Maailm

Kas Müncheni tulistajat ajendas tapatalguteks kättemaks koolikiusamise eest? (59)

Õhtuleht.ee, 23. juuli 2016 12:40
Rünnakus poja kaotanud isa täna sündmuskohale lilli toomas.Foto: Reuters / Scanpix
Müncheni politsei uurib väidetavalt eile Olympia kaubanduskeskuses filmitud videot, millel teatab 18-aastane noormees enne tule avamist, et teda on seitse aastat koolis kiusatud, kuid nüüd on tal relv.

Seega võis Saksamaa ja Iraani topeltkodakondsusega noormeest tapatalguid korraldama ajendada kättemaksuiha koolikiusamise eest. Seda enam, et peaaegu kõik ründaja ohvrid olid Olympia kaubanduskeskuses viibinud teismelised ja lapsed, kirjutab The Sun.

Juba reede õhtul avaldati sündmuskohal filmitud mobiilivideo, milles üks kodanik üritab ründajat edasisest tulistamisest loobuma veenda ja sõimab teda "pagana lõunamaalaseks". Tulistaja vastab: "Ma olen sakslane, ma sündisin siin. Ma olin ravil. Teie pärast on mind seitse aastat kiusatud. Ja nüüd pidin ma endale relva ostma, et teid kõiki maha lasta.“

Rünnakus poja kaotanud isa täna sündmuskohale lilli toomas. Foto: Reuters / Scanpix

Lisaks arvatakse, et tulistaja meelitas ohvrid ise kaubanduskeskuses asuvasse McDonaldsisse, häkkides sisse noore naise Facebooki kontole, mille alt postitas ta teate, et Olympia kaubanduskeskuse McDonaldsis ootab kliente tasuta eine.

Saksa politsei kommenteeris, et ei ole selge, kas see kampaania on kuritööga seotud. "Selle postituse uurimine on osa üldisest juhtumist, mida me koos födraaljõududega menetleme."

Münchenis Olympia ostukeskuses lasi 18-aastane Iraani päritolu Saksamaal elav noormees eile maha üheksa inimest, misjärel võttis elu ka endalt.

Saksamaa politsei kinnitusel polnud noormehel mingeid seoseid äärmusrühmitustega ning samuti puudus tal varasem kriminaalne taust. Tänasel pressikonverentsil kinnitati ka seda, et üheksa inimest tapnud nooruk oli varem viibinud psühhiaatriahaiglas depressiooniravil. 

Samal teemal

06.07.2016
Müncheni tulistaja käis Iraanis laskeharjutusel
24.06.2016
Müncheni tulistaja kavandas massimõrva aasta aega
23.06.2016
BLOGI | 18-aastane noormees tulistas Müncheni ostukeskuses surnuks 9 inimest, tulistajal oli seljakotis 300 padrunit
23.06.2016
Geikristlane Heino Nurk sattus Müncheni terrorirünnaku kaosesse