Eesti uudised

Inno ja Irja Tähismaa ei pidanud kuid parklas seisnud auto eest maksma sentigi (45)

Maria Alas, 21. juuli 2016 17:06
Illustreeriv tolmune auto Viru parklamajasFoto: Alar Truu
Pikalt Portugalis elanud Inno ja Irja Tähismaa jätsid oma auto Viru keskuse parkimismajja seisma, kuid naastes selgus, et parkimise eest polegi vaja hiigelsuurt summat maksta.

Tähismaad kirjeldavad oma blogis, et kohale jõudes pühkisid nad esmalt autolt tolmukihi ning sammusid siis Ühisteenuste kassasse. Sealt väljuti nägu naerul, kuna selgus, et keegi ei teadnud, kaua auto seal täpselt seisis, mistõttu anti neile tasuta väljasõidu õigus. “Saime oma auto ilma ühegi pennita kätte,” rõõmustavad blogijad.

Tegu on aga erijuhtumiga. Õhtulehega ühendust võtnud allika sõnul temal nii hästi ei vedanud – kui auto parklas katki läks ning sõiduk arvatust kauem seal seisma pidi, ei aidanud ametnikele ka olukorra selgitamine. Paari päeva parkimise eest tuli tasuta üüratu summa.

Kuidas on nii, et auto mitmekuine parklas hoidmine tuleb kokkuvõttes odavam kui sõiduki mõnepäevane parklas viibimine?

Ühisteenuste parklate müügi- ja linnaparkimise juht Martin Tubalkain selgitab, et enamasti tuleb tasuda parkimise eest hinnakirja alusel. „Kui pilet on kaotatud, siis kontrollime üle parklasse sissesõidu aja ning teeme arve vastavalt sellele. Kui auto on olnud parklas pikemalt, siis oleme kindlasti püüdnud klientidega jõuda kokkuleppele. Näiteks kui auto on olnud parklas kaks kuud, siis me ei esita arvet tunnipõhiselt, vaid jõuame kokkuleppele kuutasu osas,“ vastas Tubalkain.

Õhtuleht vabandab Tubalkaini ees, kellelt ei küsitud õigeaegselt seletavat vastust Inno ja Irja konkreetse juhtumi kohta, seetõttu kommentaar puudub.

Omaette küsimus on ka trahvide saamise kord. Mõnel juhul on inimene saanud trahvi kätte, kuid auto seisnud ikka mitu kuud samas kohas, siis teisele sõidukile pannakse iga päeva eest uus trahv kojamehe vahele.

Asjaolud trahvikviitungite jagamisel varieeruvad olenevalt sellest, kas tegu on viivitustasu või leppetrahviga. Vastavalt liiklusseadusele võib viivitustasu iga 24 tunni tagant uuesti määrata ja selle maksimaalseks hinnaks on 31 eurot. Leppetrahve saab võlaõigusseaduse alusel väljastada ka mitu korda päeva jooksul erinevates parklates, kui selleks on põhjust. See on siiski äärmuslik teguviis.

Parkimisfirma Barking esindaja Kustas Kõiv on võtnud näiteks sihiks selle, et maksma peab enne parklasse sisenemist. "Ilma maksmata ei pääse parklatesse ning nii ei ole võimalik autojuhil operaatorit tüssata ega teiselt poolt operaatoril ebaõiglaselt suuri ja korduvaid trahve kirjutada,“ sõnab ta.

Kõivu sõnul petetakse autojuhte ka tänaval parkimisega, kui esimesed 15 minutit peaks olema tasuta. Vastavasisulise sõnumi saatmisel peaks justkui see kehtima, ent kui parkimine enne 15 minutit lõpetada, tuleb ikkagi tasuda teenustasu 32 eurosenti.

 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee