Eesti uudised

Kaitsepolitsei otsib lennule pommiähvarduse teinud meest (6)

Agnes Saik, 26. juuli 2016 04:00
LENNUD ÄHVARDUSE PÄRAST ÄRA EI JÄÄ: lennujaamas pole ühtegi lendu pommiähvarduse tõttu tühistatud või ära jäetud.Foto: Tiina Kõrtsini
Eile öösel kella kahe ajal helistas nii lennujaama kui ka kaitsepolitseisse mees, kes nimetas end Daeshi liikmeks ja ütles inglise keeles, et tahab selle nädala jooksul õhkida ühe Tallinnast Saksamaale suunduva lennuki. "Hetkel pole lisaks telefonikõnele muud tegelikule ohule viitavat infot, kuid võtame tehtud ähvardusi tõsiselt," kinnitas alustatud kriminaalmenetlust juhtiv riigiprokurör Inna Ombler.

Kõned olid tehtud Eesti pinnalt ning Eesti mobiiltelefoninumbrilt. Kaitsepolitseiameti büroo juhi Andres Kahari sõnul võib hääle järgi öelda, et arvatavasti oli helistajaks mees. Rohkem infot kaitsepolitsei praegu telefonikõnede kohta anda ei saa. Tegemist ei olnud aga tavalise purjus naljategijaga, sest enda varjamiseks oli helistaja vaeva näinud. Seetõttu polnud teda eile õhtuks veel tabatud.

Kohe kui ähvardus saabus, kontrolliti lennujaama ja väljuvate lendude ohutust ning rakendati lisaohutusmeetmeid, mis on kasutusel tänaseni ja ilmselt jäävad nädala lõpuni. Lennujaamas on tavapärasest rohkem kuulivestides politseiametnikke. Kahar kommenteerib, et lennujaama ohutusmeetmed on juba niigi väga kõrged ja seetõttu pole midagi erilist, kui rohkem relvastatud naisi ja mehi liikvel. "Lennuohutuse peavad tagama turvameetmed sõltumata sellest, kas ähvardusi tehakse või mitte," lisab kaitsepolitseiameti peadirektori asetäitja Aleksander Toots.

KÕRGENDATUD TURVAMEETMED: Tallinna lennujaamas on sel nädalal tavapärasest rohkem relvastatud politseinikke. Foto: Tiina Kõrtsini

Kui lennureisijaist oli mõni imestunud ja päris, miks nii palju politseinikke on, vastati informatsioonilauast ainult: "Igaks juhuks."

Paanikat ei olnud, inimesed jäid rahulikuks ja pigem olid emad õnnelikud, et saavad lastele ehtsat politseikoera näidata. Pisut elevust tekkis, kui kell 14.39 sai häirekeskus teate: naiste tualettruumis on kahtlane kott. Selgus, et polnud seal hullu midagi.

Lennujaama kõneisiku Priit Koffi hinnangul sujus eile lennujaamas kõik plaanitult. Inimesed ei pea turvalisuse pärast kartma,

kinnitas ta. "Lennujaamas on töö täiesti tavapärane," lisab ta. "Lennugraafikut see ähvardus ei mõjuta ja reisijatele ei tohiks see tegelikult mõju avaldada," selgitab ta.

Eile tühistati siiski 12.30 Viini väljuma pidanud ja 17.40 Viinist tagasi tulema pidanud Adria Airwaysi lend. Lennufirma kinnitusel pole lendude ärajätmine kuidagi pommiähvardusega seotud. Tegu oli lennufirma tehniliste probleemidega.

Kaitsepolitsei on juhtunu uurimiseks alustanud kriminaalmenetlust paragrahvi alusel, mis käsitleb lennuohutusvastast rünnet.

Kahar, miks ähvardaja isikut pole veel kindlaks tehtud ning tabatud.

Daeshi liikmeks olemist ei saa väga uskuda, sest see terroriorganisatsioon armastab hoobelda takkajärele ja pole tavaliselt eelteateid teinud.

Inimesed ei pea muretsema ja reisile minek ei tohiks tavapärasest rohkem aega võtta, lubab lennujaam.

Samal teemal

29.07.2016
Terrorism trügib Euroopasse. Kas ka Eestil on põhjust muret tunda?
25.07.2016
Lennujaam sai teate kahtlasest kotist
25.07.2016
Olukord lennujaamas: lapsevanemad näitasid lastele politseikoera
25.07.2016
Reisija pommiähvarduse saanud Tallinna lennujaamas: politseinikud on hambuni relvastatud

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee