Eesti uudised

Pärnumaal takerdus kuumaõhupall puu otsa (2)

Kristiina Tilk, 25. juuli 2016, 04:00
LATVA: Kuumaõhupallil sai gaas otsa ja instruktor juhtis selle puude juurde, mille latva pall takerdus.Foto: Päästeamet
Eile varahommikul takerdus Pärnumaal Tori vallas puulatvadesse kuumaõhupall. Päästjad aitasid korvis olnud viis inimest ohutult maapinnale, keegi õnnetuses viga ei saanud.

Häirekeskus sai eile kell 7.53 kutse Pärnumaale Tori valda Jõesuu külla, kus abi vajasid kuumaõhupalliga puuokstesse takerdunud inimesed. Korvis oli viis inimest, nende seas ka kaks last ja instruktor. Lääne päästekeskuse pressiesindaja Kiira Udu sõnul kukkus õhupall alla, sest sellel sai gaas otsa. Lennuvahendi instruktor juhtis kuumaõhupalli okstesse, et see maapinnale ei kukuks.

Esmalt püüti korvis olnud inimesed puu otsast alla tuua redelpäästeauto abil, kuid pall oli nii kõrgel,

et 32 meetri pikkune redel sinna ei ulatunud. Tallinnas on ka pikem, 50meetrise redeliga päästeauto, kuid see sattus hommikul avariisse ega saanud appi minna.

"Inimesed aidati alla nööripäästevarustust kasutades. Õhupalli juhtinud mees oli ühtlasi ka nööripäästeinstruktor, millest oli palju abi ülevalt nööridega aitamisel," öeldakse päästekeskusest.

Samal teemal

Kell 10.19 toodi neljas inimene puu otsast alla, instruktor jäi puu otsa kraanat ootama, et siis koos korviga alla tulla.

Päästeoperatsiooni ümbrus oli julgestatud õhkpatjade abil. Päästmisele kaasati ka helikopter, kuid väljakutse tühistati, sest inimesed saadi nööripäästevarustuse abil juba puu otsast kätte.

Blue Sky Balloons instruktor Kalev ütleb, et seda vahejuhtumit õnnetuseks nimetada ei ole päris õige ja iga õhus tehtud lend on omaette ekstreemsus. On pigem reegel kui erand, et päris enne seda, kui õhupall on maapinnale jõudnud, ei tea kunagi ette, kas see maandub puu otsa, sohu või tugevale pinnasele. "Eks metsa maandumist tuleb ikka ette. Üldiselt on Eesti metsad nii suured ja puude oksad pehmed ning tavaliselt vajub korv ikkagi ilusti maapinnale ja inimesed viga ei saa," rahustab Kalev neid, kes selle vahejuhtumi tõttu ehk nüüd õhulende pelgama peaksid.

Kalev oletab, et tol korral mängis rolli teises suunas puhunud tuul. "Õhupall lendabki tuules. Teda saab juhtida üles ja alla, vertikaalselt, aga pallil ei ole mootorit. Ja kui tuul on kiuslik, siis üldiselt valitaksegi välja metsasiht, kuhu pall püütakse juhtida."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee