Maailm

Müncheni tulistaja kavandas massimõrva aasta aega (3)

Toimetas Geidi Raud, 24. juuli 2016 17:55
Ohvrite mälestamine Münchenis.Foto: Reuters / Scanpix
18-aastane Saksa-Iraani päritolu noormees, kes tappis reedel Münchenis üheksa inimest ja võttis elu ka endalt, hakkas rünnakut planeerima umbes aasta aega tagasi.

Baieri kriminaaluurimise büroo president Robert Heimberger rääkis, et aasta vältel külastas kurjategija mitu korda veebilehte, mis on pühendatud 2009. aastal Edela-Saksamaal toimunud koolitulistamisele. Noormees väisas ka ise koolitulistamise sündmuspaika, kus 17-aastane nooruk lasi 2009. aastal maha 15 inimest ja iseenda, ning tegi seal fotosid, vahendab BBC.

Heimbergeri sõnul näitavad nooruki kodust leitud materjalid ka seda, et ta oli innukas vägivaldsete videomängude mängija.

Taparelva – 9-millimeetrise Glocki püstoli – ostis nooruk illegaalsest võrgustikust, kuhu on võimalik ligi pääseda vaid spetsiaalse tarkvara abil.

Münchenis Olympia ostukeskuses lasi 18-aastane Iraani päritolu Saksamaal elav noormees reedel maha kaks neidu ja kuus noorukit vanuses 14-21. Üheksas tulistamisohver oli 45-aastane kahe lapse ema. 

Saksamaa politsei kinnitusel polnud noormehel mingeid seoseid äärmusrühmitustega ning samuti puudus tal varasem kriminaalne taust. Teada on ka fakt, et nooruk oli varem viibinud psühhiaatriahaiglas depressiooniravil. 

Samal teemal

06.08.2016
Müncheni tulistaja käis Iraanis laskeharjutusel
02.08.2016
POOLA EKSPERDID: sakslastel on Merkelist villand, Euroopa on oma eksistentsi lõpul
25.07.2016
Müncheni tulistajaga seoses arreteeriti 16aastane afgaan
25.07.2016
FOTOD SÜNDMUSKOHALT | RÜNNAKUTELAINE JÄTKUB: Ansbachi restoranis õhkis end enesetaputerrorist, vähemalt 12 inimest sai vigastada