Maailm

Breiviki ülistanud Müncheni tulistaja jälgis enne rünnakut oma ohvreid Facebookis (29)

Toimetas Gerly Mägi, 24. juuli 2016 11:24
Pilt on illustreerivFoto: MATI HIIS
Politsei teatel luuras reedel Münchenis üheksa inimest tapnud teismeline ohvrite järel Facebookis, lootes sellega tabada hetke, kui kiirtoidurestoranis viibib kõige rohkem inimesi, kirjutab Telegraph. 

18-aastane Ali David Sonboly korraldas tapatalgud, et kätte maksta koolikiusamise eest. Tema sihtmärgiks olid Türgi ja Araabia päritolu noored, kuna väidetavalt olla just nende etniliste gruppide esindajad Sonbolyt koolis kiusanud.

Samal teemal

Sonbolyl oli hästi läbimõeldud plaan ─ ta tegi Facebookis libakonto, kasutades ilusa teismelise tütarlapse identiteeti. Seejärel lisas endale võimalikult palju inimesi sõprade hulka ning rünnakupäeval postitas oma ajajoonele "Tule täna kell neli OEZ'i McDonald'sisse. Ma ostan sulle mida soovid, kui see pole väga kallis."

Samas pole kindel, kas ja kui paljud kutse vastu võtsid, sest keegi noormehe tuttavatest Lukas Dore oli postitanud "See on ühe Ali Sonboly võltskonto. Ärge hellitage lootusi. Poiss on psüühiliselt ebastabiilne ja tahab tähelepanu."

Tapetute hulgas oli ka neljaliikmeline 14─15aastaste laste grupp, keda tulistati selle laua ääres, kus nad parasjagu sõid. Kaks neist olid Türgi päritolu poisid ja kaks Kosovo peredest pärit tüdrukud. 

Hukkunute etniline päritolu kinnitab teooriat, et ründaja valis oma sihtmärke hoolikalt. Üheksast tapetust seitse olid teismelised ja kõige vanem ohver oli 45-aastane Türgi päritolu kahe lapse ema. 

Politsei sõnul ei olnud tegemist terrorirünnakuga. Sonbolyl oli kaasas ametliku loata 9mm Glock-tüüpi püstol ja hulgaliselt laskemoona. Lisaks oli Sonboly ka suur Anders Breiviki ja tema tegude austaja.

Samal teemal

03.10.2016
Breivik ähvardab näljastreigiga
25.07.2016
Müncheni tulistajaga seoses arreteeriti 16aastane afgaan
24.07.2016
Müncheni tulistaja kavandas massimõrva aasta aega
23.07.2016
Kohtupsühhiaater Alo Jüriloo võrdleb Müncheni veresauna koolitulistamisega: see ei jää viimaseks