Illustreeriv tolmune auto Viru parklamajasFoto: Alar Truu
Maria Alas 21. juuli 2016 17:06
Pikalt Portugalis elanud Inno ja Irja Tähismaa jätsid oma auto Viru keskuse parkimismajja seisma, kuid naastes selgus, et parkimise eest polegi vaja hiigelsuurt summat maksta.

Tähismaad kirjeldavad oma blogis, et kohale jõudes pühkisid nad esmalt autolt tolmukihi ning sammusid siis Ühisteenuste kassasse. Sealt väljuti nägu naerul, kuna selgus, et keegi ei teadnud, kaua auto seal täpselt seisis, mistõttu anti neile tasuta väljasõidu õigus. “Saime oma auto ilma ühegi pennita kätte,” rõõmustavad blogijad.

Tegu on aga erijuhtumiga. Õhtulehega ühendust võtnud allika sõnul temal nii hästi ei vedanud – kui auto parklas katki läks ning sõiduk arvatust kauem seal seisma pidi, ei aidanud ametnikele ka olukorra selgitamine. Paari päeva parkimise eest tuli tasuta üüratu summa.

Kuidas on nii, et auto mitmekuine parklas hoidmine tuleb kokkuvõttes odavam kui sõiduki mõnepäevane parklas viibimine?

Ühisteenuste parklate müügi- ja linnaparkimise juht Martin Tubalkain selgitab, et enamasti tuleb tasuda parkimise eest hinnakirja alusel. „Kui pilet on kaotatud, siis kontrollime üle parklasse sissesõidu aja ning teeme arve vastavalt sellele. Kui auto on olnud parklas pikemalt, siis oleme kindlasti püüdnud klientidega jõuda kokkuleppele. Näiteks kui auto on olnud parklas kaks kuud, siis me ei esita arvet tunnipõhiselt, vaid jõuame kokkuleppele kuutasu osas,“ vastas Tubalkain.

Õhtuleht vabandab Tubalkaini ees, kellelt ei küsitud õigeaegselt seletavat vastust Inno ja Irja konkreetse juhtumi kohta, seetõttu kommentaar puudub.

Omaette küsimus on ka trahvide saamise kord. Mõnel juhul on inimene saanud trahvi kätte, kuid auto seisnud ikka mitu kuud samas kohas, siis teisele sõidukile pannakse iga päeva eest uus trahv kojamehe vahele.

Asjaolud trahvikviitungite jagamisel varieeruvad olenevalt sellest, kas tegu on viivitustasu või leppetrahviga. Vastavalt liiklusseadusele võib viivitustasu iga 24 tunni tagant uuesti määrata ja selle maksimaalseks hinnaks on 31 eurot. Leppetrahve saab võlaõigusseaduse alusel väljastada ka mitu korda päeva jooksul erinevates parklates, kui selleks on põhjust. See on siiski äärmuslik teguviis.

Parkimisfirma Barking esindaja Kustas Kõiv on võtnud näiteks sihiks selle, et maksma peab enne parklasse sisenemist. "Ilma maksmata ei pääse parklatesse ning nii ei ole võimalik autojuhil operaatorit tüssata ega teiselt poolt operaatoril ebaõiglaselt suuri ja korduvaid trahve kirjutada,“ sõnab ta.

Kõivu sõnul petetakse autojuhte ka tänaval parkimisega, kui esimesed 15 minutit peaks olema tasuta. Vastavasisulise sõnumi saatmisel peaks justkui see kehtima, ent kui parkimine enne 15 minutit lõpetada, tuleb ikkagi tasuda teenustasu 32 eurosenti.

 

Kommentaarid  (45)

kokkusattumus 22. juuli 2016 16:15
blogimine võib olla tulus tegevus, kui blogi on meelepärane edgarile. lisaks tähismaade blogidele meeldib etsile ka õhtulehe lusti blogi, millest täiesti ootamatult sai tibi teemade kõrval peaaegu kremlimeelne hääletoru.
tähismaadega on lustil muudki ühist. tähismaad kerjasid blogis raha hädavajalike kulutuste katmiseks eestisse reisimisel, aga maandusid kohale jõudes radissoni hotellis. raha annetajad võivad küll ennast petetuna tunda, sest enamus neist ilmselt radisson hotelli endale lubada ei või.
annetuste mittesihipärase kasutamise kahtlus on ka õhtulehe blogijaga seoses. ta algatas annetuste kogumise afgaani tõlgi omari lennupileti ostmiseks delhist eestisse. omaril on eesti viisa taskus, aga lennukipiletit netu.
maamiis 22. juuli 2016 11:42
kui neil see auto seal nii kaua seisnud oli ,siis kuidas nad sellega kohe sõita said .hea küll ,kindlustuse teevad ära (kuigi vaevalt ) Aga autol puudus ju ülevaatus ! Ilma selleta ei tohi ju liigelda ,aga nagu aru sain läksid nemad kõigepealt Hundisilmale Savisaart vaatama ja siis Võrru jne .Nad küll väidavad ,et ülevaatus nüüd tehtud(kuskil kahtlases punkris kus kaartiga maksta ei saa!),
nh 22. juuli 2016 20:09
Nad on ju Liis Haavli(ka naisTähismaa on tema kursuselt?) tüüpi, see vangi pandud kaabaknaine petab küll vanu kergeusklikke ja lihtsameelseid , et nende vara omastada. Tähismaad kõiki pooletoobiseid. Võrus säänseid lademes, kes "vaestele äravaevatutele" almuseid annavad. Virumaal sai neist Edgarjungeritest santijatest õhk puhtaks. Petrone sa autoroolis suure trahvi, Tähismaad teevad mis neile pähe tuleb- priiskavad töötutena äralollitatavate kulul. Või saab üks neist kerjavatest Tähismaadest emapalka?
enam ei saa. 22. juuli 2016 21:22
noorem laps on juba üle pooleteist aasta vana
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS