Kommentaar

(:)kivisildnik | (:)neitsikesi ohverdav preester ehk vabariigi president (29)

(:)kivisildnik, Äärekosmos, 22.07.2016, 22. juuli 2016, 18:16
Kirjanikuna ma loomulikult ei kuulu Miljoni vaese maa demokraatliku eliidi hulka, kellel on privileeg presidenti valida ja seega tunnen ma ennast presidenditeemal kirjutades ebamugavalt, justkui topiksin oma nina endast teenekamate ning võimekamate eraasjadesse. Ometi on kirjaniku kohus rääkida lugusid ja lugu Eesti Vabariigi presidendist on kurb jutustus lohele neitseid ohverdavast preestrist.

Kas see neitseid ohverdav preester on pedofiilist satanist, demokraat, vene fondi varas, mingi tohletanud säästumerkel või on tal katus niisama natuke homoerootika ja pangakasumi poole viltu, mis vahet seal on! Lohe peab oma neitsid saama. Muidu tatistab ta kõik kohad tuld täis ja seda me ju ei taha. Vähemasti mina ei taha sõda ja ilmselt on ka neitsid kõigega nõus, kui ei pea just tööle minema.

Lugu neitsikesi ohverdavast preestrist

Kuigi meie ühiskond on teinud meeletu panuse kultuuri ja hariduse edendamisse, pole paha ka kõige populaarsemad lastelood uuesti meelde tuletada. Eks rajane ka Kivirähki kirjanikusuurus lastelugude meeldetuletamisele. Rehepappi mäletate? Helgemad pead muidugi mäletavad, aga kui Kivirähk hakkaks Musili omadusteta mehest jahuma, siis oleks tema menul lõpp.

Ühesõnaga lugu lohele neitsikesi ohverdavast preestrist käib nii, et on küla või linn või kuning- ehk keisririik, kuhu sigineb lohe. Peletis laastab ja rüvetab nii mis jõuab, kõik ägavad, kuni valitsus teeb vägivaldse parasiidiga kokkuleppe: meie anname sulle nii ja nii palju neitsikesi igal esimesel mail, sina aga püsid koopas ja lased seal väljavalitutel hea maitsta. Meie tagame neitsikeste kõrge kvaliteedi, teenuse eest vastutab väga austatud peapreester see ja see.

Lugu läheb edasi nii, et kui enne ägati tule ja terrori all kollektiivselt, siis kokkuleppest edasi ägab neitsikeste ohverdamise koormise all ainult pööbel. Asi polegi nii halb, kuni järjekord jõuab eliitneitsikeste kätte ja lohele tuleb viia külavanema, linnapea, kuninga või keisri enda tütar. Ja nüüd, kus demokraatlik-satanistliku eliidi huvisid enam pööblit ohverdades kaitsta ei saa, vot nüüd on tegemist kriisiga ja nii enam edasi ei saa. Kuidagi tuttav tuleb ette, eks ole.

Kuidas lugu ja tegelikkus kokku käivad?

Keerulist pole siin midagi, lohel on lihtsalt mitu pead: välisvaenlane, sisevaenlane, loll ja laisk rahvas, kes ei hinda teeneka ja võimeka demokraatliku eliidi ennastsalgavaid pingutusi alkoholiaktsiisi tõstmisel, kuri naabriarmee, oma armee – mis oli OK, kuni sealt oli midagi varastada – ja sõbralik välisarmee, mis sööb kole palju, nii et külavanema sushi-kausi põhi hakkab paistma ja siis muidugi muud sõbrad laiast maailmast, kes maiustavad 24/7, töötavad üks kolmesajast või üks kolmekümnest, nii nagu Allah tahab, rüvetavad karjakaupa neitsisid ja kipuvad metroodesse, politseiautodesse, lennuväljadesse ja kontserdisaalidesse tuld sülitama.

Lihtsa lasteloo ja tegelikkuse vahel on hämmastavalt palju sarnast: neitsikeste koolitoiduks me sente ei leidnud aga pankurite stabiilsusealtarile viskasime kümneid miljoneid, globalismi ülesehitamiseks ohverdasime kaks põlvkonda mööda maailma laialijooksnud neitsikesi, nii et president pidi värske pruudi Lätist tooma. Sellises kriisis te muidu tahaksite elada, kuskil lõunaosariikides on aga koguni nii vähenõudlik lohe, et leppis kahe Eesti mitteneitsikese eluga – kõigil on rasked ajad, mis teha.

Meie taevas lendavad ringi sõbralikud tuumapommitajad ja teadmata sõbralikkuse astmega droonid ja vahel ka vaenulikuvõitu vidinad – kui strateegiline pommitaja B-52H ei ole tuldsülitav lohe, siis mis ta on? Selgitage mulle lihtsameelsele. Ja kui keegi ütleb, et muude megamanöövrite hulgas korraldatud demokraatliku eliidi okupeeritud maalt päästmise õppus ei haise väävli, salpeetri ja Noa laeva järele, siis ma hakkan lihtsalt naerma. Kõikvõimalike pea- ja keskastme preestrite reitingud on kukkunud sügavusse, eks ikka kurja draakoni sepitsuste tulemusel jne.

Aga kangelane, kuhu jääb kangelane?

Neitsikesi ohverdava peapreestri loos ilmub lõpuks välja kangelane, teeb lohele ärtusti ära, keerab ise kuningatütrele taha ja saab pool kuningriiki veel kauba peale. Euroopast ja Ameerikast sellist kangelast tulla ei saa, meedia andmetel on sealsed heerosed täielikult tädistunud ja pedestunud, neid ei huvita. Lihtsalt ei huvita, kui kaua peavad Kaplinski ja Trump seda elementaarset asja meile seletama, no lihtsalt ei huvita. Juba Teheranis, Jaltas ja Potsdamis ei huvitanud.

Võib-olla tuleb kangelane lendava taldrikuga Marsilt, võib-olla Aldebaranilt, lähemalt küll midagi ei paista. Aga selle pärast ei maksa veel pead norgu lasta, muistne vabadusvõitlus lõppes katastroofiga, Eesti Vabariik lõppes hääletu alistumisega, Sinimäed lõppesid katastroofiga, Siber lõppes katastroofiga, sotsialismi ehitamine lõppes haleda katastroofiga, lõppude lõpuks päädivad ka laulupeod ja kodumaised lennufirmad ning filmiprojektid alati katastroofiga, midagi uut ja üllatavat siin ei ole.

Ometi olen ma olemas ja kirjutan eesti keeles, keegi loeb eesti keeles – kes sülitab tuld ja tõrva, kes itsitab rõõmsalt pihku, kes vahib tuima näoga ja iniseb –, aga see on ometi väga hea tulemus. Ikkagi palju parem kui kirsa säärest vodkat kaanida või põhjamaiselt vaikselt dementseks tiksuda. See et siin Miljoni vaese maal üldse midagi toimib kõigile nendele jubedatele katastroofidel vaatamata, annab mulle alust väita, et oleme iidsest kangelaste soost. Mõistagi ei ole see kohustuslik.

Ja ehkki meid on vähe, jääb mõni ka pärast B-52H tulepurskeid järele. Draakonid sumisevad ümber pea nagu kärbsed. Elu ongi selline, kõik surevad, aga mõned jäävad sealjuures inimeseks, erinevalt demokraatlikust eliidist. Ehkki Kadriorg on Noa laeva ootamiseks soodne baaslaager, on seal väga raske inimeseks jääda. Kahel jalal kõndidagi saab seal vaid äärmise pingutuse varal ja siis kui kaamerapilk on peal.

Neitsikeste põhimass läheb draakonitele niikuinii ja milline demokraat, satanist, pedofiil, varas, idioot, korruptant, sisalik, tolgus või tulnukas ahvide planeedilt seda ohvririitust kureerib, ei muuda isegi detaile mitte. Jes massa, Heil saatan, hõissa draakon!

29 KOMMENTAARI

o
Omadusteta 25. juuli 2016, 11:19
mees oli vägagi hea matemaatik. Täiesti loetav.
b
bn 24. juuli 2016, 10:57
Kivisildnike taoliste suhtumise eest need 'neitsikesed' minema jooksevadki (ei, mitte musta emmi otsima või välismaalaste raha). Ja mingugi ning ärgu seni tagasi vaadaku, kuni suhtumist naistesse pole korrigeeritud.
Loe kõiki (29)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee