Eesti uudised

Kuumaõhupall takerdus puulatva ootamatult suunda muutnud tuule süül (3)

Kristiina Tilk, 25. juuli 2016, 12:14
SATTUS ÕNNETUSSE: Tuul muutis ootamatult suunda ning kandis palli väljavalitud maandumiskohast eemale. Instruktor käitus oskuslikult ning juhtis palli lisagaasi otsalõppemisel puude latvadesse. Foto: Päästeamet
"Meie ebaõnneks muutis tuul vahetult enne maandumiskohaks planeeritud heinamaad suunda, kandes meid metsa poole. Suurte puude kohale jõudes lõppes varugaas,“ selgitab fotograaf Pille Aro, miks maandus kuumaõhupall puude latvades.

Pühapäeva hommikul kell 7.53 sai häirekeskus kutse Pärnumaale Tori valda Riisa külla, kus kuumaõhupall oli puulatvadesse takerdunud. Pardal viis inimest, kelle seas ka kaks last.

Samal teemal

Pille Aro kirjutab oma fotoblogis, et läks ühes perega kuumaõhupalliga lendama juba varahommikul kell 2.30, et saada Soomaast maagilisi fotosid. Ilm lendamiseks oli ideaalne. Tuul oli vaikne, lennati enamasti 5 km/h. Aro sõnul oli instruktor võtnud ettenägelikult kaasa ka täiendava gaasi ballooni.

Maandumine oli planeeritud heinamaale. Ebaõnneks muutis tuul aga vahetult enne maandumiskoha planeerimist suunda ning kandis palli metsa poole. Kuna heinamaad enam teele ei tulnud, sooviti maanduda sõiduteel, kuid tuul kandis palli paralleelselt teega.

Vahetult enne sõiduteed olid suured puud, mille kohale jõudes lõppes varugaas, mistõttu takerduti puude latvadesse. Algselt planeeritud maandumispaigast jäi puudu ehk 50 meetrit.

"Instruktor otsis välja kolm köit, millega kinnitas hetkega õhupalli korvi tugevasti puu ladva külge. Kuna puu oli kõrge ning ladvast allpool ei olnud oksi ja meil puudus pikk köis jäi edasi üle vaid päästjaid oodata,“ kirjeldab Aro sündmuste käiku.

Arole oli see esmakordne kogemus, mil tema pere on päästjaid vajanud, kuid samas ka äärmiselt oluline meeldetuletus, kui oluline on, et päästjatel oleks parim varustus, parimad inimesed ja parim väljaõpe.

"Pärnust tulnud tuletõrje redel jäi meie operatiivseks aitamiseks kahjuks liialt lühikeseks, mis ei olnud meie jaoks probleemiks, kuna istusime nagu linnupojad pesas. Samas näiteks tulekahju korral võib liialt lühike redel olla kurbade tagajärgedega,“ ütleb Aro.

Instruktori tööga, kes on ühtlasi ka köielaskumise instruktor, jäi Aro väga rahule. "Saime päästjate poolt üles antud laskumisvarustuse ning instruktori julgestusega turvaliselt kiiresti maa peale. Köie laskumise kogemus meeldis poistele nii väga, et pisem laps soovis juba peagi pärast maa peale saamist uuesti köiega laskumist teha.“

Aro tänab päästjaid operatiivse töö ja abi eest. "Nende kohale jõudmise kiirus oli muljetavaldav.“

Eile Õhtulehes avaldatud uudises seisab, et õhupall takerdus nii kõrgele puu latva, et Pärnust kohale sõitnud redelpäästeauto 32 meetrine redel selleni ei ulatunud. Tallinna 50meetri pikkuse redeliga päästeauto ei saanud aga appi tulla, kuna sattus hommikul Tallinnas avariisse.

Tänaseks on teada, et päästeameti auto sattus õnnetusse hommikul kella 9.27 ajal Tallinnas Vabaduse puiestee ja Õie tänava ristmikul, kus 60aastane mees sooritas alarmsõitu ning ületades punase fooritulega ristmikku veendus, et Õie tänavalt otse sõitvas reas autod seisavad.

Seisvatest autodest möödus aga 58aastane mees autoga Mercedes-Benz ning toimus kokkupõrge. Suure kiiruse tagajärjel paiskus Mercedes üle ristmiku murdes maha valgusfoori ning sõitis sisse Vabaduse puiestee 51 eramut piiravasse aeda. Mercedese juht toimetati Põhja Eesti Regionaalhaiglasse. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee