Maailm

Trump süüdistab Hillary Clintonit surmapattudes (22)

Aadu Hiietamm, 26. juuli 2016 04:00
Hillary ClintonFoto: AFP / Scanpix
USAs Pennsylvania osariigis Philadelphias algas demokraatide valimiskongress, millel kinnitatakse partei ametlikuks presidendikandidaadiks endine välisminister Hillary Clinton (68) ja asepresidendikandidaadiks Virginia osariigist senatisse valitud Tim Kaine ( 58).

Neil tuleb 8. novembri presidendivalimistel astuda vastu eelmisel nädalal Ohio osariigis Clevelandis toimunud vabariiklaste valimiskongressil partei ametlikuks presidendikandidaadiks kinnitatud miljardär Donald Trumpile (70) ja asepresidendikandidaat Mike Pence´ile (57), keda seni teati Indiana osariigi kubernerina.

Samal teemal

Donald Trump lubas valimiskongressi viimasel päeval peetud 75minutilises programmilise kõnes presidendiks valituna taastada riigis õiguse ja korra ning hävitada Islamiriigi barbarid. Ta rõhutas, et poliitkorrektsuse aeg on möödas ja tema nimetab asju õigete nimedega. Trump kritiseeris teravalt Hillary Clintonit. Trump rõhutas, et aastaid välisministrina töötanud Hillary Clinton jättis päranduseks surma, purustused, terrorismi ja nõrga riigi.

Näis, millega vastab Clinton Trumpi süüdistustele oma programmilises kõnes, mille ta peab Eesti aja järgi reede öösel.

Avaliku arvamuse küsitluste põhjal on praeguse seisuga Clintoni ja Trumpi šansid USA 45. presidendiks saada pea võrdsed.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee