Maailm

FOTOD | ÕHTULEHT NICE'is: Haavatud paranevad uues ja üliturvatud haiglas (12)

Gerly Mägi ja Mari Luud, Nice, 23. juuli 2016, 01:23
Foto: Mari Luud
Nädal pärast terrorirünnakut Nice’is on linnas tavapärane elu taastunud. Vaid rannapromenaadile mälestuseks toodud lilled, küünlad ja mänguasjad ning kibekiire töö haigla juures annavad aimu hiljuti toimunud sündmustest.

Kui hingelisesest traumast ülesaamiseks on Nice'is hästi töötav kriisiabisüsteem, siis füüsilisi vigastusi saanud inimesi ravitakse põhiliselt Nice’i suurimas haiglas Pasteur, seal on ka kannatada saanud eestlased. Haigla asub mägede vahel ning selle vahetus läheduses on kirik ─ piisab vaid peaukse juures olevast trepist üles künka otsa ronida.

Foto: Mari Luud

Haiglat valvavad turvamehed, kes sissepääsu juures külastuse kohta aru pärivad ning pisteliselt ka kotte läbi otsivad. Ühelegi küsimusele nad aga ei vasta, ka pressiesindaja vaikib. "Meil ei ole lubatud pressiga suhelda," teatas lakooniliselt naine administratsioonist. 

Foto: Mari Luud

Samal teemal

Haigla välisukse vastas asub suur maakividest munakujuline hoone, kus hetkel tegutseb kriisikeskus. Seal pakutakse abivajajatele nii vett, suupistet kui ka psühholoogilist nõustamist. Lahked ja malbe naeratusega naisterahvad tulevad haigla ees jalutajatele ise abi pakkuma. Nende ettevaatlikkus tekitab veidi ärevust ─ mõelda vaid, milliseid hirmutavaid lugusid nad päevast päeva kuulevad.

Läbi haiglaesise klaasseina nägime üht kipsis jala ja kätega meest, kel selg marrastusi täis. Vaevu lonkas ta koos naisterahvaga mööda fuajeed. Samal ajal kõndisid apaatsete nägudega inimesed haigla poole ─ murest murtud külastajad suunduvad lähedaste juurde lootuses kuulda häid uudiseid.

Juhuslikult märkasime haigla kriisikeskuse ees Eesti konsulit, kes oli koos rünnakus viga saanud Eesti laste lähedase inimesega. Naised keeldusid meiega rääkimast ega vihjanud isegi, kas olukord vigastatutega on natukenegi paremaks läinud. "Ei, aitäh!" laususid nad rutakal sammul lahkudes. Konsul keeldus ütlustest ka telefoni teel "Hetkel tegelen ainult hukkunute ja viga saanutega ning nende lähedastega ja pressile kommentaare ei anna."

Foto: Mari Luud

Ühe eestlasest vigastatu Hans Joosepi lähedase sõbra Kaspari sõnul ei ole olukord hetkel siiski kiita "Ta ei ole veel ärkvel." Hans Joosepi ema Terje otsustas pärast arutelu abikaasaga, et praegu nad juhtunust veel ei räägi. Postimees kirjutas kolmapäeval, et noormehe seisund on stabiilne ja näha on paranemismärke.

Kuigi välisministeeriumi esindajad keelduvad kommenteerimisest eelkõige spekulatsioonide vältimiseks, tõstetas antud olukord meie mõtetes paratamatult küsimuse: kas meie kaasmaalaste tervislik olukord võib olla hoopis hullemaks läinud? Õhus on palju küsimusi, kuid tõde näitab vaid aeg.

12 KOMMENTAARI

k
kumminukkude tervislikud andmed paljastatud 24. juuli 2016, 17:46
ventiil läks tühjaks
ü
Ütleks nii 23. juuli 2016, 17:36
Õhtuleht ei peaks kirjutama asjadest, millest ta midagi ei tea. Midagi pole nii mustades värvides. Artiklit uskuda ei tasu. Pere teeb õigesti, et õhtulehele kommentaare ei anna.
Loe kõiki (12)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee