Eesti uudised

Kas alusetult vangis – laevakaitsjate relvad olid ikkagi legaalsed? (25)

Kristiina Tilk, 23. juuli 2016 04:00
LITSENTS: Britid on saanud kinnituse, et relvad olid legaalsed. Foto: Erakogu
Tänavu jaanuaris viieks aastaks vangi mõistetud laevakaitsjatele pani India kohus muu hulgas süüks ka ebaseaduslike relvade omamist. Kuid Briti saatkond edastas laevakaitsjatele paberi, mis tõestab aga vastupidist.

Puzhali vanglas viibiva 35 laevakaitsja, kelle seas ka 14 eestlast, suhtlus välismaailmaga on üsna piiratud. Tõestamaks, et jutt, mida mehed on algusest peale rääkinud – relvad ei olnud ebaseaduslikud –, andis üks vanglas olevatest Briti meestest, Billy, oma pereliikmete käsutusse paberi, kus seisab mustvalgel – relvad olid sertifitseeritud.

Samal teemal

"India lukustas viieks aastaks trellide taha 35 süütut meest väitega, et relvad on illegaalsed. Lükates tagasi ja mitte arvestades tähtsaid ning kaalukaid tõendeid, on nad rikkunud paljude inimeste elu," jagab Billy elukaaslane sotsiaalmeedias infot.

Postitust jagavad ka eestlastest laevakaitsjate lähedased. On teada, et ka eestlastest laevakaitsjad on algusest peale öelnud, et illegaalseid relvi pardal ei olnud. Nad kinnitasid kohtuistungi eel, mis neid viieks aastaks süüdi mõistis, Õhtulehe ajakirjanikule, et sellekohased paberid on India kohtul ka olemas. Tagantjärele teame, et neid väiteid ei võtnud hindud arvesse.

Kõnealune paber, mis relvade legaalsust kinnitab, on nüüd edastatud ka India kohtule. Seega said laevakaitsjad ja nende pereliikmed taas uut lootust, millest kinni hoida.

"Ehk India politsei lõpuks tunnistab, et nad tegid vea, lasevad meie poisid vabaks ja annavad meile võimaluse sellest õudusunenäost edasi liikuda," lausub ühe Indias kinni istuva Eesti mehe lähedane.

India Tamil Nadu osariigi politsei arreteeris firmale AdvanFort kuuluva laeva Seaman Guard Ohio 35 meeskonnaliiget 2013. aasta 18. oktoobril.

Viieaastane vanglakaristus mõisteti meestele kolme paragrahvi alusel: keelatud relvade omamise, relvalubade puudumise ja relvastatud alusega India territoriaalvetesse sisenemise eest. Kahest süüdistusest: relva omamise mitteteatamisest ja ettekavatsetud kuriteost.

Samal teemal

21.11.2017
Otsus laevakaitsjate apellatsiooni kohta võib tulla esmaspäeval
10.10.2017
Välisminister kutsub seoses laevakaitsjate kaasusega välja India suursaadiku Helsingis
29.03.2017
Kaido Veermäe filmist "Põrgu Indias": filmi tegemine katkes süüdimõistva kohtuotsusega
12.01.2017
Laevakaitsja ema: "Kodumaa on jätnud 14 laevakaitsjat virelema India vanglasse. Süütult. See on suur pettumus!"