Eesti uudised

Geikristlane Heino Nurk sattus Müncheni terrorirünnaku kaosesse (103)

Õhtuleht.ee, 23. juuli 2016 08:41
Foto: Facebook/Heino Nurk
Eesti geikristlaste kogu juht Heino Nurk teatas reede õhtul sotsiaalmeedias, et ta sattus õnnetul kombel Münchenisse just  terrorirünnaku ajal, kuid on elus ja terve. Mees plaanib täna tagasi koju lennata.

"Teatan, et oleme elus ja terved. Jõudsime Münchenisse umbes tund aega pärast tulistamist ostukeskuses, mis on meie hotellist 3 km kaugusel. Hea oli, et peatusime teel bensiinijaamas ja saime nutitelefonist teate siin toimuvast," kirjutas Nurk Facebookis.

"Linna jõudes nägime kümneid politseiautosid sireenidega kihutamas ja helikoptereid lendamas. Linn oli just hakanud rahvast tühjenema, sest politsei soovitab kõigile koju minna ja sealt mitte välja tulla. Kogu transport seisab, ainult oma autoga saab liikuda. Istume hotellitoas ja vaatame telekat. Kui hästi läheb, lendame homme tagasi koju," seisab tema eilses postituses.

Münchenis Olympia ostukeskuses lasi 18-aastane Iraani päritolu Saksamaal elav noormees eile maha üheksa inimest, misjärel tappis ta esialgse versiooni järgi ka iseenda. Vigastada sai vähemalt 16 inimest, nende seas on lapsi ja teismelisi. Rünnaku motiivid on täiesti selgusetud.

Samal teemal

20.07.2017
GEIKRISTLANE: pidasin homoseksuaalsust patuks
23.07.2016
BLOGI | 18-aastane noormees tulistas Müncheni ostukeskuses surnuks 9 inimest, tulistajal oli seljakotis 300 padrunit
23.07.2016
Kas Müncheni tulistajat ajendas tapatalguteks kättemaks koolikiusamise eest?
23.07.2016
FOTOD | Münchenis mälestatakse eilse veresauna ohvreid