Eesti uudised

FOTOD LENNUJAAMAST | Kaitsepolitsei uurib Eesti-Saksa lendudele tehtud pommiähvardust (86)

Toimetas Andra Nõlvak, 25. juuli 2016 11:53
Foto: Tiina Kõrtsini
Täna öösel pärast kella 2 helistas Tallinna lennujaama ning kaitsepolitseisse end Daeshi liikmeks kutsuv mees, kes teatas kavatsusest õhkida nädala jooksul Tallinnast Saksamaale suunduv lennuk.

Telefonikõned olid tehtud inglise keeles, Eesti mobiilinumbrilt ning Eesti territooriumilt. Kohe pärast telefonikõne saamist kontrollis politsei täiendavalt Tallinna lennujaama ning väljuvate lendude ohutust. Politsei jätkab kõrgendatud turvameetmetega tööd Tallinna lennujaamas.

Samal teemal

Kaitsepolitsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust paragrahvi alusel, mis käsitleb lennuohutusvastast rünnet, menetlust juhib riigiprokuratuur. „Hetkel pole lisaks telefonikõnele muud tegelikule ohule viitavat infot, kuid võtame tehtud ähvardusi tõsiselt,“ ütles menetlust juhtiv riigiprokurör Inna Ombler.

„Olgugi et Daesh ei ole oma rünnakute puhul eelhoiatusi teinud, tõstame turvameetmeid ning alustatud on menetlus, et ähvarduse teinud isik tabada. Lennuohutuse peavad tagama turvameetmed sõltumata sellest, kas ähvardusi tehakse või mitte,“ sõnas Kaitsepolitseiameti peadirektori asetäitja Aleksander Toots.

Turvameetmete tõstmine ei tohiks reisijatel lisaaega võtta ning lennud Tallinna lennujaamast väljuvad plaanipäraselt.

Samal teemal

14.03.2017
Eesti-Saksa lendudele pommiähvarduse teinud mees läheb neljaks kuuks vangi
22.10.2016
TV3 VIDEO | Tallinna lennujaamale tehti pommiähvardus, inimesi lubatakse taas avatud alale
26.07.2016
Kaitsepolitsei otsib lennule pommiähvarduse teinud meest
25.07.2016
Lennujaam sai teate kahtlasest kotist