Maailm

FOTOD | ÕHTULEHT NICE'is: terrorirünnakus hukkunuid mälestatakse väärikalt (11)

Gerly Mägi ja Mari Luud, Nice, 23. juuli 2016, 01:10
Foto: Mari Luud
Nice'i linnavalitsuse ette püstitati hiigelsuured plakatid mälestamaks 14. juuli terrorirünnakus hukkunuid. Lisaks tegeletakse selles majas ka hukkunute lähedaste aitamisega. 

Plakatitel on kõigi 84 hukkunu nimed tähestikulises järjekorras, alustades Salma Al Khodorist lõpetades Patricia Zanoniga. Ka eestlased on nimekirjas. Rickard Kruusbergi nimi on vasakpoolse plakati viimane ning Tatjana Muhhamedova on parempoolse plakati keskel.

Linnavalitsuse värava küljes ripub silt, millel kirjas, et hukkunute omaste abistamiseks korjatakse annetusi.

Foto: Mari Luud

Samal teemal

Möödakäijad peatuvad hetkeks ning vaatavad kurblikul ilmel nimekirju. Pea sosinal loetakse keerukaid nimesid, ümberringi on vaikus. Taustaks on kuulda vaid kõrvaltänavatelt kostuvat melu.

Nice'i tänavatel jalutavad politseinikud ja vabatahtlikud sõjaväelased. Ka linnavalitsuse maja juurest mööduvad nad hetkel, mil plakateid silmitseme. Kohaliku ajalehe Nice Matin andmetel on rünnakust alates valvepolitseinikeks soovijate hulk plahvatuslikult kasvanud.

Lehes on ka üleskutse Prantsuse Politseilt. Nimelt oodatakse vabatahtlikke, kes on nooremad, kui 40-aastased, politsei ridadesse ning 18─65aastaseid huvilisi sõjaväelaste hulka. Lisatingimus on, et soovija peab olema Prantsuse kodakondsusega ja valdama vabalt prantsuse keelt. Vabatahtlikud valvavad tänavatel turvalisust ning vajadusel kontrollivad kahtlaseid isikuid.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee