koos veel kiirema sandistumisega. See on lihtsalt FAKT!
o
oh, / 27. juuli 2016 05:38
Paluks vahet teha stressil ja kliinilisel depressioonil.

q
qqq/ 26. juuli 2016 14:30
Jube vaenulik suhtumine riigi poolt, puudega inimeste eestseisjaid ei kuulata ja see reform võeti kiiruga vastu võetud, mõtlemata kui paljudele inimestele see muret ja stressi tekitab, sest kui pole enam haigekassat, siis pole ei arsti ega ka ravimeid, absurd. Kas keegi siin riigis puldi juures olevatest ei suuda aru saada, et see reform tuleks kiires korras muuta. Tervetel inimestel on lihtne lahmida.
t
taat/ 26. juuli 2016 15:16
mida sa nyyd kisad,oleks pidanud arukamalt valima,,aga ei -ikka oravad sotsid
x
xsdw/ 26. juuli 2016 16:08
sa aru vana tolgus juba, et rahva hääled ei loe nii-kui-nii nii, et ära süüdista lihtrahvast
k
Kollane kapsauss/ 26. juuli 2016 14:07
Palun konkreetseid näiteid, kuis Töötukassa on puudega isikuid kottinuid ning psüühikahäirega inimesi sobimatule tööle sundinud ning sobimatu töö mitte vastu võtmisel toetuset ilma jätnud.
Ehk siis tahan öelda, et ilma faktideta teoretiseeritakse olematut asja ja omistatakse ametnikele omadusi ja käitumismalle, mida ei ole olnud. Aga äkki just on nad abiks?
Mina olen aru saanud, et töövõime ulatuse ja puude määramisega tegeleb ikkagi ekspertarst nagu senigi ja Töötukassa ametnik arvestab töökoha pakkumisel ekspertarsti poolt antud soovitusi töökoha osas. Vaevalt arst psüühikahäirega isiku nt müüjatööks sobilikuks peab.
ü
26. juuli 2016 14:12
Üks näide oli ju leheski, Margit Rosenthali väljapraakimine. Kuidas saab puuetega inimene erialast tööd, kui teda ei võeta tööle mõeldes välja igasugu probleeme, miks kõrgharitud töötaja ei sobi antud asutuses erialast tööd tegema?
m
Margit Rosenthal/ 26. juuli 2016 14:38
on ise üks suur probleemide tekitajatest. Väga raske iseloomuga inimene.
h
heh/ 26. juuli 2016 16:26
Otse loomulikult, puudega inimene on alati ise süüdi, kui teda tööle ei võeta. Absoluutselt.
l
loogika/ 26. juuli 2016 17:35
jaa, absoluutselt mitte kunagi ei või puudega inimene olla nii ebameeldiv, et teda ei tahaks tööle töökeskkonna rahu huvides...
Sama loogika, et kui mustanahalist kirurgiks ei taha, sest tal pole vastavat kompetentsi, siis kindlasti on asi hoopis selles, et ta mustanahaline.
t
to heh/ 26. juuli 2016 17:40
kui nii suur häda igal pool, et tööle ei võeta- tehke mingi kommuun ja võtke kõik puuetega inimesed kokku, hakake midagi tootma või tegema! miks PEAB tööandja just psüühikahäirega tööle võtma?
t
tead/ 26. juuli 2016 23:01
Tee ise kommuun nõrgamõistuslikele ja hakka äri ajama! Kui 5 aasta pärast see äri alles on siis siis laseme põhja koos sinuga!
t
to tead/ 26. juuli 2016 23:59
mul on töö olemas, lisaks aiamaa ja hobi, lapsed... pole aega stressata ega tablette taga ajada.
m
mul on käed ja jalad terved/ 27. juuli 2016 07:53
kõik toimib nende keeles ja ometigi otsin tööd üle eesti kaks kuud. oma linnas tööd ei ole . tahaks pensioni välja teenida. lihtsalt tööd teha. töötukassa võiks rahad suunata sellele, et ma saaks teises linnas korteri või sõiduraha sihtpunkti jõudmiseks. sellest oleks rohkem kasu kui puuetega inimese näägutamine. mina käin tööl ja keegi võib hirmu tundmata kodus olla.
r
Roheline vapsik/ 26. juuli 2016 14:22
EL ühendus ENIL on vastu puudetoetuste vähendamisele.
02 Detsember, 2015
EDF (European Disability Forum) direktor Catherine Naughton, märkis, et ebaproportsionaalsed kärped ja piirangud on ÜRO puuetega inimeste õiguste konventsiooni otsene rikkumine. Seda kinnitas ka ELi ekspertkomisjon oma lõppmärkustes.
Richard Howitt MEP, kes võõrustas kohtumist kui Euroopa Parlamendi kaasesimees Puude-töörühmas, ütles:
"Minu kodumaal Suurbritannias, sureb igal kuul rohkem kui 80 inimest varsti pärast seda kui neid kuulutatakse "töövõimeliseks", ehk pärast valitsuse poolset katset jätta neid ilma igasugustest sissetulekutest.
See näitab, et võitlus puudetoetuste kärpimise vastu ei ole ainult võitlus vaesuse, eraldatuse ja viletsusega, ehk elukvaliteedi eest - vaid see on võitlus paljude inimeste elude nimel"
ENIL - European Network of Indipendent Living
Euro kriis osutus puuetega inimestele tõeliseks inimõiguste kriisiks.
t
tule taevas appi! / 26. juuli 2016 14:33
No keda see huvitab, kui saab genotsiidi teha võõraste kätega?
k
kaia/ 27. juuli 2016 18:41
Töötukassa kotist.
Kätega töö mulle ei sobi. Ja töötukassa ametnik käis muudkui peale, et võiksin minna osalise ajaga andmesisestajaks. osaline aeg oli 2 päeva nädalas. Selle eest oleksin raha saanud 135 euri kuus.
v
vasja teab/ 26. juuli 2016 13:59
Rehvormi geniaalne plaan raha sotsaalsfäärist kättesaamiseks ehk tasuta lõunaid pole olemas.
t
Tasuta lõunaid/ 26. juuli 2016 14:16
ei olegi olemas. Selgita täpsemalt, mismoodi "rehvorm" tahab sotsiaalsfäärist raha kätte saada? Kas sul ikka on mingitki aimu riigi toimimisest? Vastasel juhul liigitan sind tüüpilise psüühikahäire all kannatavaks invaliidsuspensioni saajaks.
k
26. juuli 2016 14:16
Ka neile ei ole olemas tasuta lõunaid, kui nad valijate huvides ei tööta!
v
Valijatel/ 26. juuli 2016 14:40
muide on ka kohustused. Mitte ainult nõudmised.
e
26. juuli 2016 14:52
Enamusel puuetega inimestest on juba oma töö tehtud ja selle eest ka tervisega makstud. Kui riigis aetakse üliodava tööju poliitikat siis tuleb ka tulemuste eest maksta riigil!
p
26. juuli 2016 14:59
Puuetega inimesed on enamuses oma kohustused juba täitnud ja enamus on haigeks töötanud, mitte sündinud puuetega.
ü
Üliodava/ 26. juuli 2016 15:12
tööjõu poliitikat ajavad eraettevõtjad, mitte riik. Tee omale asjad selgeks, Ja kaldun endiselt arvama, et enamus invaliidsuspensioni saajatest pole mingisugust tööd teinud. Lihtsalt sobival hetkel ja tänu riigi siiamaale poliitikale ja nn kanapimedusele nihverdanud endale invaliidsusgrupi. Riik oleks pidanud juba ammu selle töövõime hindamise seaduse vastu võtma. Hulk mõttetult makstud raha oleks säästetud.
e
26. juuli 2016 17:08
Ettevõtjad kehtestavad minimaalpalga? Nad võiks siis veel madalama minimaalpalga kehtestada, et üldse ei peaks töötajatele maksma, oleks palju kasulikum!
k
kuule tark/ 26. juuli 2016 17:56
ära solva haigeid inimesi. Mõned on kindlasti invaliidsuse saanud tutvuse ja altkäemaksu kaudu, aga suurel enamusel on tõsi taga. Olen ka töövõimetuspensioni saaja ja ikka väga palju arste ja energiat läks selle tõestuseks. Niisama ei anna seda keegi. Olen töötanud eelnevalt 32 aastat ja just töö mu tervise viiski.
k
Kommunistide hüüdlause/ 26. juuli 2016 13:56
Kes ei tee tööd, see ei pea ka sööma!
n
26. juuli 2016 14:18
Näljaga on meid ähvardatud juba nii palju, et see ei koti kedagi.
r
26. juuli 2016 13:55
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
1
13:55-le/ 26. juuli 2016 14:02
Sa oled juba pistnud? Mis ta sul teeb seal---perses? Urgitseb midagi?
n
Noh kurat/ 26. juuli 2016 13:46
"Tema mure puudutab tegelikult üle 20 000 inimese, kellel on psüühikahäire tõttu püsiv töövõimetus, ,...."
Ja värsked vanemad toodavad neid juurte - arvutid, nutikad, TV, vabakasvatus, õpitud saamatus, pidev kontroll, eliitkoolide hullus, ülekoormus x arvu ringide tõttu
26. juuli 2016 14:20
Proovi ennast harida ja siis hakka mõtlema kuidas lapsed selles ühiskonnas sandistatakse.
T
14:20-le/ 26. juuli 2016 17:10
Ta ongi harinud ja kirjutab nagu on.
e
Eestimaa Rohelised polegi nii "rohelised" / 26. juuli 2016 13:18
r
ristik/ 26. juuli 2016 15:20
tahavad taas piruka juurde pääseda et kilekotimaksu peale suruda,,see seltskond on minevik
k
kodus kõige parem!/ 26. juuli 2016 12:40
Ühel psüühikahäirega inimesel on väga tore blogi "Orkaani südames on..." jne.

p
paha naine/ 26. juuli 2016 12:34
Lääne Virumaa tööotsimisportaalis praegu 229 vaba töökohta. Tundub roosiline, aga kui hakata otsima sobivaid psüühikahäirega inimesele - ei leidnud ühtegi sobivat: müüjad ja koristajad Maximasse, klienditeenindajad kohvikutesse, autojuhid, koolipsühholoog :) jne.
n
nokitsemisetöö/ 26. juuli 2016 12:38
Pöördugu aiandite poole, hea ,looduslik,stressivaba ja rahulik.
o
Oh jah,/ 26. juuli 2016 13:27
Seal naljalt vaba kohta ei ole. Paljud pensionil olevad inimesed on aiandites tööl. Talved ju vabad.
r
26. juuli 2016 12:29
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
r
Raivole/ 26. juuli 2016 12:37
Kas on tore tunne solvata T.R.-i vanemaid nime pärast?
r
Russ/ 26. juuli 2016 12:56
Ega jeesti nimed ongi ju tibladele mõnitamiseks! Ükski mongoli ei pane Taavi lapsele nimeks.
r
Raivo/ 26. juuli 2016 12:58
Minu lemmiknimed on Deivid ja Timofei, neid pange lastele.
r
Raivo/ 26. juuli 2016 13:22
Ja veel abdulahh,mohameed.nendelgi ninedel pole viga.
a
Asi/ 26. juuli 2016 13:42
ei ole sinu nimetatud "kaltsu taavis", vaid inimestes endis. Eeskuju võiks võtta Soomest, kus inimesele tõesti ei määrata kohe mingit invaliidsusgruppi, vaid koolituste kaudu saada inimene tema võimetele vastavale tööle. Ka Eesti Töötukassa pakub väga erinevaid koolitusi. Aga Eesti inimene on "tänu" teatud erakondade populistlikule poliitikale arvamusel, et kõike peab tegema valitsus ja "kaltsu taavi". Võimalusi on küll ja küll, olge ise aktiivsemad ja ärge vinguge nii palju. Kasutage võimalust elukestvale õppele ja elage normaalset elu. Nõukogude kord on ammu minevik. Siis sai loota, et kohe-kohe saabub kommunism ja õitseng. Praegu peab igaüks ise enda tuleviku kindlustama. Ja keegi ei saa öelda, et riik pole midagi selle heaks teinud. Ma muide ei ole ajupestud reformierakondlane, vaid parteitu, ise kõik läbi teinud ja hakkama saav inimene.
s
Soomes/ 26. juuli 2016 14:01
ei ole sellist olukorda, kus, nagu Eestis nt Lõuna-Eesti joodikud on tänu Eesti väiksusele ja tutvustele saanud omale invaliidsusgrupi (kasvõi psüühikahäire nime all). Ja nüüd kõik kooris vinguvad, kuidas riik nendega valesti käitub ja töö tegemine neile traumeerivalt mõjub. Tulge oma mugavustsoonist välja, õppige amet ja tehke midagi! Selliste tegelaste puhul on tõesti kõik riigi pingutused, nagu vastu seina pea tagumine. Ikka ja jälle ilmub välja kasvõi "presidendi kandidaat" Reps ja teeb maainimestele ajupesu, nagu riik ei tee mitte kui midagi, ja kui tema presidendiks saaks, siis saavad kõik invaliidid olla. Ja kurb, et mingi hulk inimesi usubki.
s
26. juuli 2016 14:32
Selline üldistamine ja siltide kleepimine ei ole mingi argument inimeste kallal sigatsmiseks! Kui arstid niisama diagnoose panevad siis selliste asjadega tegeletakse vastavas ametkonnas ja see ei puutu haigetesse!
p
Pikapeale/ 26. juuli 2016 14:48
hakkab puutuma haigetesse. See ei ole mingi sildistamine. See ei ole normaalne, et ühes väikeses riigis on nii palju psüühilise häirega inimesi. Pange selle nimeks sildistamine või mis tahes, aga olen absoluutselt veendunud, et enamus neist psüühilistest haigetest on kõige lihtlabasemad joodikud, kes on end psühhi joonud. Neil on äärmisel juhul omandatud põhiharidus, mingit elukutset ei ole. Ja kõige lihtsam on vegeteerida maksumaksjate kulul, saades invaliidsuspensioni. Ja kõigele lisaks süüdistada oma saamatuses ainult riiki ja valitsust, et see talle veelgi rohkem hüvesid ei anna.
r
26. juuli 2016 14:55
Raivo on täna jälle liialt kuuma saanud.
k
26. juuli 2016 14:55
Kus on need süüdi mõistetud ja litsensist ilma jäetud arstide nimekirjad? Viskaks ka pilgu peale. Kui sul on mingid luulud "niisama pandud diagnooside" kohta siis pöördu vastavasse raviasutusse!
n
noneh/ 26. juuli 2016 17:59
joodikute osas on sul õigus, meil ka metsaalune neid täis. Aga neid ei tohi ühte patta panna tõeliselt haigete inimestega. Joodikud on endale ise häda tekitanud ja kes selliseid tööle tahabki.
o
26. juuli 2016 23:10
Oled sa näinud alkohooliku aju? Otsi pildid ja mõtle, kas see aju on terve või ei ole? Alkoholi tootmiselt ja müügilt teenib seesama riik tohutut tulu!
j
JUSS/ 26. juuli 2016 12:20
Enam pole meil invaliide vaid ainult tööotsijad. Ja kui inimene ei suuda temale pakutud töökohal röötada ja keeldub, siis järelikult on ta hoopiski tööpõlgur, tööst kõrvale viilija. Seega ei saa ka edaspidi ilmselt tööotsija toetust.
n
26. juuli 2016 14:28
Nii ongi, kaob haigekasse kindlustus (vajalikke ravimeid enam ei saa, ega arstiabi), kaob pension, kaob sotsiaalabist toimetulekutoetus ja tulemuseks on kodutus ja surm. Millest sa veel aru ei ole saanud? Neid inimesi tõugatakse suitsiidile. reaalselt ja otseselt, sama tulemus saadi samalaadse töövõimereformiga Suurbrittannias. Asi on antud küll kohtusse, ega tulemust ei paista kusagilt, oodatakse vist inimiguste tühistamist, sh ellujäämise õiguse tühistamist.
t
Tervedki ei sa tööle milles nüüd neid tööandjale/ 26. juuli 2016 11:40
Ma arvan et tööandja tahab terveid tugevaid inimesi, mitte mingisuguseid lombakaid, tummasid, pimedaid ja jalutuid ning segaseid. Siin linnaski töötute armee ansipi ja REF IRL tupikseis on kandnud vilja. Palga tase on endiselt 2006 aasta tasemel!
k
26. juuli 2016 11:51
Kui Tartust räägid siis Tartu sotsid teatasid eelmiste valimiste aegu, et Tartus ei ole noori vaja! Töötukassa kohalik toimetamine kinnitab seda poliitikat 100%. Järgmisena ei ole vaja puuetega inimesi, kes on Tartusse koondunud erinevate õppeasutuste tõttu, mis pakuvad puuetega lastele koolitust.
k
kõigepealt/ 26. juuli 2016 11:26
tuleks neid töötukassa eksperte ja seaduseandjaid testida. Kas nendega on ikka kõik vaimselt korras?
s
26. juuli 2016 11:07
Siin maapiirkonnad töötuid täis milleks nüüd puudega inimesi? Nagu Nostradamus ette ennustas Hullumus ajab Hullunud taga tagajärgedele ei mõelda! Pidades seda idiokraatilise süntroomi märgina!
k
26. juuli 2016 11:16
Kui sul oleks pisutki mõistust säilinud siis sa saaks aru, et maapiirkondadest on terved inimesed MINEMA KOLINUD, kas linnadesse või teistesse riikidesse, sest maal ei ole normaalse palgaga tööd!
3
26. juuli 2016 11:57
3 miinustajat paistavad arvavat, et töötajatel ei olegi õigust töö eest normaalset palka eeldada, halloo, meil on kapitalism ja tööjõu saab see, kes palka maksab!
l
leo/ 26. juuli 2016 11:05
Lugege Svejki ja eriti seda kohta, kus igasuguseid sante sõjaväeteenistusekõlblikuks tunnistati
s
suur jama tuleb/ 26. juuli 2016 10:49
psüühikahäirega inimesed on väga tundlikud ja terve inimene ei või iial ette teada , millega üks, ka õigustatud märkuse tegemine võib lõppeda, uskuge ma olen seda näinud !
f
FlackoWeasel/ 26. juuli 2016 12:14

j
Jobu/ 26. juuli 2016 10:38
Euroopa Liidu eesistumiseks on vaja 75 miljonit eurot kokku saada. Mina olen kaval ja lähen kaheks päevaks tööle ning siis võtan mitmeks kuuks haiguslehe ning mu sissetulek suureneb - jee
s
26. juuli 2016 11:05
Sul on nagu sügav vaimne alaareng, et sellist teksti paned?
j
Jobu/ 26. juuli 2016 11:11
Psüühikahäirega saab ju pikaajalise haiguslehe
t
26. juuli 2016 12:04
Tee endale selgeks, kuidas haigusraha üldse arvestatakse ja siis räägi, kui kasulik on pikka aega haiguslehel olla.
j
Jobu/ 26. juuli 2016 18:18
Kui ma saan töövõimetuspensioni 192 eurot kuus ja lähen kaheks päevaks tööle ning võtan pikaajalise haiguslehe, siis saan ma töövõimetuspensionile lisaks haigusraha vähemalt 70 % eelmise aasta miinimumpalgast. Sellest arvestatakse maha tulumaks, mis hiljem tuludeklaratsiooni esitamisel tagastatakse. Töövõimetuspensionäril on kasulik pikka aega haiguslehel olla.
k
26. juuli 2016 10:38
KES VÕTAB NÄITEKS HAIGE INIMESE TÖÖLE KAS TE EI KARDA ET KEEGI VÕIB TEID NÄITEKS HAAMRIGA VIRUTADA VÕI MAHA LÜÜA. LÖÖKS KÕIK MAHA RAISK TEID SEAD.
m
26. juuli 2016 10:59
Mis seal karta, igal tänavanurgal võid nuga või kuuli saada.
p
Puuetega inimene on ohtik! / 26. juuli 2016 14:49
Puuetega inimesed peavad lisaks veel riigvägivalda taluma, kas saab neile pahaks panna, kui mõnel "katus lendu läheb" selliste poliitikate peale, mis su elu otseselt ohustavad?
j
Juku/ 26. juuli 2016 10:33
Issi ütles, et ametnik tuleb p...i saata
a
Andrus (andrus2000@gmail.com)/ 26. juuli 2016 10:28
Kuhu meie maksud lähevad? Kui uskuda valitsuse poolt rahastatud peavoolumeedia propagandat siis eestisse tuleb pidevalt inimesi- ja töökohti juurde. Kõik tundub nagu ülikuul, kuidsamas ei jagu raha isegi sinna kuhu on seda jagunud varasematel aegadel.
Mis siis toimub? kas valitsus valetab, et kõik liigub paremuse poole või suunatakse raha kuhugi "investeeringuteks", mis reeglina kunagi ennast ära ei tasu?
Aeg oleks see valitsus välja vahetada, kuna näha on, et nad ei saa enam isegi elementaarsete asjadega hakkama.
u
Uuring: Sotsiaalse kaitse, tulude ja tervishoiu ebavõrdsus. / 26. juuli 2016 16:49
SKP (GDP) töögrupi lõpparuanne, maksude, tulude ja heaolu kohta,
ehk ülevaade tervist mõjutavatest sotsiaalsetest teguritest ja lõhedest tervishoius (WHO) Euroopa regioonis, Märts 2016.
Sotsiaalse kaitse osas on Eesti peale Lätit ja Leedut tagantpoolt kolmas.
Palju õnne ja jõudu kõigile Exceli-operaatoritele ja peenhäälestuse-meeskondadele, kes kärpisid 2016 aasta tervishoiukulude eelarvet pea 1% SKP-st, ehk siis umbes 200 miljoni euro võrra !
Sotsiaalse kaitse edetabelit juhivad aga põhjamaade hulka pürgiva Eesti asemel hoopiski Norra, Taani, Prantsusmaa, Rootsi, Austria, Belgia, Soome, jne.
Tundub et Exceli ja ka peenhäälestuse kompetentsiga hiilgav Eesti põhjamaadele küll kunagi järele ei jõua. Trend on pigem vastassuunaline, ehk vahemaa suureneb lausa iga aastaga.
Juba pikaajalistes kroonilistes korruptsioonikrampides tõmbleva Eesti Valitsuse päästab veel ainult kiire kapitaalremont, koos selle pealisehitise kas osalise, või siis täieliku lammutamisega.
a
aga/ 26. juuli 2016 10:15
minu arst ütles praktikandile, et kuula tema (st siis minu) südant, tal on südames protees... mul on südames protees, aga puuet ma ei saanudki... kas sellepärast, et see protees välja ei paista... kui protees liiga hilja pannakse (arstide viga), siis on südamehaigused juba rängalt kallal, aga puudest pühi ikka suu puhtaks... psühhika häirega inimene tundub teistele ka vähe imelik ja muud ei midagi... keegi ei kõnni ju ringi, haiguslugu otsa ees... igavesti imelik, et PUUDEGA on ainult kurt või ilma jalata või jala või käeproteesiga või ratastoolis inimene
e
ehh/ 26. juuli 2016 12:02
inimeste elukombed ja vale toitumine tekitavad palju haigusi. siis on süüdi tööandjad, kes ei soovi selliseid tööle võtta ja riiki, kes ei ole võimeline piisavalt palju maksma, et ei peaks üldse tööl käima. nagu eespool keegi kirjutas, et valitsus välja vahetada!! see ei muuda haigeid vähemaks. tuleb maast madalast lapsi suunata trenni ja õige toitumise juurde. vaadake tänavatel noori või lapsi. lastel on juba rasvumisest tissid ees, kintsud ei lähe ülevalt kokku jne jne. selle asemel et karjakaupa nt Orgut sõimata, hakakem tervislikele eluviisidele rohkem tähelepanu pöörama! siis ka vähem psüühika- ja ihulisi hädasid!!
i
26. juuli 2016 12:26
Inimesed elavad nii, kuidas neil poliitilised valikud elada lasevad, kui ei ole raha ja võimalusi paremat ja sobivamat elustiili rakendada siis ei saagi seda teha, pealegi paljud haigused arenevad välja aastakümnete jooksul, aga nad on olemas juba palju varem, sh kaasasündinud geneetiliste eelduste näol. Aja jooksul kõik hädad võimenduvad ja avalduvad haigustena, sotsiaalne stress paneb radikaalse paugu, haiguste avaldumisel.
k
Kui poliiilised valikud/ 26. juuli 2016 14:54
siis ära kuula hirmsasti Helmesid ja Keskerakonda. Usu, ka muid valikuid on olemas.
t
to // 26. juuli 2016 18:24
poliitilised vaated on sinu haigustes süüdi?? halloo, kosmos, tule maa peale reaalsesse ellu! võtke omale aialapp, kasvatage toitu, liigutage, käige looduses, mediteerige või kasvõi palvetage, tegelege mõne käsitööga, hobiga, lugege (raamatukogud huvitavat kirjandust täis), ujuge, liikuge looduses, marjul, seenel. Kui kasvõi mõnda nendest kogu aeg teha, pole aega endale haiguseid "välja mõelda" ega istutada.
eespool keegi kirjutas, et maarajoonid joodikuid täis ja kõigil puue ja saavad raha. ka minu sugulastel maal(joodikud) on puude eest määratud rahad ja ka linnades kõigil joodikutel mingi puue, et ei saaks (tahaks) tööd tehe.
k
26. juuli 2016 15:07
Kui sul on südames nö protees, arvan, et aordiklapp on vahetatud, siis ongi sinu süda ju terveks tehtud. Algul peale oppi oled haiguslegel .See ju sama, kui pannakse kulunud liigese asemele protees, selle puhul ei saa samuti töövõimetust üldjuhul, sest su tervis ja elukvaliteet on ju hoopis paranenud.
o
oige/ 27. juuli 2016 02:53
Õige jutt. Töövõimekust peale südameoperatsiooni hinnatakse tavalisel koormustestil - kui tulemus on keskmine siis oledki nö "tervete inimeste" rühmas. Kunstliiges või muu protees ei tähenda suutlikuse kaotamist. Äkki siis kunstripsmetega tüdrukud saavad ka rohkem raha? Eeskätt peab ise midagi tegema, mitte otsima toetusraha. See on inimeste kasvatus mis vanemad annavad edasi.
e
enesehinnang/ 26. juuli 2016 10:03
Inimestel on vale enesehinnang - arvab näiteks, et sobib töötama müügijuhina, aga ei pea sellisele pingele vastu ja ongi haigus käes. Kui oskaks oma võimeid ja tervist adekvaatselt hinnata, töötaks hoopis muul alal, kus saaks ideaalselt hakkama. Aga kes siis tunnistab, et suureks juhiks ei sobi, aednikuna oleks terve ja õnnelik.
s
26. juuli 2016 10:18
Sinul on ka ebaadekvaatne enesehinnang, arvad teisest inimesest rohkem teadvat, kui ta ise ja tema arst.
e
enesehinnang/ 26. juuli 2016 10:36
Mis Sa arvad, palju neid on, kes haiguse alguses arsti soovitust töökohta või elustiili vahetada kuulda võtavad? Arst ütleb tavaliselt otse, et ainult ravimid ei aita, tuleb kogu elukorraldus üle vaadata ja asjad teisiti sättida. Mõned saavad aru - pärast esimest läbipõlemist valivad uue elukutse, vahetavad elukohta, korrastavad peresuhted jne ning elavad edaspidi täiesti normaalset elu. Aga paljud ei suuda midagi muuta, lihtsalt ei ole inimeses sees olemas seda miskit, mis aitaks elus hakkama saada.
Mu meelest tegeldakse ka elukutsevalikul väga vähe sellega, millised inimese võimed tegelikult on. On jah kõik uksed lahti elukutset valides, aga selle ametiga tuleb lisaks palgateenimisele ka terve ja õnnelik olla. Sellele ei osata tähelepanu pöörata, ühiskondlik suhtumine ka ei tähtsusta seda.
k
26. juuli 2016 11:20
Kas sa kujutad ette, et kroonilises depressioonis inimene vahetab elukohta, sest tööd kohapealt eriti saada ei ole? Saad aru, et see on välistatud selles olukorras juba haiguse enda tõttu!
e
enesehinnang/ 26. juuli 2016 11:54
Krooniline depression ei saabu hetkega, sellel on pikk eelmäng - stress, läbipõlemine, tulemusteta ravi, mitterahuldavad lähisuhted jne. Muudatusi saab teha haiguse alguses, see aitab hullemat ära hoida.
Ja lahendusi peab otsima, kuidas saab, mitte põhjendusi, miks ei saa.
p
26. juuli 2016 12:06
pole seal mingit eelmängu, arstid ainult mängivad, et selleist asja ei ole olemas, et aastaksese ravime ja saab korda. Ei saa midagi korda ei ole eeldusi korda saada.
s
seeneline/ 26. juuli 2016 09:58
Kui puudega inimeste töölesuunamise eurorahad on läbi, siis saab ka see kampaania läbi.
k
26. juuli 2016 10:17
Kui palju laipu selle ajaga tekitada suudetakse ei ole nagu teema? Äkki oleks odavam kohe maha lasta, mitte haigeid hooldaja, isikliku abistaja ja eriavrustusega invatranspordi abil iga päev tööle vedada?
v
vana/ 26. juuli 2016 09:55
Kahjuks on nii eestlased kui Eesti riigi juhid üksjagu kiuslikud. On ju selge, et paljud terviseprobleemidega inimesed ei ole suutelised 8 tundi intensiivselt töötama. Aga lühendatud tööajaga neid tööle võtta ei saa, sest meie maksupoliitika teeb selle tööandjale kahjulikuks. Võib öelda ka nii, et see probleem on rohkem tööandja kõrvade vahel kinni ning sellist võimalust isegi ei hakata arutama. Ise töötan ühes suures riigifirmas ja tunnen oma nahel kui paindumatu on meie riigi personalipoliitika.

m
maamiis/ 26. juuli 2016 09:49
Kui ma pean tööle minema ei saa ma enam 24h kommida ja eestit sõimata! Ja kes siis räägiks kui hea on Savisaar ja tark Helme. Kust rahvas siis saab teada, et nad neid armastavad, kui ma seda ei kirjuta? Et seda vältida tahavadki oravakaabakad psühhe tööle ajada, et rahva häält vaigistada!
l
Luft/ 26. juuli 2016 09:55
Ära liiga palju joobnuna peameedia uudiseid ja agitaatoreid usu.
m
Mille üle seltsimehed imestavad? / 26. juuli 2016 10:14
25 aastat lakkamatuid sotsiaalseid katastroofe teevadki elanikkonna haigeks, mida näitab ja jatkuvalt kõrge invaliidistumine. Olukorda naudivad need, kes kõigest sellest hakklihamasiast riigipalgal lebotades kasu lõikavad. ülejäänute asi on kas põgeneda või kiiresti maha kärvata. Muid valikuid see ühiskond ei paku täna ega paku tulevikus. Probleem ongi selles, et riigipalgalised tahavad järjest rohkem hüvesid, sest ise ei hakka nad iialgi midagi tootma, ega reaalset rikkust looma. Võtke seda kui vaikset genotsiidi, kui kolm inimest veavad santi iga päev tööle siis see ei ole töö tegemine ega väärtuse loomine kuskilt otsast! See on puuetega inimeste koonduslaager!
t
to maamiis/ 26. juuli 2016 13:14
tola oled...kes sulle kommimise eest maksab?
m
Maria/ 26. juuli 2016 17:56
m
maamiisile/ 27. juuli 2016 05:56
Mine heina tegema, juulikuu on (sa vist ei märganudki kommimise vahepeal)
e
Ega/ 26. juuli 2016 09:44
Teise inimese olukorda on end raske panna, kui endal kogemus puudub. Psüühikahäired on tingitud ajukeemia häireist. Positiivsest mõtlemisest siin paraku abi ei ole. Ei pane ju keegi ka pelgalt mõttejõul autot käima. Ravimid ja stressivaba keskkond on stabiilse tervise alus. Kahjuks põhjustavad psüühikahäired vaegurlust, mis paneb pitseri kogu inimese elule. Elamata elud. Neile, kes siin lahmivad teemal, millest midagi ei jaga saan vaid öelda: karma is a bitch! Mitte keegi ei ole psüühikahäire eest kaitstud.
s
Sama hästi võiks / 26. juuli 2016 10:37
öelda näiteks teatud kogusele pimesoolepõletikuga inimesele, et mõelgu end terveks. Võib olla yks kogu valimist suudabki seda. Tema yletab siis uudiskynnise. Ylejäänud valim saab kehvemal juhul mainitud eelviimasel ehekyljel, kus tavaliselt on järelhyyded.
p
Pahaloomuline toetuste maksmise režiim on pöördumatult kahjulik vaimsele tervisele./ 26. juuli 2016 15:59
442 briti psühhoterapeuti, nõustajat ja õppejõudu mõistsid eelmisel aastal ühiselt hukka UK-valitsuse plaanid ja kutsusid kõiki osapooli mõistma hukka anti-meditsiinilise ravipraktika, sest ilmselgelt ei ole "Minge tööle ravi" üldse mingi ravi.
Töövõimereformi käivitamisel on aeg ärgata ka kõigil selles valdkonnas tegutsevatel kutseorganisatsioonidel, et takistada selle reformi pahaloomulisi arenguid ja ühemõtteliselt hukka mõistma sellise "ravi" kui kahjuliku ja professionaalselt ebaeetilise.
The Guardian: Austerity and a malign benefits regime are profoundly damaging mental health
m
Meie riik ei hooli!/ 26. juuli 2016 09:37
Hitler ravis kõik terveks, ühtegi haiget polnud.
t
TÕESTATUD! / 26. juuli 2016 10:22
Gaasiahi on tõeline imeravi!
t
tehtud/ 26. juuli 2016 12:49
haige - mina tahan gaasiahju operaatoriks ... kui kõik valed ja kasutu seal põletatakse.
p
peatu/ 26. juuli 2016 13:27
m
Marike/ 26. juuli 2016 17:49
Sellepärast ta enda kõrval teisi haigeid ei sallinudki, need tuli kõrvaldada.
i
Igapäevase leiva pead sa lauale TEENIMA./ 26. juuli 2016 09:37
k
K/ 26. juuli 2016 10:26
ära loobi sõnu.keeg ei aita Sind kui abi vajad.
n
nii on/ 26. juuli 2016 09:29
Tartus konsultant gätlin tätte mõnitas ja solgutas mind nii julmalt, et omandasin raske psüühikahäire ja puude.
p
Püüa aru saada/ 26. juuli 2016 09:43
Sa ise lasid endaga seda teha.
n
nii on/ 26. juuli 2016 10:08
p
peatu/ 26. juuli 2016 13:25
mul sama kriminaalhooldajaga, arvan, et tegu on lihtsalt sotsiopaadiga.
p
Pärdik/ 26. juuli 2016 09:28
Tulge astuge Keskerakonda, saate LV nõuniku koha. Võib olla peast segane ja jalust vigane, tähtis on ustavus!
s
suslik/ 26. juuli 2016 09:40
kas refis on teisiti? aa, õigus! - sekspuudik pead kõigele muule lisaks ka olema
h
heh/ 26. juuli 2016 09:54
Miks Keskerakonda? Ega sedakaudu Eesti Panka tasuvale tööle saa.
p
26. juuli 2016 10:40
Puuete määramisega ei tegele LV sotsiaalosakond, sellega tegeleb Sotiaalkondlustusamet, mis kuulub Sotsiaalministeeriumi alla.
v
Vello/ 26. juuli 2016 11:12
No ei tea, aga LV ametnikel ju invamärgid autodel?
v
26. juuli 2016 11:27
võib olla nad veavad vahel invaliide arsti juurde, aga ametnikel endil selleks küll õigust ei ole.
k
kats/ 26. juuli 2016 09:27
Kas neile "ametnikele" tehakse ka miski psühholoogia kursus või arsti kursus, et nad oleksid võimelised aru saama, milline haigus mida endast kujutab? Või muidu ongi nii, et teil käed- jalad küljes, miks tööd teha ei saa? Kas need kes neid reforme teevad on ka miski arstiamet õpitud või vaatavad nad ka ainult terve inimese nurga alt neid asju? Kindlasti on inimesi, kes tegelikult invapensionit niisama ka saavad, aga pettureid on alati, on ka neid kes saavadki ka tööl käia, aga pension kulub tegelikult rohtudele ja ravile.
m
maamiis/ 26. juuli 2016 10:00
kui käsi jalgu pole ,on ju inimene ikka terve .Teibiga klapid pähe ja tehku telefonimüüki .Mis toetust vaja?
s
26. juuli 2016 11:31
Selline arusaamine haiguste olemusest ja kaasnevatest toimetulekuprobleemidest ei ole eriti õpetatav, kõik arstidki ei paista aru saavat kuidas inimese organism töötab. Vaatab oma jupikest ja kõik ülejäänu ei ole tema asi, sest meditsiinisüsteem on nii loodud, et mida vähem uurid seda parem! Ravid aju ja tekitad maksakahjustuse siis ei ole see sinu probleem, see on teise eriala arsti probleem. Nii on ju palju lihtsam töötada. Ametnikult nõutakse ainult kõrgharidust, haritust nõuda ei saa.
s
see oligi asja eesmärk/ 26. juuli 2016 09:26
sandid võimalikult ruttu manalateele saata ja oma poistele uued, kõrgepalgalised ,tagumikukasvatamise ja inimeste alandamiseks ja nende enda halva iseloomu väljaelamiseks sobilikud töökohad teha.
s
smas teemas/ 26. juuli 2016 11:58
lased hullud igale poole laiali - saavad ka tervemad inimesed hukka.

o
olgem uhked/ 26. juuli 2016 09:12
Kui ikka liigutada jõuad,jalul püsid ,jäsemed enamjaolt alles, siis otsi tööd või loo uus FIE või oma Firma.
uus äriidee kasina Eesti moodi peaks siis kõlamagi nii: "kes ei tööta ,pühkigu abist suu puhtaks" !
n
njaaa/ 26. juuli 2016 10:47
jalul püsid...mina haigestusin tööotsijana olles, sain sealt psühhotrauma mis võttis jalad alt, palusin, et ehk tulevad auto juurde nõutud kuupäeval, kuna ise ei olnud võimeline konsultandi juurde minema, ratastooli ostmiseks pole raha. Ei tuldud, võeti hoopis arvelt maha. Nüüd pole ravikindlustust, et arstile minna...votnii
t
26. juuli 2016 11:47
Täpselt nii ongi, kuidas sa ilma ravimiteta hakkama saad, kui ravikindlustust ei ole on ravimid ka 100% hinnaga? Nii need haiged inimesed hauda aetaksegi, jätad ravist ilma ja küll ta kooleb!
t
teiste kulul elamine/ 26. juuli 2016 09:10
i
Inimene on enne / 26. juuli 2016 09:25
seda end tööga sandiks teinud. Miks peaks ta nyyd ärevust tundma, kui ta on ennast äärepealt surnuks töötanud?
a
agarus ongi ogarus,/ 26. juuli 2016 11:19
tööd tehes peab ka ikka mõtlema mitte ainult rabama.
k
kas sa/ 26. juuli 2016 09:59
pagulaste kohta ka nii ütled?
või oled üks neist MTÜlastest kes tõbrastele meie raha eest neile abi pakuvad
l
ll/ 26. juuli 2016 10:57
Parasiit on parasiit,vahet pole, mis värvi.
v
vanemad poputavad ja hellitavad lapsed ära/ 26. juuli 2016 09:10
ja kui vaja tööle minna siis on häda käes.Tean isegi paari sellist, kellele töö tegemine kui iseenesest häirib, aga muidu teiste kulul elada on ok küll.
k
26. juuli 2016 10:25
Kasvata oma lapsed siis nii töökaks, et neid ei häiri ka puuetega inimeste ahju ajamine.
ä
ära liialda,/ 26. juuli 2016 11:21
j
just nii on,/ 26. juuli 2016 11:56
pannakse lapsed eliitkooli ja sisendatakse neile, et nad on überandekad, targad ja õiged.Ja siis kui elu nad maa peale toob siis on nutt ja hala ja vaimsed haigused käes.
l
lisan/ 26. juuli 2016 09:08
Ja kui paljudel on puue aga suitsetamist ja jätkuvalt oma tervise rikkumist see puue nimelt ei sega. Nagu ka joodikutel, luud kondid pidevalt katki, ja plõksti puue olemas ja puuderahad, mis sirgeks juukase. tean,mida räägin.
l
lisajale/ 26. juuli 2016 09:20
Mes sonid, tõmba üks rahustav pläru!
n
neid on õnneks vähe/ 26. juuli 2016 09:28
aga hakkavad silma ja usu, just nemad hakkavad saama korralikku puuderaha edasi, sest joodikust pole ju mingit töötegijat. Kannatajateks jäävadki päriselt haiged inimesed.
p
paha naine/ 26. juuli 2016 12:03
mis on sinu arvates nn korralik puuderaha?
r
rein/ 26. juuli 2016 09:08
sedasorti haigeks teeb virisemine. mida rohkem viriseda ja halada, seda haigemaks jääb.
kui virisejast haige aina halab ja ei püüa ennast aidata, siis ei saa keegi teda aidata ning lõpuks jääbki invaliidiks.
u
uudidhimu/ 26. juuli 2016 09:17
Millises ministeeriumis ka ise arvel oled ja pappi saad.
m
Mia-Maria/ 26. juuli 2016 09:07
Meie põhiseadus ütleb, et inimesel on õigus tööle, ja siit ka küsimus, miks peavad ka kaasasündinud ja raske puudega inimesed olema need, kes on kohustatud töötama?
s
Sia Baltica/ 26. juuli 2016 09:18
Meil töötavad kõik. Vaid siis on riik rikas ja saab ka teisi riike aidata.
m
26. juuli 2016 10:38
Mitte ainult teisi riike, vaid ka kogu maailma vaeseid ja kodutuid aidata, ainuüksi põgenikke on 60 miljonit, mis need siis ära toita ei ole eestlaste käes, lisaks muidugi isehakanud eliidi ülalpidamisele.
e
EV Põhiseadus ütleb / 26. juuli 2016 16:04
§ 18. Kedagi ei tohi piinata, julmalt või väärikust alandavalt kohelda ega karistada.
Kedagi ei tohi tema vaba tahte vastaselt allutada meditsiini- ega teaduskatsetele.
n
naine siit/ 26. juuli 2016 09:05
Töötegemine just vtab stressi maha ,s esttöö eest saab palka ja suhelda nii et õhtul oeld keeletu. Töö on vajalik et olla sotsiaalne, just inimestest eemal passimine teebki haigeks ja madaldab enesetunnet. Mis lollakas jutt see on, et tööl jääb haigeks ja käed jakad valutavad. Otsi siis jõukohane töö, jõukohane nimelt. Ametikul on sust kama kaks, tema teeb oma tööd ,mitte ei ole hingehooldaja,kes hoiab hommikust õhtuni õpitud abituses vaevlevate kätudest kinni ja lohutab.
k
Kindel käsi/ 26. juuli 2016 09:15
see ju kõik selle vene aja pärand. Kas me sellest siis tõesti kunagi lahti ei saa. Sunniti väevõimuga kõik inimesed riiki orjama ja nüüd on tulemus käes.
Uued tulijad pagulaste seast seda iket pole kandnud. Loodame, et vähemalt nemad aitavad meil sellest vene aja traumast üle saada.
a
Aleks/ 26. juuli 2016 09:02
Topelt karistus!! Psüühikahäire on tõsine töötrauma võimaluse korral peaks see olema tööõnnetus. Aju struktuur on nii võrd keeruline ja refleks mälusid täis, Kõndimis mälurefleks, Kõne mälurefleks, Jooksmis mälurefleks, Alateadvuse mälurefleks, ettekujutus refleks, jne jne. Kõik nad toimivad oma eesmärgil nagu jalalihased, käelihased, Kui käe või jala lihased ei ole sellist koormust saanud hakkavad nad ka aeg ajal tõmblema mõned lihase kohad, kui see koht on pinge all. Samuti on ka psüühikaga et hakkavad ettekujutus ja keele või alahoiu instinkt omavahel iseeneses tööle. Siis on tulemus vaimuhaigus nn rahvakeeli. Aga antud hetkel on tegemist alahoiu instingi ja teatud refleks mälu pinge maandamis ärritus häired. Kui edasi jätkata et tekitada talle pinget võib ta endale ja ühiskonnale ohtlik olla.
a
Aleks/ 26. juuli 2016 09:17
Kui sul on see psüühika paigast ära siis on ka IMMUUNSUS süsteem nõrgenenud. Psüühika häire tekkib iga närvivapustuse üle elanud inimene. See häire võib igalühel tekkida kui tööjuures kiusatakse, kas sinu välimuse pärast konkurendi pärast või seksuaalsel või ka sinu peal välja elamiseks. Eesti vabariigis ei ole sellist probleemiga tegelenuyd nagu USA, Saksamaal, Soomes, Rootsis, Norras, Inglismaal ja ka Kanadas. Me oleme endiselt Nõukogude ajastus kus me abistavat inimesest näeme kui suurimat ohtu.
e
Erla/ 26. juuli 2016 09:19
Suudad nii teisele diagnoosi panna?
t
26. juuli 2016 11:15
Ta ei pane kellelegi diagnoosi, see on üldteada fakt, et stress mõjutab otseselt immuunsüsteemi, kuni selleleni, et immuunsüsteem hakkab kudesid ja organeid hävitama, st kujuneb välja autoimmuunhaigus, pidevad põletikud organites ilma selge põletikutekitajata. Kui keegi teab autoimmuunhaiguse ravi siis olen üks suur kõrv. Siiani pakutakse vaid sümptomeid leevendavat ravi, mis tähendab jätkuvalt kudede ja organite hävinemist.
r
ristik/ 26. juuli 2016 15:30
huvitav kas sellistel juhiluba ka hoiule vöetakse
e
26. juuli 2016 17:14
Ei võeta juhiluba ära selle pärast, auto on samaväärne tarbeese nagu pesumasin, pliit või muruniitja.

ü
üks näide/ 26. juuli 2016 08:49
Ma tean inimest, kes sai 10 aastat invaliidsus pensioni, sai ka oma tööl täispalga , see kevad sai pärispensionile , kuid seda ta ei saanudki , sest teda ei ole enam . Ma arvan, et need kes on ikka haiged - mis on nende elukvaliteet , kas nad teevad tööd või ei tee . Oleks vaja , et need inimesed saaksid abi -taastusravi jne
n
26. juuli 2016 08:46
neid petistest rõõmurulle pole palju,enamik ikka tõeliselt haiged ja puudega.sul kohatu pole siin paari simulanti näitaks tuua ja siis üldistusi teha?
i
invaliid/ 26. juuli 2016 08:36
Väga kahju , küll nüüd keegi teenib selle pealt (suured saksad -jälle tulemustasud), et raha rohkem riigile. Kedagi ei huvita su tervis, arstid isegi ei räägi -need teevad ka oma tööd nagu liinitöö, See rohi, see rohi, kuid kedagi ei huvita , kas sul on hea või halb , süda paha nendest rohtudest. Ja nüüd hakkavad otsustama inimesed töötukassast -tule taevas appi .
a
andku/ 27. juuli 2016 02:27
Andku siis arstidele rohkem võimu ja taastagem arsti autoriteedi võimude ees! Vanasti arsti sõna oli vaieldamatu reegel ja artsid ei pidanud liinitööd tegema. Spetsialisti sõna peab kuulama.
a
andku/ 27. juuli 2016 02:53
Andku siis arstidele rohkem võimu ja taastagem arsti autoriteedi võimude ees! Vanasti arsti sõna oli vaieldamatu reegel ja artsid ei pidanud liinitööd tegema. Spetsialisti sõna peab kuulama.
r
Raske puue/ 26. juuli 2016 08:35
Tean kaht nn raske puudega naist, kes pole aastaid ametlikult minutitki tööl käinud. Ühel neist on suur maasikaäri (rassib ka ise elu eest), teine peab suurt linnu- ja loomafarmi (rassib ka ise elu eest), on kõva ehitaja (tõstab raudkive nagu naksti) ja üürib ühele Soome rikkurile oma suvemaja. Huvitav, kust need ja paljud-paljud teised rõõmurullid oma raske puude said?
p
puudega/ 26. juuli 2016 08:55
Selliste tegelastega peabki uus reform tegelema. Kui inimene suudab tööl rassida ja veel lisakoormusega toimetada, pole vaja mingit toetust maksta. Teine probleem on psüühikahäirega inimesed. Oma lähikonnast võin õelda- need inimesed ei ole võimelised pinget taluma, seega oleks paindlik töögrafik sobilik.
k
Küsimus paindliku töögraafiku kohta./ 26. juuli 2016 17:27
Kui paindlik töögraafik on paindlik, kui töötaja ei suuda oma töökohustusi täita? Juba need kohustused on talle stressi allikaks! Kui inimene ei suuda isegi oma e-kirju lugeda või arveid maksta õigel ajal?
8
80% töövõimetu/ 26. juuli 2016 21:21
Selles asi ongi, et sellised inimesed ei tea, millal on neil nii öelda "hea päev" ja millal "halb päev". Milline firma palkaks töötaja, kes ei saa kindel olla, et inimene kokkulepitud päeval tööle tuleb. Mitte laiskusest ja lohakusest, vaid kuna ta enesetunne ei lase voodistki tõusta. Sellistele inimestele sobib töö, mida saab teha neile vabalt valitud ajal ja kohas, enamasti siis näiteks kodus tehtav töö. Sellist tööd on väga vähe ega kõik ei saa olla raamatupidajad või äriplaanide kirjutajad, tõlketöö tegijad. Esiteks, paljud ei ole võimelised selliseid töökohustusi täitma ja teiseks, sellist tööd lihtsalt ei jagu ka kõigile. Võimalik, et inimene võiks teha koristustööd aga seda ka ainult siis, kui see on vaba graafikuga. Palju on seliseid kohti? Ei ole nii, et kui tahan siis lähen ja koristan esmaspäeva õhtul ja kui tahan, siis lähen ja koristan kolmapäeva hommikul. Igal pool on omad kindlad nõuded. Stress ja pinge teevadki haiguse hullemaks, see on kindel.
v
Veel raskem puue/ 26. juuli 2016 10:17
Ma tean kahte lolli autojuhti, kes kihutavad, teevad jaburaid möödasõite ja ronivad teinekord jääknähtudega või kergelt napsutanult rooli. Huvitav, kust need ja paljud-paljud teised rullnokad omale autojuhiloa said?
Või mida sa nagu öelda tahtsid?
E
!!!/ 26. juuli 2016 08:30
E saa töötada? Uue tööhõivesüsteemi järgi oleks ta siis tööotsija, kes keeldub talle pakutud tööst. Seega jääks ta ilma oma invapensionist, praegu nimetatakse seda vist toetuseks.
p
Petrogradi trollijuht/ 26. juuli 2016 08:26
Tulge meie trollimajja tööle, eSSti valitsust, ämeerikat ja natot sõimama!
m
muhvike/ 26. juuli 2016 07:56
ideed on ilusad, aga tegelikkus on kurb - ei aita sind tõepoolet keegi, kui sa ise endas jõudu ei leia oma haigustega võitlemisel. Ja ravimisel. Ärge unustage, et ravima peab oma rahakoti peal ja omal soovil ise endale ravi organiseerides.
Kui juhtub olema veel teisigi haigusi, mis omakorda psüühikahäiret mõjutavad ja vastupidi, kroonilised haigused, mis stressi ja pingeolukorras halvenevad, siis oletegi oma murega üksi ja abi te ei saa, sipelge ja paluge abi niipalju kui jaksate. Võite ju loota inimliku ekperdi peale töötukssas. Iseasi, kui palju selliseid on... Jõudu!
m
Muuvikas/ 26. juuli 2016 14:06
Olen täiesti nõus teie arvamusega ja loodan ka ise momendil,et ehk on veel olemas inimlikke ja arusaajaid eksperte kes teavad mis on ärevushäire ja kuidas sellega toime tulla
m
mutt/ 26. juuli 2016 07:51
selline teenindusvorm on perspektiivne, Üheteistkümnendal viisaastakul tugevnes märgatavalt internaatkodude ja abimajandite materiaalne baas,,paranes kultuuriline ja olmeline teenindamine!

o
26. juuli 2016 07:40
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
n
no/ 26. juuli 2016 08:29
Kas ma peaks ahju ronima?
õ
õige vastus/ 26. juuli 2016 08:38
l
lament/ 26. juuli 2016 07:27
Sellistele on kurb uudis. Nimelt peavad nad siisiki vaid ise ja ainult ise enda elu kontrolli alla saama. Ise on nad endale sellised häired lubanud ja ise peavad ka end terveks ravima. Mitte ükski teine inimene, ei psühhiaater või keegi muu ei ole tegelt huvitatud häiretega inimese terveks ravimisest. Ravimisest küll aga mitte terveks ravimisest. MIda varem selline isik endaga tööd alustab, seda parem. Võib ka edasi pidevalt lükata ja otsida õigustusi endaga mittetegelemisele aga see ei tee muud kui lükkab positiivse lahenduse vaid edasi ja edasi ja edasi...kuni elu saabki otsa ja inimene on lolliks jäänud võitluses eluga.
a
A/ 26. juuli 2016 07:32
Aga kui sinule juhtub tööpūroos hoopus sellise mõttemalliga ametnik. See on teine hea näide.
n
nujah/ 26. juuli 2016 17:22
Seal ongi sellised, kes arvavad teadvat rohkem kui arstid ja puuetega inimesed ise kokku, omnipotentsus on ka vaimne häire!
k
Kogenu/ 26. juuli 2016 07:46
Äkki see naine ei olegi psühh vaid ebanormaalsed on hoopis tema tööandjad? Juhtide hulgas on jõhkardeid arhonte rohkem, kui võib arvata.
l
litsalt huvitab/ 26. juuli 2016 08:07
Kas "Kogenu" su pärisnimi algab i-tähega? jah/ei
k
kogenule/ 26. juuli 2016 08:40
sinu jutus on iva. kõige tähtsam on töö juures ülemus. kui juht hakkab kollektiivis eelistama ühte inimest teisele, ei suuda lahendada töösiseseid probleeme, oma halva tuju valab välja jne. inimesed sattuvad pinge alla ja paljud sellega toime ei tule. tekkib hirm uue töökoha ees ja sulgutakse tuppa oma maailma. samuti ei ole meil erapooletuid ametiühingu tegelasi kelle poole pöörduda.
v
Variantidest/ 26. juuli 2016 09:52
Mina sattusin ebasoosingusse, kui ei osanud piisavalt alamlikult ülemusega viina võtta.
Lisaks võib juht olla sinust rumalam. Kui ta sellest aru saab, muutub ta kohe kiusajaks. Head kasvukohad on karjeristidele politsei ja kaitsevägi.
A
08:07, 26. juuli 2016-le/ 26. juuli 2016 14:06
Ahaa,tööandja,sa oled ennast ära tundnud vist?
n
no/ 26. juuli 2016 08:02
3/4 eestlasi kannatab psüühikahäirete all. See on meie valitseja tegemata töö,nemad elavad head elu, suurem osa rabavad ennast sandiks, et ots-otsaga kokku tulla. Enne tuleb põhjus selgeks teha ja siis tagajärgedest rääkida. Mitte lahmima, et haige, muidugi haige sellise elu juure.
v
Veteran/ 26. juuli 2016 09:06
Ahh soo? No, 3/4 nüüd küll mitte, aga lugedes su kommi, siis sina vast tõesti?
e
Enduser/ 26. juuli 2016 08:04
"Ise on nad endale sellised häired lubanud ja ise peavad ka end terveks ravima" ?? Sul jäid ka vist rohud hommikul võtmata? Sa vist ei tunne tegelikult mitte kedagi ei enda tutvusringonnas kes on sellise haigusega hädas... Või on nad siiski tegelikult olemas ja ei räägi enda haigusest Sulle??
e
Erle/ 26. juuli 2016 10:36
Täpselt minu mõte samuti. Väita,et psüühikahäire lastakse endale ise külge on äärmiselt ignorantne. Ma olen 26 aastane naine ja haigestusin esimest korda 2 aastat tagasi depressiooni.Kui satun pingelisse olukorda,mis kestab pikemat aega,tunnen kuidas masendus lähemale hiilib ja see on lõpuks elu halvav.Teen joogat,trenni,krõbistan rohte aga kui episood peale tuleb siis ei ole ikka MINU VALIDA küll.
f
FlackoWeasel/ 26. juuli 2016 12:06
Nõustun Sinuga, Erle. + veel need kes sünnivad enneaeglselt ja on vaimse puudega, me oleme ka endale siis häired lubanud??
i
Ise/ 26. juuli 2016 14:24
Uhkusest venitasin psyhhiaatri kylastamisega niipalju kui võimalik. Uhkusest venitasin ka töövõimetuspensioni taotlemisega. Enne seda olin kaunikesti stressirohkel tööl. Tulemus - töövõime kaotus 70 protsendi ulatuses, mille olen siis endale "ise kylge mõelnud."
r
Raiko/ 26. juuli 2016 07:20
Eks ta ole. Mul ka esmaspäevast reedeni närvid läbi. Mis teeme siis õhtuleges artikli?
a
A/ 26. juuli 2016 07:29
Mõelge,kui niisuguse mõttemalliga oleks tööturu ametnik.see praegu ongi hea näide
a
A/ 26. juuli 2016 07:32
Mõelge,kui niisuguse mõttemalliga oleks tööturu ametnik.see praegu ongi hea näide
j
ja siis/ 26. juuli 2016 08:45
te võrdlete võrreldamatud: üks on hetke emotsionaalne seisund, teine patoloogiline.
Esimest saab inimene kasvõi iga sekund muuta kuid teine on terviklik ebaterve seisund ... ja seda ei saa muuta pelgalt ühe sümptomi eemaldamisega ... terveks saamiseks peab muutma tervikut. Ja üheks väikseks eelduseks on ka muutus keskkonnas.
n
nii/ 26. juuli 2016 07:01
Igale inimesele koostatakse isiklik tööotsimiskava, kusjuures nii kokkulepitud tegevused ja tulevane töö peavad olema inimesele jõukohased ega tohi halvendada tema tervist.
E
./ 26. juuli 2016 07:35
Ei otsita sulle midagi,ametnikele tuleb nagu liini töö.ja nende varjatud töökäsk on santidelt raha ära võtmine.
r
26. juuli 2016 11:54
rumal inimenu usub kõike, mida meedia kaudu pasundatakse. Reha plaanidega oli juba näha see isikliku reha plaani koostamise teema. Töötukassas on veel kehvem kaader.
p
paha naine/ 26. juuli 2016 12:13
oh ära ole nii naiivne. Töökohad valitakse vastavalt nõudlusele ja kui ikka pole sobivat tööd, siis käib inime oma konsultandi juures kuid saades ikka osalise töövõime pensionit ja puuderaha. Vajadusel ka toimetulekutoetust.