Maailm

Täiendatud kl 20.44!

Saksamaal ründas mees tänaval jalutanud inimesi matšeetega, üks inimene hukkus (100)

Toimetas Geidi Raud, 24. juuli 2016 19:33
Foto: Twitter/ Arsen Ostrovsky
Täna kella 16.30 ajal toimus Saksamaal järjekordne rünnak, kui 21-aastane Süüriast pärit mees tungis Reutlingeni linna tänaval jalakäijatele matšeetega kallale, tappes ühe naise ja vigastades veel kahte inimest.

Matšeeterünnak tomus Listplatzi väljakul asuva kebabiputka lähedal. Politsei kinnitusel lõi mees esmalt matšeetega naist, kellega ta oli tülli pööranud ja hakkas siis suvalisi möödujaid külmrelvaga taga ajama ning ründama, kirjutab Bild. Ajalehe andmetel oli tapetud naine lapseootel.

"Ründaja oli silmnähtavalt peast segi. Ta jooksis matšeetega politseiautol järel," kirjeldas üks pealtnägija.

Paanikas inimesed põgenesid sündmuskohalt ja ühe tunnistaja sõnul sai verine rünnak lõpu alles siis, kui üks sõiduauto juht gaasi andis ja ründajale otsa sõitis.

Politsei võttis ründaja seejärel vahi alla ja selgitas välja, et tegemist oli 21-aastase varjupaigataotlejaga Süüriast, kes oli juba varem Saksamaa võimudele tuttav.

Kohalike meediakanalite teatel oli tegu üksikründajaga ning ohtu teistele Reutlingen’is viibivatele inimestele praegu ei ole.

Tegemist on sellel nädalal juba kolmanda rünnakuga Saksamaal. 19. juulil ründas 17-aastane Afganistani noormees Würzburgi lähistel kirve ja noaga rongireisijaid, vigastades raskelt nelja inimest. 22. juulil lasi 18-aastane Iraani päritolu Saksamaal elav noormees Münchenis Olympia ostukeskuses maha üheksa inimest.

Samal teemal

02.08.2016
POOLA EKSPERDID: sakslastel on Merkelist villand, Euroopa on oma eksistentsi lõpul
25.07.2016
Baieri minister rünnakute valguses: kiirendada põgenike väljasaatmine, kaasata sõjavägi
25.07.2016
Müncheni tulistajaga seoses arreteeriti 16aastane afgaan
25.07.2016
FOTOD SÜNDMUSKOHALT | RÜNNAKUTELAINE JÄTKUB: Ansbachi restoranis õhkis end enesetaputerrorist, vähemalt 12 inimest sai vigastada

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee